OLED- טלוויזיות: היתרונות והחסרונות של הטכנולוגיה

מה מעניין על טכנולוגיית OLED?

OLED (LED אורגני) נקרא העתיד של טכנולוגיית הטלוויזיה, אשר מבטיח צבעים רוויים, כולל שחור עמוק, וכן ירידה בתנועה לטשטש.

זה אולי נראה כי הטכנולוגיה החדשה אינה שונה בהרבה מן הלוחות LED נפוץ יותר בשוק. אבל המילה “אורגני” מרמז על הבדל בשיטה של ​​ייצוג דימויים על המסך.

מהם היתרונות של מסכי OLED?

מסך LED – תצוגת גביש נוזלי עם תאורה אחורית LED משופרים. טלוויזיות LCD מודרניות, גבישים נוזליים לסובב תחת הפעולה של חשמל ולתת לאור דרך כל פיקסל של התמונה. האור עובר דרך המסננים (אדום, כחול וירוק) וכאשר הם מעורבים הם גורמים לצבעים מהכהה ללבן. אם כל הגבישים מסובבים כדי לא לפספס אף אחד משלושת הצבעים, אז הפלט הוא שחור.

גבישים יש יתרונות שלהם: עלות נמוכה, עדינות וקלות של חומרים, אבל יש חיסרון חשוב – את רמת הצבע השחור. הגבישים חופפים את האור, אבל התאורה האחורית ממשיכה לעבוד. האור נופל על “שחור” פיקסלים, מה שהופך את התמונה כהה דהה.

במסכים OLED אין תאורה אחורית – כל פיקסל בודדים פולט אור באופן עצמאי במהלך אספקת זרם חשמלי אליו. אם הפיקסל אינו מקבל חשמל, אז אנחנו רואים את היעדר האור – צבע שחור אמיתי.

אפס לחלוטין ערכי צבע ובהירות לשנות את התפיסה של ניגודיות. בתצוגה OLED, אפילו את כמות האור המינימלית בחלקים כהים של התמונה נתפסת להיות בהירים לעומת מסכי LED. בנוסף, פיקסלים במסכים OLED כמעט מיד לשנות צבע, בניגוד לעיכוב על LED- לוחות, עבור הפעלה ותנועה של גבישים אשר דורש יותר זמן.

יתרון נוסף של טכנולוגיית OLED, אשר הבא מן הרמה של שחור בניגוד, הוא צבעים רווי מציאותי.

  20 Apps המסייעים לשמור על רכישות

האם פיקסלים לצרוב על מסכי OLED?

על טלוויזיות פלזמה ישנות, פיקסלים בחלקים אלה של המסך שבהם היה משהו סטטי במשך זמן רב, כגון לוגו ערוץ או תפריט משחק וידאו, עלולים להישרף. עקבות מחפצים כאלה יכולים להיות “מוטבע” לצמיתות על המסך, ולכן יצרנים הוסיף כלים מיוחדים להגדרות של טלוויזיות, כך שניתן להימנע מכך.

עבור מסכי OLED, זה לא אופייני, אבל אם התמונה הסטטית נשארת במשך כמה שעות ברציפות, זה יכול “לתלות”, משאיר עקבות בקושי גלוי, במשך כשעה, ואז נעלמים לחלוטין. זה בסדר עם הטלוויזיה לא יקרה.

כמה מציג OLED בהירים?

אם הטלוויזיה כוללת מדבקה Ultra HD Premium, הפיקסלים שלה צריכים להגיע לסף בהירות מינימלי. ערך זה יכול להיות שונה, בהתאם לעומק של שחור. אם רמת השחור בלוח OLED הוא איפשהו בין 0.0005 ו 0.5 CD / m2, את הבהירות המקסימלית עבור טלוויזיה כזה צריך להתחיל מ 1000 cd / m2. אבל אם המסך מסוגל צבע כהה עוד יותר, אז המקסימום שלה יכול להתחיל כבר מ 540 cd / m2.

בהירות של הטלוויזיה OLED נתפסת תלוי איפה אתה מציב אותו, כך בחדר עם אור בהיר היתרונות של המסך על דיודות פולטות אור אורגני לא יהיה מורגש מאוד. לוחות OLED זולים לתת בהירות ברמה של 700-800 cd / m2, ואילו טלוויזיות LED מסוגלים יותר – 1 400-1 500 cd / m2.

השנה, יהיו דגמים חדשים של OLED-TVs עם בהירות של עד 2,000 cd / m2, אבל המחיר שלהם סביר לקוחות בבקשה.

בהירות מסך מקסימלית של 800 cd / m2 היתרונות שלה על טלוויזיות LCD הם מורגש בלילה באור נמוך או בשעות היום עם וילונות סגורים. זה רק הכרחי לעמעם את האור, כמו ההשפעה של שחור על איכות התמונה הופך ברור.

  5 הטוב ביותר iOS- יישומים עבור תיקון ועיצוב פנים

עם זאת, צבע שחור עמוק הוא לא כוח קסום שהופך כל סרט על המסך. לפעמים, למשל, שירותי הזרמה, צבע שחור יכול להיות מקודד לא כהעדר מוחלט של אור, אבל כמו הגרסה המצית שלה.

מהן החסרונות של טכנולוגיית OLED?

כמו במקרה של איכות צבע, הפחתת ההצעה לטשטש תלוי התוכן המקורי. תיאורטית, טכנולוגיית OLED בביצועיו תקני LCD ו- LED בתנועה.

בפועל, רק קבצים מוכנים במיוחד מצב הפחתת לטשטש להוביל לתוצאות ראויות לציון. סרטים דינמיים עם תדר תמונה של 24 פריימים לשנייה לא יעבדו. במקביל, זה די קשה למצוא וידאו ב 4K ברזולוציה, עם צבעים מציאותיים גבוה מסגרת הדולר בו זמנית כדי להצדיק את הרכישה של לוח OLED יקר.

לקנות טלוויזיה OLED או לא?

עד כה, עבור רוב הקונים, התשובה היא לא. אם אתה לא צריך תמיכה חובה HDR-10 או Dolby Vision סטנדרטים, אז אתה יכול להוציא סכום קטן בהרבה על טלוויזיה 4K-LED עם טשטוש נמוך עיכוב של אות קלט. אתה לא מקבל את התמונה עסיסי ביותר, אבל אתה יכול, למשל, לקנות מערכת שמע טובה.

אם אתה עדיין רוצה להצטרף לעולם HDR, אז במקרה זה עדיף לבחור מסך OLED, אבל יש צורך כראוי לכייל אותו. עבור חדרים גדולים, טלוויזיות כאלה אינם רווחיים לקנות, אלא אם יש לך יותר מ 20,000 $ על 77-inch LG המודל.

רמה נמוכה של טשטוש וצבעים בהירים של לוחות OLED טובים גם למשחקים, אך יש צורך לקחת בחשבון את העיכוב הגבוה יותר של אות קלט, אשר משפיע על היענות השליטה הוא קריטי במיוחד במשחקי רשת. זה יצרני הבעיה כבר החלו לפתור את עדכוני הקושחה.

HDR-Standard ו OLED טכנולוגיות יפתיע אותך עם איכות התמונה עכשיו, אבל התוכן המתאים להם עדיין לא מספיק.

  כיצד להפעיל שרת אינטרנט מקומי עבור אתר ישירות ב- Windows ו- OS X

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

위로 스크롤