14 עובדות על שוקולד שיגרום לך לאהוב את זה עוד יותר

מעולם לא פגשתי אנשים שלא אהבו שוקולד.

אולי בסביבה שלך יש כאלה? ואז להראות להם את המאמר הזה, והם יאהבו שוקולד לא פחות ממך.

1. שוקולד הוא חומר הרדמה טבעי

בכל פעם חתיכת שוקולד קבוע נכנס לתוך הבטן שלנו, קקאו הכלול בו גורם הזרקת קטן של שיקוי אושר לתוך המוח שלנו. הסיבה לכך היא התפתחות של אנדורפינים נוספים (אופיאטים טבעיים) והפעלת מרכזי העונג של המוח, אשר יכולים אפילו לגרום לירידה בתחושות הכאב האמיתיות.

2. ממיסות פרוסות שוקולד בפה גורמות לתחושה נעימה יותר מנשיקה

בשנת 2007, חוקרים מאוניברסיטת סאסקס למדו את קצב הלב ואת גלי המוח ב -20 זוגות במהלך נשיקה, ולאחר מכן במהלך אכילת שוקולד. בכל המקרים, שוקולד בפה גרם תגובה אינטנסיבית יותר מאשר לשון של מישהו אחר!

3. שוקולד עושה את העור צעיר

חוקרים גרמניים מציעים כי פלבנואידים בשוקולד סופגים אור אולטרה סגול, אשר יכול באמת לעזור להגן על העור מפני הזדקנות ולהגביר את זרימת הדם אליו. בטווח הארוך, זה גורם משמעותי התחדשות ושיפור של העור שלך.

4. זהו מקור אמין של אנרגיה

שוקולד מכיל קפאין ותיאוברומין, אשר מגדילים את רמת האנרגיה שלך. ככל שהשוקולד כהה יותר, כך תקבל יותר אנרגיה. בנוסף, בניגוד למשקאות אנרגיה, שוקולד לא מוביל לירידה קטסטרופאלית באנרגיה בתוך מספר שעות.

שוקולד

5. השימוש בשוקולד נידון בעבר על ידי הכנסייה הקתולית

בפעולה של שוקולד, כישוף ופיתוי נראו, ואוהביו נחשבו כולם לקללנים וכופרים. כנראה יש בזה משהו, לא?

6. אתה יכול אפילו מריח שוקולד

כאן במחקר זה הוכח כי אפילו ריח פשוט של שוקולד מגביר את גלי המוח thta לגרום הרפיה. השוואת ההשפעה של הריחות של מזונות שונים, מדענים הגיעו למסקנה כי רק נוזלי שוקולד יש אפקט רגיעה בולטת.

7. שוקולד עושה אותנו חכם יותר

מחקר שנערך בשנת 2006 הראה כי אכילת מזונות בעלי תכולת קקאו גבוהה בתוך חמישה ימים יכולה להגדיל את זרימת הדם למוח ובכך לשפר את ביצועיו. לכן, אין זה מפתיע כי אנשים שיש להם שוקולד בתזונה שלהם הרבה יותר טוב להבין ולהישאר ברורים יותר.

8. שוקולד לא מזיק לשיניים

בשנת 2000, מדענים יפנים הקים כי שוקולד הוא מזיק פחות לבריאות השיניים מאשר מאכלים מתוקים רבים אחרים. הסיבה לכך היא תכונות אנטיבקטריאלי של פולי קקאו לפצות על רמה גבוהה יחסית של סוכר.

9. בתרבות המאיה, פולי הקקאו היו מטבע

ערך הסחורה באותה עת התבטא בכמות פולי הקקאו שניתן היה להשיג עבורם. העבד עלה 100 שעועית, שירותי הזונה נאמדו ב 10 שעועית, ו 20 שעועית התבקשה תרנגול הודו. היו גם זייפנים שעשו שעועית מזויפת מחומר צבוע.

10. שוקולד מאוחסן לעד (בתנאים הנכונים)

בר השוקולד, שנמצא במגרש החניה של האדמירל האגדי ריצ’רד בירד ליד הקוטב הדרומי, נשמר היטב. למרות 60 השנים האחרונות, זה די שמיש.

11. שוקולד נותן לנו את החזון של גיבורי על

על פי מחקר שפורסם בכתב העת פיזיולוגיה התנהגות, חתיכה גדולה של שוקולד כהה יכולה לעזור לנו להבדיל טוב יותר בין אובייקטים בניגוד נמוך. אלה, למשל, מכוניות במזג אוויר גרוע או הולכי רגל לבוש בגדים כהים בערב.

שוקולד

12. צמצום הסיכון לסוכרת

פלבנואידים הכלולים קקאו יש נוגדי חמצון, תכונות אנטי דלקתיות שיכולים להפחית את הסיכון לפתח סוכרת על ידי הגדלת הרגישות לאינסולין.

13. שוקולד עוזר לרדת במשקל

מדענים מאוניברסיטת קופנהגן מצאו כי אכילת שוקולד כהה גורמת לתחושת שובע ומסייעת בהפחתת צריכתם של מזונות מתוקים, מלוחים ושומניים אחרים. לכן, בזכות שוקולד זה הרבה יותר קל לדבוק דיאטה בריאה לאבד קילוגרמים מיותרים!

14. ליבידו מוגברת

על פי חוקרים איטלקים, נשים שאוכלות שוקולד באופן קבוע הן חיי מין אינטנסיביים הרבה יותר. יש להם רמה גבוהה יותר של משיכה, התרגשות וסיפוק ממין.

איזו חדשות נהדרות, לא? יש, עם זאת, פרט אחד חשוב שיש לקחת בחשבון. העובדה היא שלא כל שוקולד הוא שימושי באותה מידה. שוקולד מריר מכיל כמות כפולה של נוגדי חמצון מאשר בחלב. בנוסף, שוקולד מריר נותן לנו פחות קלוריות מאשר שוקולד חלב, אשר יש תוכן גבוה של שומנים רוויים וקלוריות פשוט משום שהוא מכיל חלב.

אם אתה רוצה באמת ליהנות שוקולד, אז תמיד לבחור שוקולד כהה המכיל לפחות 70% קקאו.

Loading...