4 עצות פשוטות שיגנו על הנתונים שלך ברשתות חברתיות

1. אפשר אימות דו-שלבי

אני לא מציע להמציא סיסמה מורכבת או באמצעות תוכניות גנרטור מיוחדות: אתה כבר יודע את זה. אבל יש עוד פונקציה אחת זמינה בכל הרשתות החברתיות ומסייע להגן על החשבון – אימות שני גורמים.

כאשר זה עובד, בנוסף לסיסמה, הרשת החברתית תבקש ממך להזין קוד מיוחד מהודעת ה- SMS או מחולל הקוד. זהו הגורם השני של ההגנה. כך תוכל להפעיל אימות של שני גורמים ברשתות חברתיות פופולריות.

אישור שני גורמים

VKontakte

עבור אל הקטע הגדרות, בחר את הכרטיסייה “אבטחה”. בשדה “דרכים לקבלת קוד אבטחה”, הגדר את מספר הטלפון, קודי הגיבוי והיישומים ליצירת קודים.

אישור שני גורמים

פייסבוק

עבור אל הקטע הגדרות, בחר את הכרטיסייה “אבטחה”. לחץ על “אשר כניסה” והפעל אימות דו-שלבי. כברירת מחדל, הקודים בהודעות SMS יעבדו כרמת ההגנה השניה.

אימות שני גורמים בפייסבוק

אינסטגרם

פתח את ההגדרות של היישום Instagram הנייד. בשדה “חשבון” עבור אל “אימות שני גורמים” והפעל את הפריט “דרוש קוד אבטחה”. עליך להוסיף מספר טלפון שאליו יגיעו קודי SMS בעת כניסה ל- Instagram.

אימות של שני גורמים באינסטגרם

חברים בכיתה

פתח את ההגדרות, עבור אל הכרטיסייה “בסיסי” ובחר “הגנה כפולה”. הזן את מספר הטלפון ואת הקוד שיגיע על ידי SMS. אם תרצה, להגדיר קודי גיבוי ואת יישום גנרטור קוד.

אישור בשני גורמים באודנוקלסניקי

2. הגדר יישומי צד שלישי ואתרים

מפתחים ליצור תוכניות מיוחדות עבור רשתות חברתיות. דוגמאות מואר – שחקנים עבור הקלטות שמע “VKontakte” או יישומים לשקול את האורחים בפרופיל Instagram. עם זאת, יישומים כאלה לעתים קרובות לגנוב נתונים אישיים לא צריך להיות מהימן.

גש לפרטי הפרופיל שלך יישום לניתוח הדף ב- Instagram

כמו כן, אנו משתמשים לעתים קרובות בנתוני רשת חברתית כדי להירשם במהירות באתרים ובשירותים מבלי להזין כתובת דוא”ל וסיסמה. אתרים כאלה גם לקבל גישה לפרופיל הרשת החברתית שלך. לדוגמה, פונקציונליות כזו היא במערכת הערות HyperComments, אשר מחובר Lifehacker.

אישור עם רשתות חברתיות

“Amplifer” משתמש גם בחשבונות ברשתות חברתיות, כך שהמשתמש יכול לרשום במהירות את השירות ולהתחיל לעבוד. אנחנו לא מעבירים נתונים לצדדים שלישיים – אפשר לסמוך עלינו.

  כיצד למחוק הודעות ב- WhatsApp כאשר אפשרות זו אינה זמינה עוד

ראשית, אני ממליץ לך לא להשתמש יישומי צד שלישי עבור רשתות חברתיות, לבחור את אלה הרשמי. שנית, להשתמש התחברות מהירה באמצעות הרשתות החברתיות רק באתרים בהם אתה בטוח. שלישית, בדוק אילו יישומים כבר ניגשו לפרופיל שלך והגדר הרשאות עבור הנתונים שלך.

VKontakte

עבור אל ההגדרות ובחר בסעיף “הגדרות יישום”. “VKontakte” יציג תוכניות של צד שלישי שיש להן גישה לנתונים שלך. באפשרותך להגדיר אילו יישומים יכולים לשלוח התראות, ולבחור את התוכניות שיוצגו בסרגל הצד. כדי להשבית את גישת היישום לפרופיל שלך, לחץ על הלחצן המתאים.

אתרים ויישומים מחוברים

פייסבוק

פתח את ההגדרות, בחר את הכרטיסייה “יישומים” – רשימה של תוכניות המשתמשות בחשבון הפייסבוק שלך יופיע. באפשרותך להגדיר אילו נתונים יגיעו אל התוכנית, או לבטל את הצמדתם מפרופיל הפייסבוק שלך.

הגדר גישה ליישום בפייסבוק

אינסטגרם

פתח את גרסת האינטרנט של Instagram ועבור לדף הפרופיל שלך. לחץ על “ערוך פרופיל” ובחר את הכרטיסייה “יישומים עם הרשאות”. השירות יציג אילו תוכניות משתמשות במידע של הפרופיל שלך. כדי להשבית יישום של צד שלישי, לחץ על ‘הפעל מחדש את הגישה’.

הגדרת גישה לנתוני Instagram

חברים בכיתה

עבור אל ההגדרות ופתח את הכרטיסייה “יישומי צד שלישי”. הרשת החברתית מציגה תוכניות המשתמשות בנתוני החשבון שלך ב- Odnoklassniki.

הגדרת גישה לנתונים Odnoklassniki

3. הגדר את הפרטיות של המידע האישי שלך

משתמשים ברשתות חברתיות משתפים מידע שונה: תמונות, רשימות של חברים, קהילות ועוד רבים אחרים. עדיף לראות את הנתונים האלה רק מעגל מסוים של אנשים: רק אתה, חברים או חברים של חברים. אני אומר לך איך להגדיר את הפרטיות של הנתונים.

VKontakte

בהגדרות, בחר באפשרות “פרטיות”. ישנם ארבעה תחומים עיקריים: “הדף שלי”, “ערכים בדף”, “צור אותי” ו “אחר”.

הדף שלי

כאן תוכל לקבוע מי יקבל גישה למידע הבסיסי של הדף, תמונות מסומנות, רשימות של קבוצות, הקלטות שמע, מתנות ונתונים אחרים.

התאמה אישית של הדף שלי

אני ממליץ לך לסגור גישה לחברים מוסתרים, רשימה של תמונות שנשמרו ומידע על המיקום של התמונות. כל השאר תלוי בך.

  5 דרכים לא ברור כדי לרגל לך עם הטלפון החכם שלך

רשומות בדף

ב “פוסטים בדף” תוכל לבחור מי יראה את התגובות לפוסטים שלך ואת הרשומות של משתמשים אחרים בדף שלך. תוכל גם לבחור מי יכול להשאיר הערות בדף שלך ולהגיב על ההערות שלך.

הכל תלוי איך לפתוח אתה רוצה להיות אם החברים שלך להשאיר הודעות בדף. אם לא, אתה יכול לסגור אותו בבטחה לרשומות של אנשים אחרים.

צרו איתי קשר

כאן תוכל לקבוע מי יכול לכתוב לך הודעות פרטיות, להזמין אותך לקהילות וליישומים. ניתן גם לבחור אילו הודעות לשלוח לחברים.

אם אתה משתמש “VKontakte” רק עבור התכתבות, צפייה חדשות בקלטת והאזנה למוסיקה, אתה יכול לסגור את הגישה הזמנות לקהילות ויישומים.

עבור סעיפים לעיל “VKontakte” מציעה מספר אפשרויות להגדרת הפרטיות. ההגדרות גמישות:

 • כל המשתמשים sotsseti.
 • רק החברים שלך.
 • חברים וחברים של חברים.
 • רק אתה.
 • כל המשתמשים, למעט נבחרים.
 • כמה חברים.
 • כמה רשימות של חברים.

אחר

בקטע “אחר” תוכל לקבוע מי יראה את הדף “VKontakte” שלך ואילו מחיצות החברים שלך יראו מעודכנים. אם אתה רוצה לסגור את המעטפת, ואז להשבית את היכולת לאינדקס את הדף על ידי מנועי החיפוש והודעות לסגור על עדכונים של כל הסעיפים.

פייסבוק

כדי להגדיר את הפרטיות של מידע אישי, ההגדרות יצטרכו את הסעיפים “פרטיות”, “כרוניקה ותגים” ו “פרסומים ציבוריים”.

הגדרות פרטיות של Facebook

סודיות

כאן תוכל לציין מי יכול לראות את התוכן שלך, להוסיף אותך לחברים ולמצוא אותך באמצעות דוא”ל, טלפון ומנועי חיפוש.

כרוניקות ותגים

סעיף זה בוחר מי יכול לעשות פרסומים שלך “כרוניקה” ולראות את ההערות שלך בו.

פרסומים זמינים לציבור

כאן תוכל להגדיר מי יכול לחתום ולהגיב על הפרסומים שלך. תוכל גם לבחור ממי לקבל הודעות.

אינסטגרם

ב- Instagram, עליך לציין אם תוכל להמליץ ​​על חשבונך למשתמשים אחרים. זה יכול להיעשות בגירסה האינטרנט של השירות, בסעיף הגדרות “ערוך פרופיל”.

הגדרות פרטיות ב- Instagram

בנוסף לכך, תוכל להפוך את חשבונך לפרטיון ולבחור מי יכול להירשם כמנוי לך ומי לא יכול. תוכל לעשות זאת בהגדרות של היישום הנייד, בשדה “חשבון”, בפריט “חשבון סגור”.

  5 טוב חינם שירותי VPN

דרך נוספת להגן על החשבון שלך מפני שולחי דואר זבל היא להגדיר הערות לא הולמות עם מילים מיוחדות.

הגדרת הערות הסתר הערות לא הולמות

חברים בכיתה

בהגדרות, בחר “פרסום”. תוכל לציין מי יוכל לראות מידע אודותיך, לסמן בתמונות ובפתקים, להזמין משחקים וקבוצות, לכתוב הודעות וכן הלאה.

הגדרות סודיות ב- Classmates

בנפרד, אני מייעץ בשדה “מתקדם” כדי לכלול את האפשרות “השתמש תמיד בחיבור מאובטח (HTTPS)” כך שהחיבור לאתר “שותפים” יעבור תמיד דרך הערוץ המוצפן.

4. אל תפרסם התכתבות אישית ונתונים סודיים

אל תשים התכתבות אישית ומידע אישי במרחב הציבורי. משתמשים רבים אינם קשובים לזה ולשים על תמונות להציג לציבור עם רשיונות נהיגה, תעודות, כרטיסי בנק, ולפעמים נתונים דרכון.

אבטחת מידע

תמונה זו מצאתי בקבוצת המומחיות האוטוטכנית של העיר שלי. שמאי כדי לאשר את כישוריו, הניח בקבוצה סריקה של התעודה על אימונים נוספים. כשרונות – זה טוב, אבל זה לא הכרחי לשים תמונות של מסמכים על התצוגה הציבורית.

הרמאים יכולים להשתמש במידע זה למטרות בלתי חוקיות: לשלם עבור רכישות מהכרטיס שלך, לבצע תדפיסים של דרכונים, רשיונות נהיגה, מסמכים אחרים.

בעת העלאת תמונות ותמונות, בדוק היטב אם קיימים נתונים חשובים. ולפרסם שברי התכתבות אישית היא פשוט לא מוסרית. זכור כי פעם הורדת תמונות לא ניתן למחוק שרתי רשת חברתית.

בואו לתקן את זה

 • אפשר אימות של שני גורמים כדי להוסיף רמה נוספת של הגנה בעת הזנת רשתות חברתיות.
 • בחר מי יכול לגשת לנתונים שלך. אל תהיה עצלן ולחפור את ההגדרות.
 • הגדר גישה של יישום של צד שלישי לפרופיל שלך. אל תשתמש בלקוחות לא רשמיים של רשתות חברתיות ותוכניות שאוספות מידע אודותיך. השתמש בכניסה מהירה באמצעות חשבון הרשתות החברתיות שלך רק באתרים ובשרותים שבהם אתה בוטח.
 • אין להפיץ ברשת החברתית תמונות של מסמכים וכרטיסי בנק. שקול היטב את התמונות שאתה מעלה.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top