למה רעש לבן עוזר לנו להירדם

הרעיון של החלפת רעש אחד עם השני כדי לישון טוב יותר, נראה מגוחך. מה הטעם? “אני לא יכול להירדם בגלל קולות זרים, אז אני אעשה קול מוזר אחר.” זה מוזר. ובכל זאת, אנשים רבים טוענים כי הם לא יכולים לישון בלי רעש לבן. וכמה חברות אפילו למכור לך מכשיר זה משחזר רעשים אופטימיזציה לשינה טובה יותר. מה רע במוח ובאוזניים?

תשובה קצרה: רעש לבן נשמע טוב יותר. לפחות עבור חלק מאיתנו.

ועכשיו תשובה ארוכה. רעש לבן הוא רעש נייח, המרכיבים הספקטרום של אשר מופצים באופן שווה על פני טווח שלם של תדרים המעורבים.

שום דבר לא ברור? תאר לעצמך תזמורת עם מספר עצום של מוזיקאים, כל אחד משחק פתק. תזמורת זו מכסה בו זמנית את כל הצלילים הזמינים לאוזן האנושית. זה רעש לבן.

כאשר אתה מתעורר מכמה קולות, זה לא הקול עצמו אשם. אתה מתעורר על ידי שינוי ברקע הקול, נוצר חוסר עקביות. רעש לבן חוסם שינויים דרמטיים כאלה, כאילו מגנים עליך מפני קולות בלתי צפויים.

“הגרסה הפשוטה ביותר היא, כי השמועה היא פועלת ללא הרף, אפילו כשאתה ישן” – מסביר סת הורוביץ (סת הורוביץ), למדע ומחבר. זו הסיבה שרוב האנשים מעדיפים להקשיב רעש לבן שנוצר על ידי כמה מכשיר, ולא בן זוג נוחר קרשנדו-decrescendo.

ובכן, זה נראה כמו האמת. אם אתה לא אוהב רעש לבן, לנסות לשמוע את הרעש של צבעים אחרים.

לדוגמה, יש רעש ורוד. זה נקרא גם רירית. הוא נראה לבן, אבל התדרים שלו גבוהים יותר. זה שימושי עבור אלה הסובלים רעש באוזניים. רעש ורוד יכול לעזור להירדם לאותם אנשים שעבורם רעש לבן הוא לא נעים.

  25 דרכים פשוטות להיפטר מחשבות דיכאוניות

אדום (חום, בראוני) רעש הם קוראים לזה רעש של הליכה שיכורה. על הדיון נראה יותר “חם” לעומת לבן. חוקי ערבוב הצבעים, אגב, לא עובדים, כשזה מגיע לרעש.

יש רעש כחול.

ועוד רעש ויולט.

אם אתה מערבב רעש חום וסגול, אתה מקבל אפור. היא נתפסת על ידי האוזן האנושית כמדים, אך למעשה הספקטרום שלה מכיל טבילה גדולה בתדרים בינוניים.

כמובן, לא כולם אוהבים קולות כאלה. יש אנשים, שהם, להיפך, להפוך רגישים נשמע ברקע. ככל הנראה, חלק מאיתנו נוטה לקחת את הערות פרט של הרעש האינסופי ומישהו שומע אותו כמו זרם מרגיע.

ומהו הרעש הנעים ביותר לאוזן? האם אתה נרדם תחת אחד הרעשים האלה?

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top