Podvody na internetu: jak se můžete oklamat v sociálních sítích

“VKontakte”, Facebook, “spolužáci”

Charitativní fondy a soukromé sbírky k léčbě

Ve sbírkách na léčbu a pomoc lidem není nic špatného, ​​ale záležitost se dramaticky změní, když hovoříme o podvodech. Podvodníci používají řadu schémat na výběr peněz, přičemž samotný konečný výsledek: peníze přicházejí spíše na účet třetí strany než na léčbu nebo pomoc.

Před odesláním peněz do fondu nebo jednotlivce zkontrolujte:

  • Podrobné zprávy o příjmech a výdajích.
  • Informace o tom, do jakých prostředků půjde, stejně jako o konečném počtu poplatků.
  • Informace o osobě nebo fondu, který sbírá finanční prostředky.

Pokud si nejste jisti nebo nemůžete najít potřebné informace, položte otázky přímo do fondu. Čestné organizace vám povědí o sobě a své práci. Podvodníci často vytvářejí emoční hluk bez poskytnutí podrobných informací. Seznamy fondů, které lze důvěřovat, naleznete na webových stránkách “Give life” a “All together”.

Únosy na účtu

Téměř každý z nás obdržel zprávy, které žádají o pomoc v obtížné situaci. Podvodníci se vyznačují skutečností, že požádají o pomoc výlučně s penězi. V takových případech si vetřelci vychutnávají důvěru svých blízkých a přátel, přicházejí s různými příběhy.

online podvody: únosy na účtu
Hackovaný účet

Pokud je to váš blízký přítel, volejte jeho mobilní telefon a zeptejte se, co se stalo. Pokud komunikujete zřídka, požádejte o fakta a telefonní číslo, na které se můžete obrátit.

Nepřenášejte peníze osobě, dokud s ním osobně nehovoříte.

Chcete-li zabezpečit svůj účet před hackováním, zkontrolujte heslo. Spolehlivé heslo obsahuje 9 nebo více znaků, obsahuje velká písmena, čísla a symboly. Stejná pravidla se vztahují i ​​na zásilku, na kterou je účet zaregistrován.

Phishingové aplikace a weby

Phishing – druh internetového podvodu, v němž uživatelská data procházejí falešnými aplikacemi a stránkami.

Pro phishing útočníci vytvářejí kopii oblíbeného webu nebo aplikace a aktivně ji distribuují. Záminky pro kliknutí na odkaz mohou být velmi odlišné: od oznámení o návštěvnících stránek k hrozbám vyčerpání intimních fotografií. V žádném případě neotvírejte odkazy a aplikace od neznámých.

Před kliknutím na odkaz se ujistěte, že adresa je správná. Podvodníci často používají při své práci chyby. Například adresu vkontakte.w6.ru Netýká se sociální sítě “VKontakte” a může být použita pro phishing.

  So sammeln Sie Briefe aus verschiedenen Boxen an einem Ort

Moderní prohlížeče mají ochranu před phishingem a upozorňují uživatele na nejistotu webu. Mimochodem, buďte opatrní – phishing se šíří prostřednictvím SMS.

Vítězné ceny nebo náhlé dědictví

Budete požádáni, abyste zaplatili za doručení daru nebo práci právníka, který připraví doklady o dědictví. Režim s dárky se často používá u uživatelů, kteří se účastní shromáždění na základě repostů. Hratelové podvodníci mohou dělat cokoli: od bezplatného manikúra po auto a byt v Moskvě.

Chcete-li zjistit podvodníka, stačí požádat o důkaz, že vy, a nikdo jiný, nevyhráli.

podvody na internetu: čerpá
Fragment korespondence

Skupiny “Dám za nic”

Ve skupinách “dám to pryč”, účastníci nabízejí výměnu nebo jednoduše darovat zbytečné věci. Chcete-li získat bezplatnou položku, člen komunity provede repost záznamu, který ho zajímá. Po určitém čase si sám dárce vybere osobu ze seznamu těch, kteří se s ním dohodli a vyjednávají.

Dětské hračky, noční stolky a nádobí nezpůsobují podezření, ale často můžete narazit na oznámení o drahých domácích a digitálních zařízeních. Podvody lze rozlišit podle následujících kritérií:

1. Uzavřené komentáře a nedostatek podpisu v reklamách. V těchto skupinách účastníci komunikují a ptají se zajímavé otázky o produktu. Ve skupinách podvodníků jsou komentáře uzavřeny.

2. Jste vyzváni, abyste zaplatili za doručení. “Věc je již tvoje, stačí zaplatit za dodávku,” tvrdí bezohlední dárci. V reálném životě se lidé nebudou zabývat dodáváním zbytečných věcí.

online podvody: platby za doručení
pikabu.ru

3. Přenos věcí se neděje přímo. Správa těchto skupin v transakci se nezúčastní, ale ve skupinách podvodníků dochází prostřednictvím ručitele. Garant – prostředník mezi příjemcem a dárcem. Upozorňuje vás na podvody a poté vás požádá, abyste zaplatili za služby a dodání zboží. Později vám ručitel oznámí, že prodávající se ukázal jako nečestný a vrátí vám náklady na doručení, ale nehradí náklady na jeho služby.

  Windows-Programme auf einem Mac über Wineskin laufen lassen

4. Podvodníci používají fotografie z Internetu. Jen v případě, že zkontrolujete snímky ve vyhledávání.

podvody na internetu: reklama

online podvody: fotografie v obchodě
Fotografie v obchodě online

Instagram

Instagram se velmi liší od ostatních sociálních sítí, takže systém podvodu v něm je jiný.

Jeden z nejnovějších – vytvoření falešných účtů se sliby volných značkových věcí nebo slev. Vy děláte repost, vyplňte dotazník, obdržíte oznámení o vítězství a číslo peněženky, díky němuž můžete zaplatit za doručení. Když profil shromažďuje dost peněz, útočníci ji odstraní.

Podvody na internetu: Instagram online podvody: účty v instagram

Pokud pochybujete o pravosti profilu, napište přímo zástupce oficiálního obchodu. Budou vám říkat, zda je to skutečná akce nebo běžný rozvod.

Dalším schématem – účty pro šakování lidí a uživatelů. Tyto profily nabízejí za malý poplatek, aby se vaše stránka oblíbila a po převodu požadované částky jsou ztraceny. Zde funguje jen jedna rada – nenechte se oklamat.

Twitter

Výzkumníci z University of Southern California založiliOnline interakce člověk-bot: detekce, odhad a charakterizace. , že podíl robotů na Twitteru je 9-15%. To je asi 48 milionů uživatelů.

Schémata podvodu na Twitteru jsou podobné všem ostatním sociálním sítím, ale je zde rozdíl. Velikost jedné tweet je 140 znaků, takže uživatelé jsou široce distribuované služby pro zkrácení odkazů. A podvodníci ji používají. Krátký odkaz nezobrazuje původní adresu stránky, takže není možné předem porozumět, na který web se uživatel přesouvá.

Pro krátký odkaz můžete skrýt phishingové a škodlivé stránky.

Internetový podvod: Twitter
Použití krátkého odkazu pro spam

Pokud tedy máte pochybnosti o profilu, který jej distribuuje, neměli byste kliknout na odkaz.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top