למה לילד יש אחריות בבית?

כל הורה רוצה שילדו יהיה אדם מצליח. רבים נותנים את ילדיהם לבתי ספר למוסיקה, קטעי ספורט, ליצור את כל התנאים עבור הילד שלהם לפתח מקיף. אבל כמה אמהות ואבות להגן על הילדים שלהם מעבודות הבית. אולי הם חושבים שזה לא כל כך חשוב, או אולי הם לא רוצים להתווכח עם ילד מסרב לחלוטין לשטוף את הכלים או לנקות את החדר.

היום נדבר על זה למה זה חשוב מאוד עבור ילד לעשות עבודות הבית.

במחקר שנערך על ידי בראון מחקר בסתיו שעבר, רואיינו 1,001 אנשים (רק האוכלוסייה הבוגרת נכללה במדגם). תוצאות הסקר היו כדלקמן: 82% מהמשיבים ציינו כי כילד הם ביצעו עבודות משק הבית באופן קבוע, ורק 28% מהאנשים דיווחו כי הילדים שלהם יש חובות הבית.

היום הורים רוצים את ילדיהם לבלות זמן על מה יתרום ההצלחה שלהם בעתיד. אבל למרבה האירוניה, הורים רבים הפסיקו לשים ילדים אחראים על עבודות הבית, למרות היתרונות שלה הוכחו שוב ושוב.

ריצ’רד רנד, פסיכולוג

עשרות שנים של מחקרים הראו כי רשימה של מטלות הבית חובה יש השפעה מועילה על הלמידה של ילדים, הנפש שלהם, ובעתיד זה ייהנה הקריירה שלהם.

לפי מחקר מרטי Rossmann, פרופסור לשם כבוד מאוניברסיטת מינסוטה, אם אתה בגיל צעיר להרגיל את הילד לעשות את עבודות הבית, זה ירגיש אדם עצמאי, אחראי ובטוח.

למה הילד שלך צריך להיות מטלות הבית

תמצית המחקר היא זו: נבחרו 84 ילדים, המחקר נערך בשלוש תקופות חיים של אנשים אלה. המחקר הראשון נערך בגיל הגן, השני – כאשר הילדים היו בני 10-15, והשני – כאשר הם היו 20-25 שנים. ממצאי המחקר הראו כי ילדים שהחלו לעבוד בבית משלוש עד ארבע שנים היו יחסים חמים יותר עם בני משפחה וחברים, הם היו מוצלחים יותר בבית הספר ובאוניברסיטה. הם גם התחילו לעלות בסולם הקריירה הרבה יותר מהר מאלו שלא היו להם חובות בית, ואלה שהיו להם חובות בית רק כשהיו בני נוער.

החובות בבית מלמדות את הילדים להיות רגישים, קשובים ולטפל באחרים, מציין ריצ’רד וייסבורד, פסיכולוג בבית הספר לעסקים של הרווארד. במהלך המחקר, שתוצאותיו פורסמו בשנה שעברה, הוא וצוותו ראיינו 10,000 תלמידים וסטודנטים. הילדים היו צריכים לקבוע לאיזה מהם הם מעריכים יותר: הישגים, אושר או טיפול באחרים.

  כל מה שאתה צריך לדעת על בריאות הפין ועל היגיינה אינטימית של גברים

כמעט 80% מהנשאלים העדיפו הישגים ואושר בטיפול באחרים. עם זאת, התוצאות של המחקר הראו כי עם אושר אנשים לעתים קרובות לשייך לא עם ההישגים העיקריים, אבל עם חזק יחסי אמון עם אנשים אחרים. ריצ’רד Veysbord מאמינה שהיום יש ערכים חוסר איזון ועל הדרך הטובה ביותר כדי לחזור למסלול – זה מילדות מלמדים ילדים חסד, כמו גם ליצור אחריות ורצון שלהם כדי לעזור לאחרים, זקיפת תפקידם בבית.

בפעם הבאה שהילד שלכם יהיה להכחיש את המעשים של הבית בתואנה שהוא צריך לעשות את שיעורי הבית שלך, אל תתפתו לקבל הפצרותיהם של ילד, ואת אותו לחופשי מן המטלות. כאשר שיעורי בית להתחרות עם מטלות ביתיות ואת שתבצע בחירה לטובה הראשונה, אתה שולח את הילד שלך את ההבטחה הבאה: ההערכה והישגים אישיים חשובות יותר דאג לאחרים. אולי עכשיו זה נראה לך לא חשוב, אבל לאורך זמן אתה מבין כי התנהגות זו היתה שגויה.

מדלן לוין, פסיכולוגית, מחברת הספר “למדו את ילדיכם בדרך הנכונה”

הנה כמה טיפים שיעזרו לך להניע ילדים לעשות עבודות הבית:

צפה במה שאתה אומר. על פי סקר שנערך בשנה שעברה גילה כי אם תודה הילד על העובדה שהוא היה עוזר טוב, לא פשוט לומר לו “תודה על עזרתך,” רצונו לעסוק בעבודות בית להגדיל באופן משמעותי. לכן, אתה מגדיל את ההערכה העצמית של הילד, הוא מרגיש את עצמו להיות אדם חשוב וחשוב לאחרים.

הפוך את לוח הזמנים של עבודות הבית. כלול מטלות הבית בלוח הזמנים של הילד יחד עם שיעורי מוסיקה או אימון ספורט. אז הילד שלך יכול לתכנן את זמנו ולהתרגל לסדר.

להפוך אותו למשחק. כל הילדים אוהבים משחקים. לעשות משחק של אחריות ביתית, לבוא עם רמות שונות של מטלות הבית כי הילד שלך יצטרך להשיג. לדוגמה, ראשית, הוא יכול לפרוש דברים, ואחרי זמן מה יקבלו את הזכות להשתמש במכונת כביסה.

  למה אנשים לא ראו את הצבע הכחול עד לאחרונה

למה הילד שלך צריך להיות מטלות הבית

אל תתן כסף לילד על מנת לעזור לך בבית. פסיכולוגים מאמינים כי פרס כספי יכול להוביל לירידה המוטיבציה של הילד, שכן הדחף האלטרואיסטי במקרה זה הופך עסקה עסקית.

זכור כי אופי המשימות בבית חשוב. אם אתה לא רוצה לגדל אגואיסט, אז את המשימות בבית כי אתה נותן את הילד צריך להיות כזה שהם מביאים טוב לכל המשפחה. נכון: “צריך לנגב את האבק בסלון ולשטוף את הכלים אחרי הארוחה”. טעות: “לנקות את החדר שלך לשטוף את הגרביים.”

לשכוח את הביטוי “לעשות עבודות הבית”. זכור כי אתה לא צריך להזמין. במקום לומר: “תעשו את העבודה מסביב לבית”, אומרים: “בואו נדבר על העבודה שלנו מסביב לבית”. לכן, תדגיש כי חובות הבית הן לא רק חובה שגרתית, אלא גם דרך לטפל בכל בני המשפחה.

אין לקשר עבודה סביב הבית עם שלילי. אין להשתמש בעבודות הבית כעונש על פשע. כאשר אתם דנים במטלות הבית עם הילד, כולל אלה שאתם עושים בעצמכם, נסו לדבר עליהם בצורה חיובית או נייטרלית לפחות. אם אתה כל הזמן מתלונן שאתה צריך לשטוף כלים, תאמין לי, הילד ילך בעקבות הדוגמה שלך גם יתחיל לרמוס.

האם לילד שלך יש מטלות בבית?

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

위로 스크롤