Jak číst ePub knihy přímo v prohlížeči

Jak číst ePub v prohlížeči Google Chrome

Nejlepším rozšířením pro čtení ePub knih v Chromu je MagicScroll eBook Reader. Nebyl aktualizován již delší dobu, ale stále funguje a na rozdíl od svých konkurentů neobsahuje žádnou reklamu.

Rozhraní MagicScroll je jednoduché, nastavení je minimální, ale knihu si můžete přečíst přímo na další kartě. Z možností můžete zvolit velikost písma, barevné schéma a automatické posouvání. Ten druhý je však lepší zakázat kvůli své nevýrazné povaze a jednoduše pomocí kláves se šipkami na klávesnici přepínat stránky. V režimu celé obrazovky jsou ovládací prvky skryté, text je napsán pro vyplnění stránky v šířce. Pokud se zaregistrujete, můžete přidané knihy synchronizovat se všemi zařízeními.

Jak číst ePub ve Firefoxu

Pro Firefox je nejpopulárnějším rozšířením EPUBReader. Má také poměrně asketický design a nastavení. Panel nástrojů obsahuje tlačítka pro hlavní akce: změna velikosti písma, režimu zobrazení (po stránce nebo procházení), stejně jako záložek, přepnutí do knihovny a ukládání knih na disk.

Knihy lze přidávat ručně odkazem nebo pomocí nabídky “Otevřít”. Další možností je načíst literaturu z adresářů OPDS. Ve výchozím nastavení jsou již nakonfigurovány dva: Gutenberg.org a Archive.org.