6 nejlepších alternativ k programu Windows Movie Maker

Windows Movie Maker byl již velmi dlouhou dobu jedním z nejpopulárnějších video editoři. Je zdarma, velmi snadno použitelný a má dobrou funkčnost. Společnost Microsoft však zastavila vývoj filmu Movie Maker a v systému Windows 10 chybí.

Zde je seznam nejlepších bezplatných aplikací pro úpravy videa, které jsou podobné programu Windows Movie Maker.

1. Ezvid

Alternativy k programu Windows Movie Maker: Ezvid

Ezvid je neuvěřitelně jednoduchý a současně poměrně pohodlný editor videa. Umožňuje připojit video a zaznamenat obrazovku.

Ezvid má spartanské rozhraní, které je snadné pochopit. Aplikace vám umožňuje zadat název a popis vašeho videa, dát vodoznak, pokud chcete, nebo přidat hudbu na pozadí. Poté můžete dokončené video uložit jedním kliknutím, ale pouze ve formátu WMV.

Ezvid bude vyhovovat uživatelům, kteří si nejprve ocenili jednoduchost rozhraní a snadnost vývoje v programu Windows Movie Maker.

Ezvid →

2. VideoLAN Movie Creator

Alternativy k programu Windows Movie Maker: VideoLAN Movie Creator

VLMC vyvinutý společností VideoLAN, která vytvořila slavný mediální přehrávač VLC.

Video Editor VLMC je multiplatformní open source aplikace dostupná pro Windows, Linux a MacOS. Je to skutečně všežravé: může pracovat s téměř jakýmkoliv typem video a zvukových souborů. Má poměrně jednoduché rozhraní a mnoho nástrojů pro úpravy. Můžete zkrátit a přilepit fragmenty video souborů, přidat zvuk a efekty a pak uložit výsledky své práce v jakémkoli vhodném formátu.

Bohužel, VLMC velmi pomalu vytváří video soubory ve srovnání s dalšími editory z tohoto seznamu. To je však nekritická nevýhoda na pozadí všech výhod programu.

VLMC je vynikající volbou, pokud chcete mít větší sadu nástrojů než nástroj Movie Maker.

VLMC →

3. Avidemux

Alternativy k programu Windows Movie Maker: Avidemux

Avidemux má velmi jednoduché a trochu staromódní rozhraní. Ale s úkoly, které mu byly přiděleny, spravuje tento video editor. Avidemux má různé filtry, stejně jako schopnost oříznout a přesouvat fragmenty videa a umístit značky na časové ose. Program podporuje širokou škálu video kodeků.

  10 λειτουργίες της Εξερεύνησης των Windows που θα αλλάξουν τη ζωή σας

Avidemux je k dispozici pro Windows, Linux a macOS. Pokud si zvyknete na své rozhraní, může se vám líbit víc než ostatní analogy.

Avidemux →

4. VSDC Free Video Editor

Alternativy k programu Windows Movie Maker: VSDC Free Video Editor

VSDC je pokročilejší editor videa než většina jiných alternativ k programu Windows Movie Maker. Umožňuje však upravit video stejně snadno.

Ve VSDC Free Video Editor je mnoho nástrojů a nastavení pro přehrávání a úpravu vašich videí. Můžete pracovat s několika soubory videa, oříznout, rozdělit a organizovat je podle vlastního uvážení. Program vám umožňuje přidat titulky a různé video a audio efekty. VSDC Free Video Editor pracuje s mnoha populárními formáty.

Ačkoli editor videa má některé problémy s stabilitou, je to stále jedna z nejlepších alternativ k programu Windows Movie Maker.

VSDC Volný editor videa →

5. VideoPad Video Editor

Alternativy k programu Windows Movie Maker: VideoPad Video Editor

Rozhraní VideoPad Video Editor, zdá se, přišlo přímo z doby Windows XP. Program je však poměrně jednoduchý a pohodlný. Ona může upravit video, přidat zvuk. Podporuje různé efekty a přechody a je schopen vytvářet a upravovat titulky.

Ze všech prezentovaných alternativ k programu Windows Movie Maker je tento program podobný jeho progenitoru nejvíce. Video editor je zdarma pro domácí použití. K dispozici je také komerční verze s vylepšenou funkčností.

VideoPad Video Editor →

6. Shotcut

Alternativy k programu Windows Movie Maker: Shotcut

Shotcut je jedním z nejlepších náhrad Windows Movie Makeru. Ano, je to téměř profesionální editor videa s mnoha funkcemi a schopnostmi. Shotcut podporuje velké množství formátů video a audio souborů a obsahuje všechny základní nástroje pro jejich úpravy.

V Shotcut můžete přidat různé filtry, oříznutí a přesunout část jejich grafické práce se zvukem a efekty – obecně, tam je vše, co potřebujete.

Program má otevřený zdrojový kód a je k dispozici pro Windows, MacOS a Linux.

Shotcut →

  How to create a bootable USB flash drive Windows 10 with UEFI support

Znáte další editory videa, které mohou nahradit program Windows Movie Maker? Sdílejte je v komentářích.