Při přechodu na systém Windows 10 čeká na vás nový

Jsem si jist, že mnozí z vás jsou také nespokojeni s Windows 8. Je-li nová kachlová rozhraní a otravné úvodní obrazovka mohla vyjít, chybějící tlačítka „Start“ straší. Musel jsem používat berle nebo instalovat speciální software. Bylo to nesmírně nepohodlné. Tam byl dojem, že Microsoft riskoval bezohledný experiment na nás a sami. Jak se mi zdálo, ukázalo se to celkem neúspěšně. Rychle jsem však opustil “osm”, jako většina mé životní prostředí. Zůstalo doufat, že další operační systém odstraní všechny nedostatky a bude to i úspěch XP.

Podle WinBeta.org, v červnu 2015, Windows 7 držel 61% světového trhu pro desktopové operační systémy. Systém Windows 8 představoval pouze 13%.

Ale to je příliš brzy na houpačce a sláva třináctiletý „dědeček“, i když si troufám odhadnout, že mladík výstřel. K dispozici jsou všechny funkce: rychlé načítání, vynikající výkon, klasické pohodlí, perspektivní cross-platforma a řada nových užitečných funkcí. Během šesti měsíců testování “desítky” jsem se do toho zamiloval. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet systém Windows 10 ihned po vydání. A ve snaze získat co nejvíce jemný přechod, nabízím se dozvědět o nejpopulárnější poutavých inovací pracovního prostředí.

Začněte

Microsoft přestal hrát s uživateli skrýt a hledat a vrátil tlačítko “Start” na své správné místo. I když ne bez odchylek od kánonů: Přidáno „Live“ dlaždice, což je důvod, proč je velikost nabídky se dramaticky zvýšila. Na přenosných počítačích to může zaujmout – 70-80% plochy obrazovky. Hodně jde. Ale ne tak špatné, protože deska je extrémně přizpůsobitelný: nepotřebné prvky jsou odstraněny, potřebné táhnout a seskupeny pro pohodlí, a celková velikost se nastaví tažením myši (jako u běžných obrazovek).

Nabídka Start v systému Windows 10 je snadno konfigurovatelná

Ale to není všechno. Při pohledu na nastavení operačního systému můžete narazit na část “Personalizace”. Mimo jiné existuje několik možností pro “Start”.

Přizpůsobte nabídku Start v systému Windows 10

Ukazuje se, že pomocí několika jednoduchých akcí můžete nejlépe nastavit “Start” systému Windows 10 na “sedm”. A vypadá mnohem modernější a stylovější.

Nastavení

Personalizační okno programu “Start” se vám zdálo trochu neobvyklé? A to vše proto, že Redmond lidé radikálně změnili formu podání většiny systémových nastavení. Přestože podstata zůstává stejná: devět kategorií obsahuje desítky záložek, ve kterých se shromažďují stovky voleb, přepínačů a posuvníků.

  Multiboot ISOs - create an emergency flash drive in two clicks

Windows 10 Kategorie nastavení

Zpočátku to bylo příliš neobvyklé, abych se procházel mezi nastaveními, nechal je dobře strukturovaný a dobře sloužil. Ale tady nemůžete najít cestu. Při jeho použití můžete požadované parametry nalézt mnohokrát rychleji.

Pomocí vyhledávacího panelu můžete snadno najít požadovaná nastavení pro systém Windows 10

Ztratili jste a nenašli jste něco? Starý dobrý “ovládací panel” nezmizel. Stiskněte Win + X a použijte obvyklý způsob.

Mimochodem, pro sestavení spojení splňuje kombinaci Win + I. To je to, co jsem se zmínil v článku o klávesových zkratek Windows 10. Alternativou – kliknutím na ikonu v systémové liště.

Panel oznámení

V podokně s upozorněním jsou uloženy všechny pomocné a pomocné informace o pracovním prostředí. Zde najdete zprávy o dostupných aktualizacích, plánovaných restartů, stávajících potížích a různých datech ze služeb společnosti Microsoft, které používáte. Pohodlná věc, co může říkat.

Panel upozornění systému Windows 10 poskytuje užitečné informace

Okamžitě jsou k dispozici tlačítka pro rychlé akce: nastavení jasu displeje, připojení k bezdrátovým zařízením, zapnutí režimu ticha na internetu, spuštění připojení VPN. To je užitečné.

Ale zpět na tipy a opakujte: jejich výhody jsou zřejmé při použití účtu Microsoft.

Integrace služeb společnosti Microsoft

Při seznámení se s Windows 10 TP zdálo se mi, že pro tento systém nezbytně mít účet Microsoft a uživatelské jméno a heslo banda musí být zadáno při každém bootování operačních systémů. Našel jsem cestu, sdílet to s čtenáři, kteří poukázali na mou chybu: můžete použít místní profily. Volba je na vás. Registrovaný účet je však ještě lepší. Proč? Například OneDrive je již integrován do “Top Ten”, což usnadňuje práci s cloud. Nepochybně, v průběhu doby, vývojáři se dále sdružovat služby a platformy, které se systémem Windows 10. přechodu z počítače do tabletu nebo mobilním telefonu, si ani nevšimnete ji. Plná synchronizace dat mezi zařízeními připojenými ke stejnému profilu, umožní i sledovat, co hrají vaši přátelé na jejich Xbox. V budoucnu bude možné řídit na svém počítači konzolových her. Multiplatformní herní hra na více platformách není daleko. Stačí stáhnout zdarma aplikaci z obchodu.

  3 applications for automatic wallpaper changer in Windows

Univerzální aplikace

Připravujeme malou analogii. Máte smartphone s Androidem nebo iPhone, který si můžete snadno stáhnout z Google Play nebo iTunes. Takže pro “tucty” je obchod s aplikacemi – Store. A funguje ve společném ekosystému jak pro mobilní gadgety, tak pro počítače.

Univerzální aplikace jsou vyvinuty pro jeden systém – Windows 10. To automaticky znamená, že pracují na stacionárních i přenosných zařízeních.

Aplikaci Skype můžete snadno stáhnout přímo z obchodu, poslat odkaz na panel úloh a spustit program odtud. Nemusíte stahovat distribuci z Internetu, pot s výběrem instalačního adresáře nebo si přečíst licenční smlouvu – proces bude jako v telefonu.

Stáhněte si univerzální aplikace z obchodu Windows 10 Store

Univerzální aplikace se otvírají jako normální okno, které lze táhnout kolem obrazovky, minimalizovat, uzavřít a měnit. Trochu neobvyklé, ale ideologicky správné. Tento nástroj stáhnete z důvěryhodného zdroje, nikoliv z náhodného webu na webu. Bezpečnost se v tomto případě zvyšuje.

Bezpečnost

Určitě na vašem “sedm” je nainstalován nějaký druh antiviru. Možná je to Microsoft Security Essentials, bezplatné, bezplatné řešení od společnosti, které poskytuje základní systémovou ochranu. V “první desítce” je ve výchozím nastavení něco nového nazývaného “Windows Defender”.

Systém Windows Defender je zodpovědný za zabezpečení systému

Ale nebuďte nadšeni: za novou vývěsní tabuli se skrývá stejný MSE. A to znamená, že si stále musíte zvolit něco spolehlivějšího od vývojářů třetích stran. Proč? Antivirus od společnosti Microsoft neustále zobrazuje nejlepší výsledky v populárním testu AV-TEST.

Když už mluvíme o bezpečnosti, stojí za zmínku funkce SmartScreen – součást systému Windows, který detekuje podezřelé charakteristiky webových stránek, falešné stránky a stahovat diskutabilní. Nyní funguje na systémové úrovni, ačkoli nebyla dříve vybrána mimo nativního prohlížeče Internet Explorer. Ta druhá, mimochodem, ustoupila impozantnějšímu nástupci.

Edge

Podle NetMarketShare, v červnu 2015, byl Internet Explorer lídrem mezi desktopovými prohlížeči s ohromným podílem 54%. Ve skutečnosti nemohu uvěřit těmto údajům (i když podobné statistiky z jiných zdrojů) a já nevím, kdo jsou všichni tito zahradníci. 🙂 Na druhou stranu, měsíčník měsíčně klesá a postupně přichází do Google, Mozilla a Opera. Společnost Microsoft si je vědoma tohoto trendu a snaží se jej změnit zcela novým vývojem – webový prohlížeč Edge.

  WinSxS-kansion koon pienentäminen Windows 7: ssä ja 8: ssä

Edge nahradil IE v systému Windows 10

Trochu dříve byl znám pod kódovým jménem Project Spartan. Kdysi jsem sdílel své dojmy o slibném prohlížeči webu. Postupně se prohlížeč stává stále lepší a lepší, zarostlý novými funkcemi a zvyšuje výkon v různých měřítcích. Obecně platí, že je plánována dobrá věc. Samozřejmě, Edge je automaticky nainstalován na panelu úkolů “desítky”.

Hlavní panel a pracovní plochy

Úloha pásu má dva důležité prvky: vyhledávací řetězec a tlačítko prezentace úkolu. Začněme druhou.

V režimu zobrazení úkolů uvidíte všechny procesy, které jste spustili, a můžete je rozdělit do virtuálních desktopů. To je velmi, velmi užitečné, například, pokud chcete rozlišovat mezi prací a zábavou. Představte si, že šéf přijde do kanceláře, stisknete elegantní kombinaci kláves a všechny běžící hry pro solitér budou rychle nahrazeny kancelářskými programy. Komár neruší nos!

Režim zobrazení úloh v systému Windows 10

Hledání řádku potěšilo. Můžete vyhledávat soubory a dokumenty na pevném disku nebo vyhledat informace na Internetu. Má také zabudovaný asistent Cortany.

Cortane

Cortana je hlasový asistent společnosti Microsoft pro mobilní služby Google Now nebo Siri. Oslavovat nebo posmívat asistenta není dosud možné, protože pro naši oblast není prostě lokalizováno. Ale tento nápad je výborný. Assistant bude integrována do celkového ekosystému: analyzovat svou poštu a připomenout události, s cílem obnovit pořádek v cloudové úložiště, což si vyžádalo slušné jídlo a pití a informovat o počasí, přejděte na dopravní zácpy, dát rozhodující vysvětlení neznámé termín přeložit do prohlížeče a prostě zůstat na Windows 10 pohodlné k hranici. Věřím, že dříve nebo později to bude.

Závěr

A v několika dalších letech společnost Microsoft zcela přestane podporovat Windows 7 a 8, chvíli počká a odstraní číselnou verzi této verze, přičemž zůstane pouze Windows. Výsledek je nevyhnutelný, my všichni se přesuneme do “top deset”. Okamžitě zachyťte vlnu a přesuňte se na nový operační systém. Využila všechno nejlepší od svých předchůdců a stala se univerzální. Systém Windows 10 je snadno zpracovatelný a nevyžaduje počítačové zdroje. Co jiného je třeba?