PŘEHLED: Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 “- herní konkurent MacBook

Na jaře a v létě roku 2016 mnoho výrobců představilo vlastní vizi kompaktní verze MacBooku. Xiaomi oznámila dvě kopie najednou: Xiaomi Mi Notebook Air 12.5 “a Xiaomi Mi Notebook Air 13.3”.

První zařízení je navrženo tak, aby nahradilo 12palcový laptop Apple a je spíše psacím strojem. Také jsme získali vlajkovou loď o velikosti 13,3 palce – plnohodnotný pracovní stroj s horním procesorem a diskrétní grafickou kartou. Dokonce i chladnější než MacBook Pro 13 “.

Charakteristiky

Materiály těla Hliník, sklo, plast
Operační systém Windows 10 Domovská stránka
Procesor Intel Core i5 6200U, 2 × až 2,7 GHz
Grafický akcelerátor NVIDIA GeForce GTX940MX (1 GB DDR5)
Operační paměť 8 GB DDR4 (2 133 MHz)
Trvalá paměť 256 GB SSD a další slot M.2 SSD / HDD
Obrazovka IPS LCD, diagonální je 13,3 palce, 1 920 × 1 080 (166 ppi)
Bezdrátové rozhraní Wi-Fi (ac / b / g / n), Bluetooth 4.1
Kabelové rozhraní Konektor USB typu C, dva konektory USB 3.0, HDMI, 3,5 mm
Přední kamera 1 Mp
Audio Kodek Realtek ALC255, dynamika AKG
Pokročilé Klávesnice s podsvícením, rychlé nabíjení (50% nabíjení za půl hodiny)
Baterie 40 Wh (8 000 mAh při 5 V)
Rozměry 309,6 × 210,9 × 14,8 mm
Hmotnost 1,28 kg

Design

Co by měl být klon? Podobně jako u původního produktu a mírně lepší na několika parametrech. V tomto případě se Xiaomi rozhodl vsadit na snížení velikosti. Hlavní zbraní byla tloušťka zařízení: je to jen 14,8 mm. Tloušťka MacBooku Air je 17 mm. Takže laptop Xiaomi je tenčí než Apple řešení o 13%.

Xiaomi Mi Notebook Air 13,3 “, jakoby řezaný z kusu hliníku. Přísné linie, extrémně malé mezery. Ale z určitého úhlu je snadno přizpůsoben MacBooku: namísto dokonce vybrání prstu, což usnadňuje zvedání obrazovky. Nedostatek loga na víku funguje jen dobře. Pokud si přejete, můžete kousnout jablko – těžko by někdo mohl odhadnout původ notebooku.

Sestava je zdravá. Na vrcholu víka je souprava magnetů, která zajišťuje poloviny. Panty neumějí, nezaklánějí. Otevření je velmi měkké. Obrazovka může být umístěna v libovolném úhlu až do 130 stupňů.

Rámeček kolem displeje je výrazně menší než populární Apple notebooky až 13 palců. Mimochodem, je to zde, že odznak MI je skrytý, což je patrné během normálního provozu.

Jedinou nekovovou částí pouzdra byla vnitřní strana krytu: displej a rám jsou pokryty ochranným sklem. Výsledkem je, že obrazovka je lesklá, což znamená, že bude svítit.

Klávesnice téměř kompletně zopakuje již známé prostředí a design MacBooku až po umístění tlačítka napájení. Tlačítko kláves je měkké. Tam je podsvícení, ale bez úpravy jasu.

Jednou z nejdůležitějších výhod celé řady MacBooku je touchpad. Je téměř nemožné najít to pohodlnější – všechny analogy ztratí. Xiaomi není výjimkou. Rychlost reakce je velmi dobrá, lisování a dotýká se velmi dobře. Ale MacBook nelze srovnávat.

Zobrazení

Pro ultrabooky s úhlopříčkou 13,3 palce není rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů nejmodernější volbou. Mnoho výrobců vybaví notebooky obrazovkami Retina. Při předvídání možných otázek budeme rezervovat najednou: Full HD je rozumnější z hlediska produktivity a času samostatné práce. Velké rozlišení umožňuje efektivnější škálování rozhraní.

Xiaomi šel do rozumného kompromisu, jenž je těžko vidět pouhým okem. Typ použitého matice je IPS, obrazovka je lesklá. Neexistují zde žádné zkreslení barevného ztvárnění, kontrastu nebo úzkého dynamického rozsahu. A skvělé pozorovací úhly. Úroveň jasu je poměrně vysoká, zvláště ve srovnání s jinými notebooky této cenové kategorie.

Produktivita

Jako platforma Mi Notebook Air 13,3 “byla vybrána technologie Intel Core i5-6200U s rychlostí 2,7 GHz. Proč ne nejnovější Kaby Lake? Sedmá generace procesorů Intel zatím není k dispozici pro většinu výrobců a náklady jsou příliš vysoké. A Skylake nemá tolik výhod. Zisk výkonu v testovacích procesorech pro Kaby Lake není větší než 5-10%. Další výhoda platformy – aktualizovaný video akcelerátor – je vyrovnána pomocí diskrétní grafické karty NVIDIA GeForce 940MX s 1 GB paměti.

Dá se tvrdit, že taková volba není nejpravděpodobnější, zvláště pro ultrabook, kde jsou embedded graphics více než dost. Jedná se o to, že GeForce 940MX přebírá většinu integrovaných řešení, včetně nejnovějších modelů Iris. Možnost odpojení diskrétní grafické karty by se měla objevit s prosincovou aktualizací ovladačů. Pokud je to nadbytečné, můžete použít integrovaný čip Intel HD.

Tak může být Mi Notebook Air 13.3 “doporučeno jako efektivní pracovní stanice. Existující 384 potrubí diskrétní karty vám umožní hrát, malovat a dokonce i počítat. Mimochodem, o hrách: Dota 2 ukazuje asi 50 fps.

Výkon zařízení je takový, že inženýři vybavili notebook s plným chladicím systémem s chladiči. Návrh je dobrý – hluk rotujících ventilátorů je minimální. V tomto případě se procesor nezahřívá na více než 45 stupňů.

Ale ne všechno je tak zářivé. V prodeji existuje pouze změna s kapacitou 8 GB paměti RAM. Neexistuje žádný další paměťový slot, takže se nepokládejte na rozšíření. A to i přesto, že inženýři společnosti předpokládali potřebu rozšíření permanentní paměti: kromě běžného SSD 256 GB můžete přidat další pevný disk.

Všechna rozhraní vyhovují specifikacím. Instalovaný USB-C pracuje na řadiči USB 3.0 a může být použit jak pro nabíjení notebooku, tak pro synchronizaci ostatních zařízení. Klasický USB standardní velikost pracuje také podle nového standardu a podporuje vysokorychlostní přenos. Neexistují oficiální informace o typu HDMI, ale je k dispozici podpora 4K-video vysílání.

Bezdrátové rozhraní představují dvoubokový modul Wi-Fi a Bluetooth 4.1. Poskytuje plnou kompatibilitu s většinou zařízení, a to i bez bezdrátové akustiky.

Multimédia

V popisu vzhledu byl jeden důležitý bod úmyslně vynechán: umístění řečníků. Mezitím Xiaomi láká kupujícího s nálepkou AKG. Ve skutečnosti je vlastně systém reproduktorů přítomen. Ale vychutnejte si kvalitní zvuk nebude fungovat.

Faktem je, že mřížky mluvčího jsou umístěny na zadním krytu a směřují dolů. Jakýkoliv měkký povrch tlumí zvuk. Dokonce i když je notebook na kolenou, začínají narušovat.

Když je notebook stabilní, zvuk je hlasitý a čistý. Nízké frekvence jsou slabé, nestačí. Ale střední a vrcholy jsou dost pro sledování filmů a poslech hudby. Kromě toho je implementována technologie zvuku kolem uživatele. A je to dost zvláštní pro přenosné zařízení, ale opravdu funguje.

Životnost baterie

U zařízení s diskrétní grafickou kartou kapacita baterie 40 Wh není rekordní. Je vhodnější pro skutečné ultrabooky s nízkou spotřebou energie a vestavěným videem.

Navzdory tomu, že v režimu letadla máte nízkou úroveň jasu, můžete pracovat s kancelářskými dokumenty po dobu devíti hodin. Sledování videí ve formátu Full HD po Wi-Fi spaluje energii po dobu šesti hodin. Díky rozsáhlým výpočtům, které používají všechny hardwarové funkce po dobu delší než dvě hodiny, nebude laptop trvat.

Ne příliš radostná situace s akumulátorem je kompenzována rychlým nabíjením prostřednictvím módního USB Type-C. Chcete-li doplnit baterii o 50%, stačí pouze 30 minut.

Srovnání s konkurencí

Cenová politika společnosti Xiaomi přiměje kupující, aby slepili oko na většinu možných problémů. Nejbližší konkurenti v offline obchodech v Rusku stáli více než 80 tisíc rublů. Asus, Acer, Dell – jsou mnohem dražší a ne vždy nabízejí vyvážené modely. Zejména Dell XPS13 s podobnými parametry bude stát kupující více než 100 tisíc. MacBook Air 13 stojí od 80 tisíc (a s procesory Intel šesté generace – za sto).

Za takových okolností jsou náklady na Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 “mnohem hezčí. Bude stačit nainstalovat ruskou verzi Windows 10 Home nebo Ubuntu a ruce budou vynikajícím konkurenčním zařízením s vysokým výkonem a příjemným designem.

Koupit notebook

Loading...