Jak odstranit nepříjemný zápach z plastové nádoby

Bohužel, bez ohledu na to, jak čisté plastové kontejnery na potraviny, nakonec přijde čas, kdy začnou vyzařovat extrémně nepříjemný obal.

Dokonce i když jste odmítli používat plastové nádoby ve prospěch skleněného zboží, ve vaší kuchyni byla pravděpodobně malá zásoba tohoto druhu misky. Ta druhá, mimochodem, jsou vhodná pro skladování koření, kanceláře, spojovacích prostředků, rostoucích květin a sazenic.

Pokud máte plastové nádoby, které stále používáte, máte několik nápadů, jak je lze vyčistit a odstranit z nich nepříjemný zápach.

Než zkusíte níže popsané metody, důkladně opláchněte kontejner teplou vodou a mycím prostředkem (jedinou výjimkou je metoda se studenou vodou).

Noviny

Obvyklé noviny vám pomohou zbavit se vůně jídla v kontejneru. Vezměte si novinový list, správně ho zeptejte a vložte do plastové misky. Nezapomeňte ji pevně uzavřít víčkem. Noviny pohltí nepříjemný zápach a během několika hodin bude kontejner tak čerstvý jako nový. Nejlepších výsledků dosáhnete ponecháním přes noc.

Káva

Pomozte se zbavit nepříjemného zápachu v plastové nádobě s kávou. Koneckonců, díky své povaze je vynikajícím absorbentem a efektivně čerpá špatný obal.

Kávová zrna nebo mletá káva je třeba nalít do kontejneru a nechat jeden den zavřený. Také mísa může být pokryta kávy a umístěna v mrazáku na noc. Vůně musí jít pryč.

Lemon

Opláchněte plastovou nádobu citrónovou šťávou nebo – efektivněji ji otřete citrónovou slupkou

Soda do pečiva

Mixujte sódu s malou vodou. S takto získanou pastou opatrně vyčistěte vnitřní stěny nádoby. Nechte na den. Potom misku opláchněte a utřete ji. V případě potřeby opakujte postup.

Dřevěné uhlí

Umístěte kus dřevěného uhlí do kontejneru. Uzavřete víčko těsně a nechte tak, aby se pach pohltil.

Ocet

Naplňte nádobu teplou vodou, přidejte čtvrtinu sklenice octa a několik kapek mycího prostředku. Uzavřete misku, protřepejte, otevřete a nechte několik hodin. Pak nádobu opláchněte.

Vanilin

Technologie je podobná. Naplňte nádobu horkou vodou a přidejte špetku vanilínu. Třepe se a nechte přes noc. Ráno to prostě musíte opláchnout a uschnout.

Sluneční paprsky

Slunce, vzduch a voda jsou naši nejlepší přátelé. A skutečně: sluneční paprsky jsou schopné odstranit nepříjemný zápach ze stěn plastové nádoby.

Za slunečného dne umístěte misky na čerstvý vzduch. Slunce udělá pro vás všechnu špinavou práci.

«Noční koupele»

Naplňte nádobu horkou vodou a přidejte pár lžiček jakéhokoliv detergentu. Nádobu dobře protřepte a nechte přes noc. Ráno opláchněte nádobu tekoucí vodou. Pokud je zápach stále tam, naléváme teplou vodu s sodou a znovu protřepeme. Poté by měl být kontejner nový.

Studená voda

Než nádobu umyjete teplou vodou pomocí mycího prostředku, opláchněte jej v chladném. Tím zabráníte absorpci nepříjemného zápachu z omáčky, vajec, omáčky ve stěnách plastových nádob.

Poslední doporučení: Nepoužívejte plastové nádoby dříve, než ztratíte svůj puls. S každým okamžikem bude neškodný zápach stále těžší eliminovat.

Pokud nemáte možnost úplně opustit použití těchto kontejnerů, změňte je častěji. Kromě toho plastové kontejnery nejsou drahé.

Ještě lépe použijte skleněné nádobí k přepravě potravin a / nebo tepla. Nestráchejte své zdraví!

A máte vlastní lifhaki, abyste odstranili nepříjemný zápach z plastových nádob?