כיצד להבחין בין זיוף כסף אלה: הוראות מפורטות

כל מה שאתה צריך לדעת על כסף

מה עשוי כסף, מי מעצב את העיצוב של שטרות, אם הנושא של שטרות חדשים משפיע על האינפלציה – שאלות אלה יענו על ידי הרצאה נוספת מהמחזור “הסביבה הפיננסית”. הוא יתקיים ב -28 בפברואר בשעה 19:00 באולם הספריה בווינזאבוד בכתובת: מוסקבה, 4 סירומיאטניצ’סקי לכל, 1, עמ ‘6, כניסה 4 (המרכז לפיתוח אינטליגנציה רגשית).

הכניסה לכל ההרצאות של מחזור “סביבה פיננסית” היא חופשית, אך מספר המושבים מוגבל, ולכן עדיף להזמין מראש. כדי לוודא שיש לך מספיק מקום, בצע את הקישור ורשום.

כמה כסף מזויף ברוסיה?

בנק רוסיה מפרסם באופן שוטף נתונים על מספר שטרי הזיוף והמטבעות שנמצאו במערכת הבנקאית. בשנת 2017, ניתן היה למצוא סך של 45,313 שטרות מזויפים. לשם השוואה: בשנת 2016 נמצאו 61 046 זיופים.

הצעת החוק המזויפת ביותר היא 5,000 רובלים, טוב, ופחות מזויפים כל מעוניינים נייר ציונים ומטבעות של אותה כת. מחוז מרכז הפדרלי מוביל במונחים של מספר זיופים נמצא, ואחריו המחוז הפדרלי הדרומי והצפון מערבי.

מאיפה הכסף בא, מי שולט במספר שלהם וכמה צריך להיות בארץ, אתה יכול לגלות על fincult.info באתר.

סימנים של חשבונות אמיתיים

המאפיינים העיקריים שבאמצעותם ניתן לזהות שטרות אמיתיים:

  • רישומים גלויים בלום.
  • מיקרו- visors וכתובות, אשר ניתן לראות זכוכית מגדלת עם עלייה של 8-10 פעמים.
  • פרטים שמשנים צבע בהתאם לזווית הראייה.
  • כתובות הקלה, נתפסות למגע.
  • אלמנטים זוהרים תחת השפעת קרינה אולטרה סגולה או אינפרא אדום.

כדי לקבוע אם הצעת החוק האמיתית היא בידיים שלך או מזויפות, אתה צריך לבדוק לפחות שלושה תכונות אבטחה מסוגים שונים.

אם אתה נתפס שטרות של אותה כת, שונים בפירוט, לא ממהר להשמיע את האזעקה. סביר להניח, אלה שינויים של שנים שונות – לראות את שנת ההנפקה בפינה של הצעת החוק.

איך נראה כסף אמיתי?

עכשיו במחזור יש בעצם שטרות של שינוי של 2004 ו 2010. גרסאות מוקדמות יותר קשה לפגוש – הצעת חוק אחת חיה בממוצע מ 2 עד 2.5 שנים. נברר כיצד להבחין בין שטרות אמיתיים מזיופים בבית ללא ציוד מיוחד.

5 000 רובל – שינוי של 2010

בצדו הקדמי של הלוח מונחת אנדרטה לניקולאי מוריאוב-עמורסקי על רקע סוללת חברוסק, בצדה האחורי – גשר על פני עמור.

על פינוי על שדה הקופון הימני של הצד הקדמי נראה דיוקן של Murav’ev-Amur ו העדה הדיגיטלית של הערך הנקוב. אתה יכול לראות את מספר 5,000 של אפילו שורות של מיקרו חורים. כדי להרגיש את זה ניקוב לא צריך להיות מורגש.

מזויף כסף: סימנים של אותנטיות של 5,000 רובל
סימני אותנטיות, גלויים על לומן

הדימוי של הגדה הרחוקה של עמור מורכב מרכיבים גרפיים קטנים.

מזויף כסף: microimage של 5,000 רובל
Microimages בצד הקדמי

קלטת דקורטיבית בחלק התחתון של הצד הקדמי של הצעת החוק מתווסף גבול microtext – מספר חוזר של 5 000. בחלקים העליונים והתחתונים של הצד הקדמי יש שברי מלא עם כתובות משופע עם חזרה של 5 000.

מזויף כסף: microimage על הגב 5 000 רובל
Microimages בצד האחורי

בצד ההפוך, ניתן לראות שתי שורות של microtext: בחלק העליון – מספר חוזר של 5 000, בתחתית – הטקסט “ЦБРФ5000”. בחלקים העליונים והתחתונים של שדות הקופונים יש תבנית של קווים עדינים. ללא גידול, הוא נתפס כשדה אפילו.

על רצועת המגן ניתן לראות את הייעוד המספרי של הערך הנקוב. אם מסתכלים על זווית, זה ניכר כי דמויות בודדות מועברים יחסית זה לזה.

מזויף: אותות האותנטיות, גלוי כאשר זווית הראייה משתנה, על ידי 5,000 רובל
סימני אותנטיות, גלויים כאשר זווית הראייה משתנה

במרכז הרצועה האנכית עם הקישוט יש שדה מונוטוני. הפעל את הצעת החוק בידיים שלך ולראות איך זה נראה אדום פסים ירוקים. האותיות “PP” מופיעות על הקלטת הדקורטיבית בזווית. מעיל הנשק של חברובסק מבוצע בצבע ירוק, עם נטייה שהרצועה האופקית המבריקה נעה מאמצע מטה או כלפי מעלה.

כסף מזויף: סימני אותנטיות, בולטים למגע, ב -5,000 רובלים
סימני אותנטיות, בולטים למגע

הטקסט “הבנק של רוסיה כרטיס” ו “חמשת אלפים רובלים”, את התווית עבור אנשים עם ראייה לקויה, הייעוד המספרי של הערך הנקוב, גימור על הקצוות של הצד הקדמי של הפתק מודגשות.

ניתן למצוא מידע מפורט על תכונות האבטחה בשטר באתר האינטרנט של בנק רוסיה.

השטרות של המדגם בשנת 2017

בסוף שנת 2017 פרסם הבנק המרכזי של רוסיה שטרות חדשים, בהם השתמש בשיטות הגנה על הערות שלא היו בשימוש קודם לכן. כדי לזייף שטרי כסף כאלה ילמד לא בקרוב, אם בכלל, כדי ללמוד. אבל רק במקרה, אנחנו נותנים את הדרכים העיקריות לבחון כסף חדש.

ומיד לענות על השאלה מדוע החשבונות מתארים את המראות של סבסטופול ו ולדיווסטוק. ערים אלה הבקיע את רוב הקולות במהלך כל הרוסי להצביע.

עיצוב החשבונות פותח על ידי האמנים של גוזנק ובנק רוסיה – הם עשו יותר מ -20 רישומים של שטרות חדשים. הפתרון הצבעוני נבחר באופן שכמות המטבע של העדות השונות נבדלה בצבע ככל האפשר – קל יותר לאנשים עם לקויי ראייה לזהות אותם.

הערכים של 200 רובלים כת הם עשויים נייר בצפיפות גבוהה עם הספגה פולימריים, כך גדל זמן החיים שלהם. זה מתוכנן כי שטרות אלה יהיו יקרים מאוד, ולכן גדל הדרישות עבור לכלוך – כל הערה כזו ישרדו עד 20 חודשים. זה זמן די הגון: סימנים כסף עם ערך נקוב של 50 ו 100 רובל לחיות בממוצע 15 חודשים. עם שטר של 2 000 רובל, תוחלת החיים יהיה יותר מ -2.5 שנים.

הקוד מוביל לאתר האינטרנט של בנק רוסיה בסעיף עם תיאור של שטר המקביל: 200 רובל ו -2 000 רובל. כאן תוכלו למצוא את המאפיינים הייחודיים של שטרות, שבאמצעותם ניתן לקבוע את האותנטיות של הכסף.

200 רובל

מזויף כסף: 200 רובל
בצד הקדמי

בצד הקדמי יש אנדרטה לאוניות המוצפות בסבסטופול, בצד ההפוך – מוזיאון השמורה “צ’רסונס טאוריאן”.

כסף מזויף: הצד האחורי של 200 רובל
הצד האחורי

בצד שמאל של החלק הקדמי של השטר מופיע חוט מגן: רצועה כהה עם תמונת אור חוזרת של מספר 200.

מזויף כסף: סימנים של אותנטיות 200 רובל
סימני אותנטיות, גלויים על לומן

על פני השטח הקדמי יש ארבעה שברי החוט. על השדה הבהיר מימין יש סימן מים: אנדרטה לאוניות המרוטפות ומספר 200.

מזויף כסף: microimages בצד הקדמי 200 רובל
Microimages בצד הקדמי

בחלק הקדמי של החלק העליון והתחתון של השטר ליד חוט האבטחה נמצא מיקרו-טקסט – כתובת אור על רקע ירוק של בנק רוסיה. מימין ומשמאל – תמונות של רציף הרוזן. בחלק התחתון של דימויים אלה מופיעה כתובת חוזרת ונשנית “סבסטופול”, בולטת בזכוכית מגדלת. תחת אנדרטה לאוניות המוצפות יש כיתוב חוזר “200 רובל”. הערך הדיגיטלי של הערך הנקוב הוא ממוסגר על ידי שפת המדרכה מן המילה חוזרת “סבסטופול”.

מזויף כסף: microimages על גב 200 רובל
Microimages בצד האחורי

בצד השני נמצאת מפה של חצי האי קרים, המורכב מרכיבים גרפיים קטנים: מספר 200 ו microimages של נציגי החי והצומח קרים. מתחת לתדמיתו של צ’רסוס יש מיקרו-טקסט: כיתוב חוזר על “צ’רסוניס טבריצ’סקי” על רקע כהה.

כסף מזויף: סימני אותנטיות, גלויים כאשר זווית הראייה משתנה
סימני אותנטיות, גלויים כאשר זווית הראייה משתנה

אם אתה קצת להפוך את הצעת החוק לעצמך או מעצמך, על חוט האבטחה תבחין מלבנים אור, כאשר הטיה, לנוע מעלה ומטה. תסתכל על חוט האבטחה בזווית חריפה: הוא יהפוך ססגוני, סמל של הרובל מופיע על זה – ₽.

משמאל, בשדה מונופוני מתחת למעיל הידיים, ניתן לראות את המילה “רוסיה”. אם להטות את הצעת החוק ולהסתכל על שדה זה בזווית חריפה, אתה רואה את הנתונים של הערך הנקוב, שלכל אחד מהם יש צבע משלו.

כסף מזויף: סימני אותנטיות, בולטים למגע
סימני אותנטיות, בולטים למגע

המכתבים “הכרטיס של בנק רוסיה” ו”מאתיים רובלים “, וכן משיכות אופקיות בשולי הפתק, בולטים למגע.

2 000 רובל

זיוף כסף: 2 000 רובל
בצד הקדמי

הצד הקדמי מראה את הגשר הרוסי ואת הבניין של המזרח הרחוק האוניברסיטה הפדרלית ב ולאדיווסטוק, בצד ההפוך – את החלל “Vostochny”.

כסף מזויף: הצד השני של 2,000 רובל
הצד האחורי

החוט המגן על הצוהר נראה כמו פס כהה עם כתובות חוזרות ונשנות של “CBR”.

מזויף כסף: סימנים של אותנטיות 2 000 רובל
סימני אותנטיות, גלויים על לומן

על שדה בהיר בצד ימין של השטר יש סימן מים – גשר ומספר של 2 000.

מזויף כסף: microimage של 2 000 רובל
Microimages בצד הקדמי

בחלקים העליונים והתחתונים של הצד הקדמי והאחורי של השטר הוא microtext – המילים חוזרות ונשנות “בנק רוסיה”. תסתכל מקרוב על הדימוי של האוניברסיטה – בחלק התחתון שלה יש כתובת חוזרת “ולדיווסטוק”. אותה כתובת מוקפת בשדה בעל ערך דיגיטלי של המלים. תחת הכינוי “אלפיים רובלים” יש רצועה של microtext “2 000 רובל”.

מזויף כסף: microimage על הגב 2 000 רובל
Microimages בצד האחורי

על גב הפתק יש מפה של המזרח הרחוק. הוא מורכב מרכיבים קטנים – מספר 2 000 ותמונות של נציגי הצומח החי והצומח במזרח הרחוק. הרקע של החלק האחורי מורכב מרכיבים גרפיים זעירים של נושא החלל. תחת הדימוי של הקוסמודרום, הושקה הכתובת עם המיקרוטקסט השלילי “Kosmodrom Vostochny”.

כסף מזויף: אותות האותנטיות, גלוי כאשר זווית הראייה משתנה, על ידי 2,000 רובל
סימני אותנטיות, גלויים כאשר זווית הראייה משתנה

כאשר אתה הופך את השטר לעצמך ואת עצמך על חוט האבטחה, באופן ניכר את התנועה של נתוני הערך הנקוב יחסית זה לזה. בזווית חריפה יש סימנים צבעוניים של הרובל על רקע קשת. על שדה מונופוני עם המילה “רוסיה” (הוא על פני שמאל), כאשר המדרון מופיע, מספר 2000 מופיע.

משמאל לכתב העדות הדיגיטלית שדה כחול. בזווית על זה אתה יכול לראות את סמל הרובל. בתמונת השמש, כאשר השטר מתנודד, טבעת ניכרת ומבהיקה.

מזויף כסף: סימנים של אותנטיות, מורגש למגע, על ידי 2 000 רובל
סימני אותנטיות, בולטים למגע

החלק את האצבע לאורך השטר והרגיש איך ההקלה מתחדשת לאורך הקצוות, המלים הדיגיטליות של המלים, מודגשות הכיתוב “הכרטיס של בנק רוסיה” ו”אלפיים רובלים “.

מה לעשות עם כסף מזויף?

אם אתה חושד שיש לך חשבונות מזויפים על הידיים שלך, לא לנסות להיפטר מהם בחנות הקרובה בקרוב. קיים סיכון ממשי מאוד להיות מאחורי סורג ובריח. החוק הפלילי מספק מכירה של כסף מזויף ביודעין ל 5 שנים של עבודה בכפייה או מאסר עד 8 שנים, בתוספת קנס מוצק.

היו ספקות – ללכת לבנק. מומחים ילמדו חשבונות חשודים, ואם יש צורך, לשלוח אותם לבדיקה יסודית. אם הכסף יתברר אמיתי, הבנק המסחרי יעביר אותו אליך בחשבון שצוין. אם יתברר כי יש לך לתפוס שטר כסף מזויף – אבוי, הערך שלה לא יוחזר.

זיופים ניתן להעביר למשטרה. תגיד לי איך ומתי קיבלת את הכסף הזה, הם יישלחו לבדיקה יתחילו חקירה. אולי זה יהיה אפשרי לשחזר את הנזק אם אתה זוכר בדיוק איפה יש לך את השטרות מזויפים מ.

Loading...