עובדות שאנחנו לא יודעים על סושי

כמה אתה יודע על סושי?

אתה חושב, אורז ודגים, מה אתה לא יכול לדעת? במה אפשר להתבלבל?

מי שהכיר את הטעם של המנה היפני הזה, ככלל, לא מוגבל פעם אחת. לפעמים (אם כי מישהו תמיד) אנחנו לא לא, כן, אנחנו להתמכר סושי או לחמניות.

כמובן, התרבות היפנית טומנת בחובה הרבה סודות ומסתורין. אבל במאמר זה אתה מחכה כמה עובדות על סושי, שעליו אתה, סביר להניח, אפילו לא לנחש.

טרי – לא את העובדה שזה טעים יותר

רק רוצה להזהיר: זו לא המלצה לקנות סושי או מנות יפניות אחרות לפני שבוע. העובדה היא כי כולם סבורים כי סושי טרי הוא סושי עשוי דגים טריים. תאר לעצמך את ההפתעה שלך כשאני אומר לך שזה לא כך!

לדוגמה, בשר טעים ביותר – לא קיטור, אבל מה שכב במשך כמה ימים במקום קריר. במהלך תקופה זו, הדם מנקז, השרירים להירגע. אז הבשר יהיה רך, טעים ומעוכל היטב. אותו מצב הוא עם הדג. היא צריכה קצת זמן כדי למצוא טעם עשיר, עשיר.

העובדה היא כי ריח “דגי” לא מופיע מיד, אבל עם הזמן: כאשר האנזימים להרוס את החלבון למולקולות קטנות יותר. לאחר התסיסה, המוצר נספג טוב יותר, הוא הופך להיות טעים יותר ושימושי יותר.

באופן מסורתי, בתרבות היפנית, הוא משמש את המוח – את הטעם של חומרים חלבונים, מה שמכונה “הטעם החמישי”. זה יכול להיות מתואר כמו משחק ארוך “עוף” או “מרק”. רוב המאכלים של המטבח היפני מתקבלים על ידי תסיסה (תסיסה): רוטב סויה, שעועית נאטו תוססת, שבבי טונה, מיסו.

דגים טריים הוא טעים, אם אתה פשוט תפס טרוטה ובישל אותו על מדורה או בגריל עם לימון ושמן. אבל נסו לאכול אותו דגים טריים גלם, ואתה תהיה כנראה מאוכזב.

רוב הסשימי, סושי, לחמניות, אשר אנו אוכלים בבתי קפה ומסעדות, הם מקורר על ידי חנקן נוזלי. תהליך זה הורג חיידקים וטפילים רבים שיכולים להתפתח דגים טריים מבלי להשפיע על איכות המוצר.

כאשר אתה הולך למסעדה יפנית משובחת להזמין את צלחת דגים טריים, אתה לא אוכל דגים שנתפסו באותו יום או אפילו ביום הקודם. סשימי טוב, סושי או לחמניות הם אלה שמשתמשים בדגים כי שכב במרינדה במשך כמה ימים. למרבה הצער, המסורת של שימוש דגים מותסס כמזון נשמר רק במדינות דרום אסיה.

אין צורך להשתמש במקלות אכילה

רוב השטח שאנו אוכלים בבתי הספר המקומי שלהם, ככלל, הם בצורת לחמניות, כלומר נקניק מעווה. סושי מסורתי לאכול בפורמט ניגירי – גוש מלבני של אורז, הצמיד את כפות ידיו, כמות קטנה של וואסאבי, פרוסה דקה של דגים.

למען האמת, כמה פעמים יש לך למטה בקערה של סושי עם סויה, מנסה לתפוס את הרוטב מדביק אותם בחזרה, כך שהם לא לא התמוטטו? העניין הוא שאתה צריך לאכול סושי עם הידיים!

אוהבי סושי אמיתיים עושים בדיוק את זה. אורז לסושי הוא בדרך כלל לא לחוץ מאוד בחוזקה, כך שכל המבנה יתמוטט כאשר מנסים לאכול אותו עם מקלות אכילה. השיטה המקובלת ביותר של אכילת סושי היא כדלקמן: לדמיין אם אתה מחזיק עכבר המחשב, לאט להפוך סושי, להרטיב קלות צד אחד ברוטב ולשלוח אל הפה בזווית של 45 מעלות.

הנה וידאו מצחיק, שבו המסורות והנימוסים המקיפים את תרבות הצריכה הקרקעית מזעזעים. למרות שזה שובב, הוא נושא הרבה דברים שימושיים ומעניינים, בפרט, על איך לאכול סושי:

ואסאבי, מה שאנחנו אוכלים – למעשה, לא וואסאבי

מתברר כי wasabi אמיתי קשה מאוד לגדול. אפילו קשה יותר לארוז אותו כראוי.

ואסאבי, שאנו אוכלים, הוא למעשה חיקוי. הוא מוכן על בסיס חזרת, תבלינים וצבעי מזון. חיקוי של ווסאבי נעשה בצורה של אבקה או מוכן לשימוש להדביק צינורות.

בנוסף, אם סושי מבושל כראוי, אז הם לא צריכים לטבול ברוטב סויה. מסעדות יוקרה להכין רוטב סויה שלהם. זה נקרא “ניקירי”. השפים מוסיפים אותו למנה בזמן הבישול. כלומר, דגים גולמיים כבר מתובל, כך רטבים נוספים לא נדרשים.

עכשיו, אם אתה אכילה במסעדת סושי זה דברים מסוג זה יעשו הבדל עצום בשבילך. אם אתה בבית הקפה הרגיל להבין כי אדמתכם אין טעם או ריח מבוטא, אין לך ברירה אלא לעשות כפי טבילה סושי בקערה מלאה של רוטב סויה מעיל עבה של וואסאבי 🙂

בסושי מסורתי, אין טונה

הסושי הפופולרי ביותר – עם טונה וסלמון – אינו מסורתי, בשל העובדה שהם מתדרדרים במהירות. סנובים יפנים מתנערים מהם. עבור הקרקע המסורתית, עדיף להשתמש “דגים לבנים” או דג לבן. זה יכול להיות halibut, perch, רכיכות או אפילו תמנון גס. כמה גורמה מעדיפים לאכול סושי עם תמנונים חיים (עד שרירי הזרועות ממשיכים להתפתל).

לחמניות חדה עם טונה גם להיטים של מכירות. ועל השפים, זוהי דרך מצוינת להיפטר חתיכות חסרות תועלת של טונה.

סושי אמיתי ולחמניות למצוא עכשיו הוא מאוד קשה. שפע של autosunks שונים ובתי אכילה קטנים נוספת משחית את הרעיון של מנות אלה של המטבח היפני.

זה לא אומר שאתה רק צריך ללכת למסעדות יקרות. אבל לדעת מה סושי אמיתי וכיצד הם צריכים לאכול, זה יהיה הרבה יותר קל לך להבין את כל הגיוון המוצג בתפריט. בנוסף, זה יהפוך את תהליך השימוש בקרקע יותר מהנה ויעילה.

צילום: שוטרסטוק