Jak publikovat panoramata v aplikaci Instagram

Stažení panoramatické fotografie v aplikaci Instagram je snadné. Můžete vytvořit záznam Instagram s několika fotografiemi, které přecházejí z jednoho do druhého. Bude to vypadat takto.

Panoramatické fotografie v Instagram se neliší od běžných záznamů s několika obrázky. Mohou být provedeny ručně nebo pomocí mobilních aplikací. Zde je postup.

Ruční příprava panoramatu

  1. Vytvořte panoramatickou fotografii. Většina moderních smartphonů a fotoaparátů to dokáže. Vezměte prosím na vědomí, že pro to, aby panoramatická fotografie byla skutečně dobrá, možná budete potřebovat stativ.
  2. Otevřete fotografii v libovolném editoru obrázků. Můžete použít profesionální řešení, jako je Photoshop, Lightroom a jejich alternativy, nebo Lightroom Mobile nebo libovolný jiný grafický editor podle vašeho výběru. Editor potřebuje pouze schopnost vyříznout fragmenty obrazu.
  3. Pomocí nástroje pro oříznutí fotografií upravte fotografii na požadované rozměry. Pokud chcete, aby vaše panoráma sestávalo ze tří částí, měly by být rozměry fotografie 3: 1. Pro panoráma šesti částí by měly být proporce 6: 1 – a tak dále. Všimněte si, že více než deset čtverců v jednom panelu Instagram nebude vloženo.
  4. Výsledný snímek vyrežte na několik čtverců stejné velikosti. Můžete to udělat buď v editoru obrázků, nebo pomocí jedné z těchto služeb:
  • Griddrawingtool.com;
  • Imgonline.com.
  1. Obdržíte několik snímků ve stejném poměru. Nyní je pošlete do telefonu a stáhněte je v požadovaném pořadí v aplikaci Instagram. Nebo můžete nahrávat fotografie přímo z vašeho počítače prostřednictvím mobilní verze webu. Chcete-li získat panorama, musíte umístit fotografie zleva doprava tak, aby levá část fotografie byla první a poslední pravá je poslední.

Automatické načítání panoramatických snímků

Chcete-li vytvořit panoramatickou fotku pro Instagram, můžete použít takové aplikace, jako je Swipeable pro iOS a InSwipe pro Android. Jsou zdarma, a s nimi se nemusíte obtěžovat tím, že byste se měli věnovat grafickým redaktorům.

Rychle

Aplikace iOS umožňuje vytvářet panoramatické a dokonce smyčkované 360 ° fotky pro Instagram. Stačí vybrat panoramatickou fotografii a aplikace ji rozdělí na čtvercové segmenty a použije potřebné filtry.

InSwipe

Pracuje na platformě Android a má podobnou funkci – vytváří bezproblémové panoráma pro Instagram. Fotografie lze měnit nebo změnit velikost. Mřížka, přizpůsobená velikosti panoramatu, vám umožní snížit obrázky přesně na správných místech.

Panoramatické snímky v Instagram vypadají docela působivě. Navíc v mobilních aplikacích je sklouznutí ze snímku do snímku v jednom záznamu poměrně hladké, takže se zdá, že několik fotografií je jediný celek.