Co je to proxy a proč by měl být normální uživatel

Co je to proxy server?

Slyšeli jste o skvělé hudební službě Spotify? Miliony stop, velmi chytrý systém doporučení a tak dále. Chtěl bych začít používat? Pak se pokuste navštívit stránku Spotify. Jejda! Služba ve vaší zemi není dostupná a není sám. Spousta evropských a amerických služeb a internetových obchodů s vysoce kvalitním zbožím za dostupné ceny nefungují v Rusku.

Kde webové stránky vědí, v které zemi? Je to jednoduché. Pokud se obrátíte na nějaký zdroj, nevyhnutelně mu pošlete mnoho informací o sobě, včetně údajů o poloze. Pokud vaše země není mezi podporovanými, pak jste zdvořile posláni. To vám Spotify prokázal.

Představte si, že v jiné zemi, kde funguje Spotify, existuje speciální proxy server, ke kterému se můžete připojit a přístup k těmto stránkám. V tomto případě bude Spotify předpokládat, že se k němu nesnažíte přistupovat z Ruska, ale ze serveru, ze kterého působí, a otevře přístup. Tento proxy server se nazývá server proxy. Desítky tisíc proxy serverů pracují téměř ve všech zemích světa.

Proč používat proxy

První důvod

Proxy server umožňuje změnu umístění a obejití omezení přístupu k webům a službám.

Druhý důvod

Změnou umístění server proxy skrývá skutečné umístění. Stránky nemohou zjistit, kde server zasílá informace. Podle toho ostatní vaše data, včetně adresy IP, zůstávají známa pouze proxy serveru.

Chcete-li zjistit, kdo používá proxy, musíte kontaktovat správce serveru. Správce přenese údaje pouze na základě rozhodnutí místního soudu. Pokud je server v jiné zemi, pak pro získání informací bude nutné zahájit velmi složitý mezištátní byrokratický postup. Nyní si představte, že existuje několik serverů proxy, které se nacházejí v různých zemích, a spojení probíhalo konzistentně prostřednictvím každé z nich. Chcete-li vás vážně hledat, musíte porušovat zákon. V žádném případě to není možné, ale je to použití proxy, které umožňuje počítačovým zločincům zůstat inkognito.

  10 Excel šablony, které budou užitečné v každodenním životě

V žádném případě nevyžadujeme spáchání protiprávních jednání na internetu, ale jednoduše vysvětlíme princip fungování zmocněnce. Výraz “pro sedm zástupců” se neobjevil jen tak a předpokládá nejvyšší úroveň bezpečnosti, pouze řeč v tomto případě není o hmotných hodnotách, ale o vás.

Proxy server umožňuje přístup k Internetu anonymně.

Třetí důvod

Mnoho společností praktikuje omezování přístupu zaměstnanců na určité stránky. Nejčastěji zahrnují sociální sítě a zábavní zdroje. V takových případech pomáhá také zástupce. Blokování se vyskytuje na adrese webových stránek, ale pomocí serveru proxy nebudete přímo na stránky. V souladu s tím v případě nástroje pro omezení přístupu používaného administrátorem nebudete navštěvovat místo “VKontakte”, ale prostě zdroj, který je přirozeně povolen přístup.

Proxy server umožňuje obejit omezení vytvořená správcem sítě.

Nebudeme mluvit o konkrétnějších úkolech, které jsou řešeny pomocí zástupce. Odborníci a tak všichni ví o proxy, a průměrný uživatel pravděpodobně trýznil další otázkou: “Kde mohu získat proxy server?”.

Kde získat server proxy

Zde začínají argumenty. Mohli bychom říci, že musíme hledat veřejný bezplatný zástupce na internetu, ale nebudeme, protože to není nejlepší nápad.

Bezplatný zástupce je samozřejmě zdarma. Je možné bez rublu sestavit seznam serverů pro všechny příležitosti, včetně anonymních a poměrně rychlých, ale je to stejně štěstí.

Nicméně, budete trávit čas stejně, a ne jednou, protože zdarma proxy žijí trochu. Pokud je server dobrý a požadovaný, pak bude placen a budete muset hledat náhradu. Dlouhodobě hrající servery jsou zpravidla mizerné z hlediska kvality a rychlosti, ale dříve nebo později se uzavřou.

Proč by někdo měl platit za server a udržovat si zdarma proxy pro ostatní? Nevěříme v karmu a altruismus. Myšlenka proxy je založena na skutečnosti, že bezpodmínečně důvěřujete vlastníkovi serveru. Věříte, že můj strýc, který ani nevíte, ale kdo z nějakého důvodu vám dává proxy za volného?

  9 beste iOS-Apps zum Hinzufügen von Text zu Fotos

Obecně platí, že pokud by byl bezplatný zástupce pro všechny skutečně přijatelný, placené protějšky by nebyly vyhlášeny a uzavřeny. Neuzavírají se, ale naopak, noví a noví poskytovatelé služeb se otevírají.

Placené proxy je velmi levné i ve srovnání s levnou VPN, ale nabízejí uživateli všechny výhody, které jsou typické pro model “Já jsem plakat na vás, tak pracujte, jak má”.

Zaplatíte poskytovateli služeb peníze a máte nárok požadovat správnou kvalitu, pomoc a podporu, což je pro začátečníky velmi důležité. Dodavatel má na oplátku zájem poskytovat to nejlepší z hlediska ceny a kvality služeb, jinak přestanete platit.

Nyní budeme nějakým způsobem znovu inzerovat proxy z Fineproxy, protože používáme jejich služby již několik let a nebyly tam žádné problémy. Zvolte dodavatele podle svých představ, jen to pečlivě.

Navíc Fineproxy existují tři velmi důležité věci, které ve skutečnosti stojí za platbu:

  • Tarify za jakékoli potřeby a rozpočty (včetně elitních a levných proxy), spousta podporovaných zemí, stejně jako peníze – záruka vrácení peněz, pokud není spokojena s kvalitou.
  • Velmi inteligentní a inteligentní podpora. Právě teď můžete jít na své stránky a zkontrolovat sami. V rohu se objeví chat. Něco tam napište a za minutu se vám ozve. Alespoň naše žádost o test byl zpracován ještě rychleji. Pokud něco není jasné, vybízejí. Pokud se službou něco děje, rozhodnou se o tom. Zvolte tarif bude také pomoci.
  • Stabilní kvalita. Servery jsou vždy k dispozici, rychlost nedrží. Internet funguje stejně jako při běžném připojení, rozdíl není patrný. Pro průměrného uživatele je to nejdůležitější.

Jak začít používat proxy

Výhodou použití serveru proxy před stejnou VPN je to, že nemusíte v počítači instalovat další programy. Vše, co potřebujete, je již ve vašem systému. Stačí kliknout na odkaz odpovídající vašemu prohlížeči nebo systému a dělat vše podle pokynů:

  • IE,
  • Chrome,
  • Firefox,
  • Opera,
  • Safari (macOS),
  • Android,
  • iOS.

  Jak odstranit zprávy v aplikaci WhatsApp, když tato volba již není k dispozici

Je to jednodušší, než si myslíte. Jen pár minut a už se nemusíte starat o zákazy, omezení a dohled.

Proxy z Fineproxy

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top