Jak se starat o sebe, pokud není čas

Jaká je péče?

Denní péče o sebe je stejně nezbytná jako správná výživa a aktivní životní styl. Umožňuje vám vypadat dobře a vypadat jako v zrcadle. Péče o sebe, prodlužujeme mladistvost kůže a bojujeme s vráskami.

Péče o sebe může být rozdělena do čtyř typů: péče o obličej, péči o tělo, péči o ruce a péči o vlasy. Všechny části těla musí věnovat pozornost. Ale jak najít čas, pokud večer jsme bezmocní se vrátit z práce, a ráno chceme spát déle?

Podělte se o své rady k péči o sebe a získat šanci na výhru: manikúra set Scarlett SC – MS95002, vysoušeč vlasů Scarlett SC – HD70I47 nebo kosmetické zrcátko Scarlett SC – MM308L01. Chcete-li to provést, klikněte na níže uvedený formulář, přihlaste se pomocí profilu “VKontakte” nebo Facebook a zašlete svou radu. Délka textu by neměla překročit 500 znaků.

Podělte se o život a vyhrajte cenu od Scarlett!
Chcete-li se účastnit propagace, přečtěte si pravidla a přihlaste se
Zobrazit vše
lifhaki

Čekejte prosím …

Váš lifhaki budeme shromažďovat na zvláštní stránce. Tam můžete také sdílet tipy na péči o oblečení, udržovat domácí objednávky a jíst správně. 11. února si redakční rada zvolí nejlepší lifhaki, jehož autoři obdrží užitečné ceny od Scarletta.

Jak najít čas na péči o sebe

Neměli byste zanedbávat péči o sebe, i když se vám zdá, že pro něj není absolutně žádný čas nebo energie. Chcete-li se o sebe postarat jednodušeji, postupujte standardně a překládejte ho do kategorie návyků. Přidělejte 30 minut denně.

Umyjte si obličej spolu s čištěním zubů a jídlem. Každé ráno a večer.

Dokonce i když jste líní a nemáte sílu, nechte se umyt a aplikujte zvlhčovač. Po týdnu každodenní péče si všimnete toho rozdílu a snadno vymyjete, protože víte, že tímto způsobem budete vypadat lépe.

Hlavním důvodem je, že postupy pro mytí a péči přinášejí co nejméně potíží a trvají co nejméně času. Proto držte všechny prostředky na dosah ruky, abyste nehledali správnou trubku nebo nádobu.

Také naplánujte své ráno a večer. Vaření na předpis je mnohem jednodušší než improvizace. Takže je to s každodenní péčí o sebe: pokud víte, co a kdy děláte, proces se stává jednodušším.

Analogicky naplánujte týden. Například v pondělí a ve čtvrtek věnujete pozornost srsti, ve středu a v sobotu provádíte ošetření obličeje (masky, peeling, čištění obličeje) v neděli – pro tělo. Další den zvýrazněte manikúru a pedikúru. Netrvá to dlouho, zvlášť pokud plánujete proces a přenesete ho z kategorie mimořádných do každodenních.

Klíčem k úspěchu je konzistence a důslednost.

Péče o obličej

Žádné kosmetické procedury v kosmetických salonech nenahrazují každodenní péči o obličej.

Ráno

Ranní ošetření obličeje se skládá ze tří standardních postupů: čištění, zvlhčení a ochrana před slunečním zářením.

Čištění

Nejprve si umyjte obličej gelem, mlékem, micelární vodou nebo jinými čisticími prostředky na obličej (zvolte velkou – vyberte něco, co je příjemné a pohodlné). Neumývejte obličej příliš teplou vodou, abyste sušili pokožku. Nepokoušejte se vyčistit kůži před “písknutím” – odstraňte ochrannou vrstvu a dehydratujte ji. Použijte jemný čisticí prostředek. Nesmí zpomalovat pokožku a způsobit pocit nepohodlí.

Zvlhčování

Po očištění otřete kůži tonerem nebo lotionem. Odstraňuje zbytky vody a čisticího prostředku. Poté naneste na tvář hydratační krém. Uchovává vlhkost a chrání pokožku před prachem a nečistotami.

Vyberte si krém na základě typu pokožky. Zpravidla je v zimě hustší krém, v létě – je to jednodušší. Hlavní věc je, že se cítíte dobře. Pokud je to nutné, před nanesením krému můžete použít hydratační sérum na obličej.

Ochrana před sluncem

Pokud strávíte na ulici více než 30-40 minut denně, použijte nástroje s SPF. Ochrana před sluncem je zapotřebí v létě av zimě: v chladném počasí ozařování nezmizí a poškozuje kůži stejně jako v létě. Aplikujte opalovací krém na zvlhčující pleťový krém nebo okamžitě použijte hydratační krém s SPF.

Večer

Večerní ošetření obličeje se skládá ze tří postupů: čištění, tonizování a zvlhčení.

Používáte-li make-up, použijte speciální odstraňovač make-upu. Poté umyjte obličej ráno a osušte pokožku tonikem. Poté použijte hydratační přípravek. Můžete použít stejné jako ráno, pokud nemá filtre na ochranu proti slunečnímu záření nebo speciální noční lampu.

Jedná se o standardní postupy péče o pleť na obličej. Kromě každodenní péče jednou nebo dvakrát týdně provádějí hydratační, výživné, čisticí masky a peeling. Vyberte typ pokožky a nepřehánějte ji: používání mnoha produktů může způsobit podráždění. Kromě toho musíme sledovat, jak se kombinují kosmetické prostředky.

Čištění a masáž obličeje doma

Jsme zvyklí na skutečnost, že hardwarové postupy provádí kosmetologové pomocí speciálních nástrojů. Čištění a masáž obličeje však můžete provést doma s použitím kosmetického setu.

Scarlett SC-CA305M10 Zařízení pro péči o pokožku a nehty

Je to dobrý asistent péče o pleť. V sadě jsou čtyři trysky: čisticí a odlupovací kartáč, masáž obličeje, latexová houba pro péči o oči a houbu na mytí. První studna čistí a exfoliuje pokožku, takže hydratační krémy a sérum mají lepší výsledky. Používejte jej jednou nebo dvakrát týdně – v závislosti na typu pokožky, aby nedošlo k poškození pokožky (ochranná, nejvyšší vrstva kůže). Kartu lze použít místo křoví.

Masér pro tvář podporuje lepší krevní oběh a pomáhá udržovat ostrost obrysů obličeje. Pokud nemůžete najít čas na masáž v salonu, je takové zařízení dobrou alternativou.

Čištění obličeje může být použito každý den při použití čisticího prostředku. Je měkčí než štětec a jemně čistí pokožku denní kontaminace.

Užitečné tipy

Krása a zdraví pokožky závisí nejen na správné péči, ale i na každodenních návycích. Nepotřebují mnoho energie a energie, ale mají velký vliv na stav a vzhled pokožky. Stačí, abyste jednou sami o sobě přijali tato pravidla, abyste prodloužili mladistvost kůže.

 • Jezte správně, vypijte dostatek vody a vzdát se špatných návyků.
 • Vezměte si vitamíny nebo jíst více zeleniny a ovoce. Nedostatek užitečných látek ovlivňuje stav kůže: vybledne, trhliny a vločky. Vitaminy je však třeba užívat s opatrností – je to lépe pro lékařský předpis po provedení nezbytných testů.
 • Vypijte rybí olej. Je dobrým zdrojem polynenasycených mastných kyselin omega-3, vitamínů A a D. Rybí olej bojujePerorální suplementace suchým rybím olejem a pruritus v modelu suché kůže potkanů ​​indukované acetonem. se zánětem, posiluje ochranné schopnosti pokožky a obecně zlepšuje její vzhled.
 • Nedotýkejte se nebo nečistěte pokožku na obličej znovu. Takže jí ji otravuješ.
 • Použijte zvlhčovač vzduchu a udržujte vlhkost v bytě v rozmezí 30 až 60%. To platí zejména v zimě, kdy v bytě je topení. Hotové baterie uschují vzduch, což způsobuje, že tělo ztrácí vlhkost. Zahrnutí to ovlivňuje pokožku obličeje: začne se oloupat a praskat. Vzduchový zvlhčovač řeší problém a pomáhá bojovat proti dehydrataci pokožky.
 • Pokuste se udržovat pokojovou teplotu v rozmezí 20 až 23 ° C. Tím se rovněž vyloučí dehydratace pokožky.
 • Použijte balzám a rtěnku na rty, ne olizujte rty.
 • Pro zvládnutí nežádoucích chloupků použijte čelní trimr.

  Ořezávač a šablona pro řasy Scarlett SC-TR307T01

  Díky tomu můžete také tvarovat obočí a zkrotit řasy. Nevytahujte všechny vlasy pinzety, s ořezáváním tohoto procesu je mnohem jednodušší a rychlejší. Kromě toho ušetříte peníze a čas, aniž byste je museli věnovat návštěvě kosmetického salonu.

 • Používejte sluneční brýle. Zabraňují předčasnému vzniku vrásek pod očima a chrání oči před ultrafialovými paprsky a prachem z ulice.
 • Používejte opalovací krémy v létě i v zimě. Slunce je hlavní příčinou stárnutí pokožky. Kvůli ultrafialovému záření, vráskám a pigmentaci se na kůži projevuje ztráta pružnosti, visí, kolagen je v ní zničen. To se nestane okamžitě, ale časem se akumuluje účinek slunečního záření a po 30 letech se objevují výše uvedené problémy.
 • Nechoďte na solárium. Vyschne kůži, způsobuje toZařízení pro umělé spálení, spálení a ultrafialové ozařování. předčasné stárnutí a rakovinu kůže (riziko vzniku melanomu při návštěvě solária výšeStudie zjistila více případů rakoviny kůže kvůli vnitřnímu opalování než případů rakoviny plic v důsledku kouření. , než riziko vzniku rakoviny plic od kouření). Proto opusťte solárium, bez ohledu na to, jak se vám líbí vzhled opálené pokožky.

Péče o tělo

Péče o tělo nevyžaduje mnoho úsilí: kůže musí být očistěná, navlhčena, jednou týdně používat křovinu. Nejlepší doba péče o pleť je před, během a po vodě.

 • Udělejte kontrastní sprchu. To tón a čistí kůži, udržet ji pevné a elastické. Nepřehánějte ji však s teplotou vody: horká voda by neměla být vroucí vodou, ledem. Sprcha by neměla být dlouhá, aby nedošlo k zlomení lipidové vrstvy pokožky.
 • Proveďte sprchu pod teplou nebo trochu horkou vodou (z ní by neměla být pára). Horká voda ničí lipidovou vrstvu pokožky, protože se stává dehydratovaným a podrážděným.
 • Pokud se okoumete, sledujte teplotu vody a zůstaňte tam déle než 20 minut. Aby nedošlo k nadměrnému osušení pokožky, přidávejte do vody speciální oleje a poté pleť hydratujte.
 • Používejte jemný čisticí prostředek (pro suchou nebo citlivou pokožku). Pečlivě čistí pokožku, aniž by ji poškodily.
 • Po sprchování používejte hydratační krémy a pleťové vody. Můžete je aplikovat přímo na vlhkou pokožku, abyste zvýšili efekt.
 • Jednou týdně použijte křoviny: odstraňuje staré buňky a obnovuje pokožku. Navíc exfoliace pomáhá zvlhčovačům absorbovat do pokožky a prodlužovat trvání jejich působení.
 • Použití tělového křemene může být nahrazeno suchou kartáčovou masíží: díky tomuto postupu se pokožka stává hladká a napjatá. Zpočátku se taková masáž zdá být bolestivá, ale pak zmizí nepohodlí.
 • Nezapomeňte na fyzickou aktivitu. Projděte se po ulici nebo do posilovny – hlavní věcí je, abyste vedli mobilní životní styl. Například doporučuje WHOGlobální doporučení týkající se fyzické aktivity pro zdraví. nejméně 150 minut mírné tělesné aktivity za týden (i chůze se považuje za mírný krok).

Péče o ruce a nohy

 • Umyjte si ruce jemným mýdlem (vhodným pro dítě) nebo dokonce s čističem na obličej. Obvyklé mýdlo často suší a dehydratuje pokožku. Ještě horší na ruce působíAntibakteriální mýdlo? Můžete to přeskočit, používat prosté mýdlo a vodu. antibakteriální mýdlo: zabíjí bakterie, ale vysychá kůži a ničí její ochrannou bariéru.
 • Ruce navlhčete ráno, 30 minut před odjezdem a večer před spaním. Ráno můžete večer využít světlejší krém – hustší a sytější. Nezapomeňte na ochranu před slunečním zářením a použijte krém s SPF.
 • Výrazně šetří čas a domácí rozpočet manikúru a pedikúru.

  Sada maniků a pediků Scarlett SC-MS95005

  S jeho pomocí můžete rychle přinést ruce a nohy do pořádku: vše bude trvat asi půl hodiny. Během této doby zkracujete nehty, omyjte ruce, změkčte a přesuňte kůžičku a nechte nehty. Po těchto postupech vypadají ruce a nohy dobře upravené a krásné. Pokud se rozhodnete zakrýt nehty lakem, v sadě je sušička, což urychlí proces a pomůže zachránit manikúru.

 • Po manikúru nezapomeňte navlhčit ruce a použít olej pro kutikulu.
 • Pěkný a užitečný přístroj pro péči o nohy je hydromasážní vana.

  Hydromasáž Scarlett SC-FM20104

  Jedná se o strmé zařízení, které uvolní nohy a uvolní stres nahromaděný po celý den na nohou. Stimuluje krevní oběh a aktivuje lymfatický systém, změkčuje kůži na podpatcích a připravuje nohy pro pedikúru.

Péče o vlasy

Mytí vlasů je traumatický proces. Vlhké prameny jsou náchylnější k křehkost a poškození, proto byste měli umyt, vyschnout vlasy a postarat se o ně.

Jak si vybrat šampon

Vyberte šampon podle typu pokožky hlavy, nikoli vlasů. Máme hlavu jen proto, abychom ji vyčistili (a ne samotné vlasy) z kožního mazu. Proto naneste šampon na kořeny vlasů a na hlavu a věnujte méně pozornosti špičkám. Získávají svůj podíl na očištění, když vypláchnete čistič od kořenů.

Pokud máte suchou pokožku na obličeji, pak je také na hlavě pravděpodobně suchá. Vyberte si jemné prostředky pro mytí hlavy, i když máte mastnou pleť. Abyste se vyvarovali podráždění, je lepší použít jemný šampon a vlasy se často umyjte častěji než dvakrát týdně, abyste použili agresivní lék na vlasy.

Jak často mám umývat vlasy?

Typ pleti závisí na frekvenci mytí vlasů: neexistují žádné přísné doporučení ohledně toho, jak často budete muset umýt vlasy. Umyjte je, když se znečišťují. Používáte-li stylingové výrobky každý den, čistit hlavu každý den je odůvodněné. Nepokoušejte se “oživit” vlasové mytí jednou týdně v naději, že budou méně mastné. Nebuďte: podkožní tuk – výsledek práce hormonů, a ne frekvence mytí hlavy. Nepleťte však příliš často hlavu, protože v důsledku podráždění může kůže začít uvolňovat více tuku a začne se odloupat.

Užitečné tipy

 • Než začnete umyt vlasy, pokořte si vlasy. Začněte s tipy, pak jděte na kořeny. To usnadní pletení vlasů po mytí a méně poškození jejich struktury.
 • Kondicionér nebo maska ​​položí nebo vykreslí na koncích vlasů, aniž by se dotýkala kořenů. Nepoužívejte mnoho prostředků, abyste usnadnili jeho vyprání. Opláchněte hlavu mírně horkou nebo teplou vodou: příliš horká voda parní pokožku hlavy a rozšiřte póry, což způsobí, že žárovky budou pravděpodobně vypadávat.
 • Pokud si hlavu umyjete v noci, neležte s mokrými vlasy. Za prvé, můžete snadno zachytit chlad. Za druhé, když jsou mokré, vlasy jsou náchylnější k křehkost a ztrátě.
 • Kondicionéry, masky a jiné prostředky neobnovují vlasy. Nemohou být obnoveny, protože to je mrtvá tkáň (živá část vlasů je pod epidermis). Výrobky na vlasy vytvářejí pouze vzhled hladkosti a hedvábí. Nicméně, používání klimatizace a masky stojí za to, protože chrání vlasy před mechanickým poškozením (česání, fénování, používání kulmy a další zařízení na vlasy).
 • Použijte dobrý vysoušeč vlasů s ionizací. Nebojte se vyschnout vlasy vysoušečem vlasů. Je to nepostradatelný asistent v péči o vlasy, který šetří čas a umožňuje mnohem rychlejší vysychání vlasů, než když je vysycháme přirozeným způsobem. Abyste je však nepoškodili, používejte vysoušeč vlasů s funkcí ionizace vzduchu.

  Vysoušeč vlasů Scarlett SC-HD70I47

  Takový vysoušeč vlasů neutralizuje pozitivně nabité ionty, které odvádějí vlhkost a vysychají vlasy. Namísto toho jsou rozdrceny kapičky vody, po kterých jsou absorbovány vlasovými šupinami. Takže vlasy nejsou elektrifikovány, udržují si potřebnou vlhkost a hladkost a špičky jsou méně náchylné k průřezu.

Lifhaker a Scarlett udělují ceny za lifhhaki

Připomínáme vám akci Lifshaker a Scarlett. Podělte se o své rady a získat šanci vyhrát skvělé ceny: manikúra set Scarlett SC – MS95002, vysoušeč vlasů Scarlett SC – HD70I47 nebo kosmetické zrcátko Scarlett SC – MM308L01.

Podmínky jsou jednoduché:

 • Klikněte na formulář na začátku textu a přihlaste se pomocí profilu VKontakte nebo Facebook.
 • Pošlete nám svou radu. Délka textu by neměla překročit 500 znaků.

Lifakhi našich čtenářů shromažďujeme na zvláštní stránce. Tam můžete také sdílet tipy na péči o oblečení, udržovat domácí objednávky a jíst správně. 11. února vybral vydavatel Lifehacker nejlepší lifhaki, jehož autoři obdrží užitečné ceny od Scarletta.