7 עובדות מעניינות על תנינים

בעוד יוצרי סרטים פנטסטיים להשקיע מאמצים מדהימים בניסיון לבוא עם מפלצות אימה יותר מדהים, היצורים שלנו לחיות על כוכב הלכת שלנו הביתה, מוכן לתת מאה נקודות קדימה לכל חדש. התנינים הם אחד העדים המעטים שנותרו בעידן הדינוזאור והם קיימים כבר יותר מ -250 מיליון שנה. למרות גיל מכובד כזה, הם מרגישים גדולים ומוכנים להפתיע אותך עם הרבה עובדות מעניינות.

התנינים גדלים כל חייהם

תוחלת החיים של תנינים מגיע 80-100 שנים, ובמהלך תקופה זו הם ממשיכים לגדול. הסיבה לכך היא אי פעם הגדלת שטחי הסחוס בעצמות. עוד יותר מעניין הוא המצב עם השיניים. בבסיסים החלולים של השיניים הישנות, כשהם מתבלים, גדלים חדשים בהדרגה, כך שבמהלך שנות חייהם הטורף יכול לשנות את הנשק העיקרי שלו יותר מתריסר פעמים.

תנינים שוחים בים ובאוקיינוסים

בית הגידול העיקרי של התנינים הוא מאגרי מים מתוקים. אבל יש מינים (תנין חדות, תנין מסורק, תנין cyman), אשר סובלני למדי של מים מלוחים. תנינים הים להשתמש זרמי האוקיינוס ​​עבור נסיעות למרחקים ארוכים. נערך מחקר מיוחד, שבמהלכו שרד אחד החיות הנצפות 590 ק”מ בתוך 25 ימים. לעתים קרובות אלה זוחלים את יריביהם מן המים החוף – כרישים נמר, אשר השיניים לא יכול להתמודד עם עור עבה של תנין.

יכול לטפס על עצים

הדבר האחרון שאתה מצפה הוא לראות את הטורף המגושם הזה על העץ. עם זאת, מדענים מאוניברסיטת טנסי הגישו ראיות לכך כמה מינים של תנינים יכולים לטפס על גזעי עצים ליד נהרות. זה לא ממש ברור למה הם עושים את זה. גרסת העבודה היא כי בדרך זו זוחלים לספק את עצמם עם תנאים טובים יותר עבור thermoregulation.

תנינים בולעים אבנים

בקיבה של תנינים, נתיחה שלאחר המוות בדרך כלל מוצאת כמה אבנים. בעלי חיים בולעים אותם כדי לטחון טוב יותר נתחי מזון בלויים, כי ללעוס תנינים לא יודע איך. יש גם גרסה כי אבנים אלה לשחק את התפקיד של סוג של ballast. הם מעבירים את מרכז הכובד של הזוחל, נותן יציבות רבה יותר בעת שחייה.

תנינים לא בוכים

אחד המיתוסים הנפוצים ביותר על תנינים, שהופיעו בימי קדם, אומר כי התנינים בוכים, אוכלים את קורבנותיהם. למעשה, זה רק מקביל את האמת. כן, משהו דומה לדמעות בתנינים נמדד למעשה, אך הפרשות אלה מוסברות על ידי הצורך להסיר מלחים מהגוף, אשר עבורם בלוטות מיוחדות הממוקמות ליד העיניים משמשים.

הם קופצים מן המים ורצים בדהרה, כמו סוסים

היסוד הטבעי לתנינים הוא מים. שם הם די בשמחה ובמהירות לשחות, ואם יש צורך אפילו יכול לקפוץ מהמים לגובה של עד 2 מטרים. על היבשה, רובם נחים ונראים מאוד מביכים. עם זאת, במקרה של סכנה, התנין הוא מסוגל לרוץ מהר למדי על משטח מוצק, ואפילו בדהרה, בצורה של סוס מרוץ. צפה בסרטון על קישור זה, רק עד הסוף.

עם תנינים אתה יכול להתיידד

כדי לאלף את הטורף הזה הוא, כמובן, בלתי אפשרי. אבל כדי ליצור מערכת יחסים פחות או יותר נסבלת היא מציאותית למדי. לדוגמה, בכפר סאבו האפריקני, מדינות בורקינה פאסו, תנינים מאגם סמוך נחשבים לבעלי חיים קדושים, כל כך הרבה דורות של התושבים מזינים את המילוי שלהם ומוגנים מפני ציידים. תושבי השכונה האכילו היטב והשתפרו בהדרגה, עד כדי כך שהם מאפשרים לאנשים ללא פחד ללטף את עצמם ואפילו למשוך את זנבותיהם. זה התברר אטרקציה מרהיבה עבור תיירים שעושים selfies מרהיב קרוב מאוד טורפים.

מעניין, תנינים מייצגים את הקישור העליון בשרשרת המזון שלהם. משמעות הדבר היא כי אין להם אויבים טבעיים, הם יכולים להביס כל בעל חיים למצוא את בית הגידול שלהם. מלבד הטורף המסוכן ביותר על הפלנטה – אדם הגיוני.