1Password je zdarma, nebo Proč byste měli přestat používat iCloud Keychain právě teď

Zatím Apple má opět potvrzuje upřímně slabý bezpečnost svých internetových služeb a jejich kompatibilitu s operačním systémem Windows je stále velmi nízká, iCloud Klíčenka, reprezentovaný společně s iOS 7 zůstává jedinou alternativou k 1Password. Naposledy v letech své existence, se ukázala jako pouze s nejlepší kombinací, a dnes její cesta, můžete si stáhnout zdarma.

Služba 1Password je již více než sedm let. Program je k dispozici na všech populárních platformách: Mac, Windows, iOS, Android. S ní můžete bezpečně ukládat hesla, údaje o kreditní kartě, databáze, informační pas, licenční aplikací třetích stran, a chráněné poznámky. Tato služba může pomoci k vytvoření silné heslo a synchronizovat uložené informace z jiných zařízení přes Dropbox, iCloud, nebo Wi-Fi připojení na Sync. Aplikace má vestavěný prohlížeč, který nebude muset starat o bezpečnost dat vaší kreditní karty při nákupech. Není příliš pohodlné, ale s příchodem rozšíření iOS 8 Safari, situace se může změnit k lepšímu.

Vývojáři bezpečnosti věnovali zvláštní pozornost. Master-vyžadováno heslo pro přihlášení do aplikace, iOS není uložen v paměti klíčů. Ochrana proti brute-force útok je zaručena algoritmu SHA512 a PBKDF2 a každý základní prvek vaše data jsou šifrována pomocí 256bitového klíče (AES). Mimochodem, teoreticky nyní výběr heslo k účtu bude trvat od několika měsíců až jeden rok. V systému iOS jsou všechna data v preferencích Safari jasnou formou. Ztratil zařízení, na kterém ochrana nebyla ve fázi uvolnění – uložení hesla a informace o svých karet nemají žádnou záruku. Nicméně, iCloud Klíčenka má také jednu nespornou výhodu – synchronizace bezdrátové sítě hesla. Poté, co jeden pro připojení k zabezpečené síti Wi-Fi s jakýmkoli zařízením, budou všechny vaše další pomůcky automaticky se k němu připojit.

I přes svou poměrně velkou cenu, která je v případě mobilních operačních systémů typicky kolem $ 10 a $ 50 – s ploše 1Password získal svou popularitu a uznání mezi uživateli. V současné době je aplikace je k dispozici zdarma v App Store, a to je skvělá záminka vyzkoušet jeho funkčnost na iPhone a iPad. Android uživatelé mohou stáhnout zdarma a užít si plně funkční zkušební verzi na 30 dní.