10 funkcí Průzkumníka Windows, které změní váš život

Otevření snímků ISO

Dokonce iv systému Windows 7 byly pro otevření obrazů disku potřeba aplikace třetích stran. Ale ve Windows 8 Microsoft přidal nativní podporu pro formát ISO a nyní můžete připojit obrázky tohoto typu přímo do Průzkumníka výběrem příslušné položky kontextového menu (pravým tlačítkem myši na soubor – “Mount”).

Přesouvání a kopírování souborů z adresního řádku

Průzkumník Windows: přesouvání a kopírování souborů z adresního řádku

Někdy při rozbalení souborů z archivů získáte příliš mnoho podsložek a zjednodušíte navigaci na nich, odstraníme několik mezilehlých složek. Vystřihněte potřebné soubory, přejděte na úroveň výše, pak jděte zpět a proceduru zopakujte požadovaný počet opakování. Pokročilí uživatelé otevírají dvě okna vedle sebe a přetahují soubory z jednoho do druhého. Existuje však jednodušší způsob přesunu – pomocí adresního řádku. Zatímco v podsložce jednoduše vyberte potřebné soubory (nebo složky) a přetáhněte je na název nadřazené složky v adresním řádku.

Pokud přetáhnete položky do panelu adres, ale do složky nebo na plochu, můžete vytvořit zástupce. A pokud držíte klíč Ctrl, Vybrané soubory nebo složky budou zkopírovány.

Přidat značky a komentáře k souborům

Průzkumník Windows: přidávání značek a komentářů do souborů

Od doby Windows 7, když vyberete soubor, se o něm otevře informace (pokud je zapnuta oblast “Informace”): značky, komentáře, autorská práva a další data. A všechny ty je možné opravit tady, i když to není zcela zřejmé.

Zobrazení úplné cesty v názvu okna

Průzkumník Windows: zobrazí úplnou cestu v názvu okna

Když pracujete se soubory v Průzkumníku, je užitečné vidět cestu k jedné nebo jiné složce: to vám umožní lépe navigovat. Ve starších verzích systému Windows byl ve výchozím nastavení zobrazen, ale od doby, kdy byla tato možnost odstraněna, byla Windows 7 odstraněna. Podobné možnosti mohou být zahrnuty do možností složky: “Zobrazit” – “Možnosti” – “Zobrazit” – “Zobrazit úplnou cestu v názvu okna”.

Pokud nejsou poloměry pro vás, použijte nástroj Classic Shell, nástroj, který vrátí řadu známých funkcí do systému Windows, včetně klasické nabídky Start.

Zobrazení mapy sítě

Dříve síťová mapa poskytla vizuální reprezentaci a schéma připojení pro všechna zařízení ve vaší síti. Pokud umístíte kurzor na některém ze zařízení, zobrazí se jeho adresa IP a MAC, což bylo výhodné při řešení různých problémů. V systému Windows 8 Microsoft odstranil tuto funkci, ale pomocí “Průzkumníka” můžete něco přemýšlet.

  6 tapaa tehdä kuvakaappaus Windows 10: ssä

Průzkumník Windows: mapování síťové mapy

Otevřete “Průzkumník” a vyberte v postranním panelu “Síť”. V nabídce “Zobrazit” přecházíme do režimu “Tabulka”, klikněte na “Seřadit” a “Vybrat sloupce”. Zůstává přidání sloupců “Adresa IP” a “Adresa MAC” a poté stránku obnovte.

Pokročilá nabídka Odeslat

Nabídka “Odeslat” je nudná a nudná, mají jen málo lidí, ale marně. Pokud kontextové menu zavoláte podržením klávesy Shift, pak nabídka “Odeslat” otevře mnohem přístupnější položky, včetně knihovních složek.

Průzkumník Windows: Rozšířené odesílání

Navíc můžete toto menu přizpůsobit přidáním často používaných složek. Stačí kliknout Win + R a vložte je tam shell: sendto, a poté přidejte do otevřeného adresáře potřebné složky.

Klávesové zkratky na panelu nástrojů Rychlý přístup

Pokud často používáte možnosti průzkumníka, otevřete jej přes pásek, to znamená, jak ušetřit čas. Přidejte potřebná opatření na panel nástrojů Rychlý přístup klepnutím pravým tlačítkem na libovolnou položku a výběrem příslušné položky.

Průzkumník Windows: Klávesové zkratky na panelu nástrojů Rychlý přístup

Nezapomeňte zapnout zobrazení panelu (klikněte pravým tlačítkem na tlačítko “Možnosti” – “Umístěte lištu Rychlý přístup pod pás”).

Zaškrtávací políčka zvýrazněte

Není nutné se omezovat na standardní způsoby výběru souborů v Průzkumníku pomocí tlačítek Ctrl a Shift. Pro ty, kteří jsou zvyklí pracovat pouze s myší, existuje skvělý způsob přidělování pomocí zaškrtávacích políček.

Windows Explorer: Zaškrtávací políčka zvýrazněte

V systému Windows 7 musíte přejít na vlastnosti složky a povolit volbu “Použít zaškrtávací políčka k výběru položek”. V systémech Windows 8 a 10 to ani nemusíte dělat: odpovídající tlačítko je již v pásu karet na kartě “Zobrazit”.

Podpora záložek

Práce se soubory pomocí karet je mnohem pohodlnější pro práci s jednotlivými okny. A zatímco společnost Microsoft nesdílí tento názor, je třeba se uchýlit k řešením třetích stran, které by používaly karty v Průzkumníku, jsou dobré.

Průzkumník Windows: podpora pro karty

Clover přidá do karet “Průzkumník”, které jsme v Chromu zvyklí, stejně jako záložky. Přibližně je to stejné jako rozšíření QTTabBar, což je užitečné pro uživatele Windows 7 a starších verzí.

  ASUS PC Probe II – Systemüberwachung vom Hersteller

Zakázání zobrazení posledních souborů a složek

Od nepaměti si “Explorer” pamatuje často navštěvované složky a soubory a zobrazuje je na vašem oblíbeném panelu nebo na panelu nástrojů Rychlý přístup. Ale tím se můžete vyhnout odstraněním několika checkmarků v možnostech.

Průzkumník Windows: zakázání zobrazení nejnovějších souborů a složek

Klikneme na tlačítko “Zobrazit” “Možnosti” a na kartě “Obecné” odstraníme oba zaškrtnutí v sekci “Soukromí”, aniž bychom zapomněli kliknout na tlačítko “Vymazat”, aby vymazali již shromážděná data.

Bonus

A nakonec některé užitečné klávesové zkratky pro rychlou interakci s “Explorer”:

  • Win + E – otevření nového okna “Explorer”;
  • Alt + ↑ – přechod na nadřazenou složku;
  • Alt + P – zapněte panel náhledu;
  • Alt + Enter – zobrazení vlastností vybraného objektu;
  • F2 – přejmenování objektu;
  • Shift + Del – neodvolatelně odstranit soubor.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

위로 스크롤