למה מקלחת קרה שימושי?

כריס Gayomeli, מחבר פורטל החברה המהירה, לשים על הניסוי.

7:30. בוקר מארס קפוא. אני עומדת בחדר אמבטיה צפוף, עטופה במגבת, ומביטה בנחישות בבבואתי. המקלחת דולקת, כמו תמיד. אבל פרט אחד משנה את הסדר הרגיל כולו: אין זרמים עדינים של זרם מים חמים לתוך האמבטיה. הבוקר, המטרה שלי היא לקפוץ תחת מקלחת קרה. ו נקודה.

אבל כשאני נוגע במים בקצות אצבעותי, רוח הרפאים נמס, כמו פתית שלג על כף ידי. אני תופסת את ידית הברז במים חמים ומסובבת אותה לתחנה, כמו הפחדנית האחרונה. מראה בזיעה בחדר האמבטיה. זה יפה, לעזאזל!

מקורותיה של שלי ניסוי כושל יכול להיות נעוצים התאונה הבחינו מאמר במגזין ניו יורק, שם נאמר על קריותרפיה לאנשים עשירים: לבלות שלוש דקות בחדר בעוד חנקן קר עושה את העבודה שלה, ולקבל עזרה עם השיקום של טמפרטורות נמוכות מאוד! הטיפול צריך לשרוף קלוריות, לתת דחיפה למערכת החיסונית ולהתחיל את זרימת אנדורפינים המשפרים את מצב הרוח, כמו אופוריה של הרץ. תרופה מצוינת עבור הטחול עונתית.

אבל בעוד אני לא מיליונר ולא גרים בדירה עם נוף של סנטרל פארק, החלטתי לחפש דרכים סבירים יותר לאסוף את אותו הקציר של השפעות מועילות. האינטרנט הביא אותי לעולם המקסים והקשה של מקלחת קרה וממריצה.

בריאות משפר מ מים קרים, הטמפרטורה שבה אתה יכול לסבול.

קתרין הפבורן בילתה את כל חייה על הטבות הקור. צוללים אמיצים לצלול, אשר לשקוע בחורף למים קרח, גם טוענים כי הם טעונים כל כך עם אדרנלין להרגיש רענן רענן. (למרות הרופאים מזהירים כי שחייה בחורף מסוכן עבור אנשים הסובלים ממחלות לב.) נוצרים אורתודוכסים ידועים טבילה רחצה במים הקפואים לניקוי הנשמה.

ספורטאים מקצועיים כגון קובי בראיינט, לברון ג’יימס, לקיחת אמבטיות קרח כדי להקל לגירוי להרגיע את השרירים הכואבים לאחר אימון. (וגם אל תהססו להוציא ניסויים ברשתות חברתיות.) נד ברופי-וויליאמס, מדען אוסטרלי מעורב בספורט, מחברם של מספר מחקרים על הטיפול של מים קרים, הסביר כי טבילה במים קרים מפנה את זרימת הדם “אל כלי פריפריאלית עמוק, ובמקביל מפחיתה דלקת, מגבירה ומשפרת את זרימת הוורידים (כמות הדם המוחזרת ללב). “

למעשה, יצוא ורידי משופרת אומר שמוצרי מטבוליות הפסולת הנוצרות במהלך אימונים, ייסוגו מהגוף במהירות, וחומרים מזינים מחזקים את השרירים העייפים. במילים אחרות, אתה תהיה נקי. למרות האידיאל הוא אמבט קרח במקרה זה. שמונה דקות תחת מקלחת קרה – אשר יכול להיות לסירוגין עם חם – הוא טוב יותר מכלום. ישנם גם ניסויים קליניים אישרו כי מים קרים מגרה את היווצרות תאי שומן חום מועילות, אשר מופקד המחצית העליונה של הגוף ועוזר לשרוף שומנים – שומנים כי לשמר את הקלוריות העודפות ושכב על קו הבטן והמותניים שלו.

אבל מאז אני לא יכול להתחיל את הבוקר עם מאות כפיפות בטן וקפיצה, חשבתי כי מים קרים יעזרו הפרודוקטיביות שלי או לפחות להתעודד. בשנת 2007, ביולוג מולקולרי ניקולאי שבצ’וק פרסם מחקר שהוכיח כי מקלחת קרה יכולה לטפל בסימפטומים של דיכאון, ועם שימוש רגיל לחלוטין מציגה תוצאות טובות יותר מאשר התרופות הנוגדות הדיכאון התרופתי. “המנגנון המסביר את האפקט מעורר ההשראה של טבילה במים קרים נעוץ הגירוי של דופמין בדרכי חילוף החומרים ואת neyrogastralnom אנרגית mesolimbic – אמר Neuroscience פודקאסט שבצ’וק. – דרכים דופמין לנהל את הרגשות שלנו, מחקרים רבים הוכיחו את עבודת החיבור של החלקים האלה של המוח עם דיכאון “.

אם מדברים בשפה לא מדעית, מים קרים ממלאים את אזורי המוח האחראים למצב הרוח, הורמוני האושר.

מחקרים עצמאיים הראו כי “walruses” “מפחית באופן משמעותי את תחושת המתח והעייפות, משפר את מצב הרוח ואת הזיכרון.”

התעניינתי במתודולוגיה שבה השתמש המדען. במחקר שלו – שבצ’וק מודה כי המדגם היה קטן מבחינה סטטיסטית – המשתתפים התחילו עם מקלחת חמה. (הנה טעות שלי: זה היה שווה לעשות את אותו הדבר). בתוך חמש דקות, טמפרטורת המים ירדה בהדרגה עד שהגיע 20 ° C. טמפרטורה זו נראית מאוד נמוכה כאשר במגע עם העור. המשתתפים עמדו מתחת למקלחת קרה במשך שתיים או שלוש דקות. זה כמו לשחות באביב באוקיינוס ​​השקט ליד אורנג ‘קאונטי בקליפורניה או בים הבלטי בתחילת הקיץ. יש לציין כי הטמפרטורה מתחת 16 מעלות צלזיוס גורם היפותרמיה!

חמוש עם ידע חדש, החלטתי לתת מים קרים הזדמנות שנייה. בפעם הבאה הוא פתח את הברז עם מים חמים פחות מהרגיל, וקפץ מתחת למקלחת. במשך מספר דקות הפחיתו לאט את הטמפרטורה עד שהגוף החל להתרעם. נשימתו החישה. לבו הלם חזק יותר. התחלתי לרקוד כדי להתחמם. אבל כשהתרכזתי והאטתי את נשימתי, היה קל יותר לסבול מים קרים. זה היה כמו להתרגל שחייה בבריכה ללא חימום: זה אפשרי ולא כל כך מפחיד.

כאשר ניגבתי את עצמי, מיד הרגשתי מוכן לפעולה. לבי עדיין הלם מהר יותר, ובאותו בוקר חשתי התרגשות שאינני יכולה עוד לקבל מקפה. הייתי מלאת התלהבות, אם כי החלון היה חורף ניו-יורקי. אפילו חייכתי לעמיתי!

האם לקחתי את האפקט הרצוי כתוקף? כמובן. אבל הכי טוב שאני יכול לומר באישור תוצאות הניסויים: מאז לקחתי מקלחת קרה.

Loading...