איך לשרוד לילה ללא שינה ואת היום שאחרי זה

אף אחד לא מכחיש כי אפילו חוסר שינה קטן שלילי משפיע על הגוף. מצב הרוח מתדרדר, המוח פועל לאט יותר, תהליכים מטבוליים מופרעים, הסיכון להשמנת יתר ולסוכרת עולה. למרבה הצער, רוח לחימה לא יעזור לך לקבל את ההחלטות הנכונות אם לא היה לך מספיק לישון. אפילו ממריצים, כמו קפה, לא נותנים לך לחשוב טוב יותר.

אבל אתה יכול להתכונן ערנות הלילה, כמו גם אפשרי. איך לא להירדם ולשרוד את הלילה מהמיטה ולהחלים בהקדם האפשרי? אז …

איך לשרוד לילה ללא שינה

1. נסו לישון טוב בעתיד.

זה לא תמיד ניתן לתכנן לילה ללא שינה, אבל אם אתה מניח שאתה תצטרך לסבול, להכין את הגוף עבור העומס. אם אתה כבר ישן קצת, ואז לא לישון בכלל, את ההשפעות השליליות של המשטר הזה רק לצבור.

אבל אם אתה בדרך כלל מקל על המשטר ולהירגע בתוך גבולות רגילים, בין שבעה לתשע שעות, אז לילה אחד ללא שינה לא יזיק. ואם כמה ימים לפני מרתון לילה לישון קצת יותר, אז התוצאות עבור הגוף יהיה מינימלי.

2. למרות תנומה קלה

כן, המאמר הוא רק על איך לא לישון. אבל לפעמים 20 דקות עדיף על כלום. אם יש אפשרות לנוח קצת, עדיף לתת עדיפות לשינה קצרה.

שתי בעיות. הראשון הוא הסיכון של oversleeping יותר. השנייה, חמורה לא פחות, היא חוסר היכולת להירדם. ובכן לעצור 20 דקות, אם הראש מלא מטלות, משימות, כרטיסים? עבור אל הרצפה “Savasana” ביוגה לדגמן. גם אם אתה לא אוהד של מדיטציה ודברים אחרים, פשוט לשכב על משטח קשיח שטוח, raskinte הידיים והרגליים לצד, לכוון את השעון המעורר (20 דקות!), ואז בתורו להרפות את השרירים שלכם, החל הבהונות עד הכתר. במודע, מכריח את עצמך להיות משוחרר לחלוטין. שתי דקות יירגעו. עוד 18 אתה גם לישון, או לפחות רק להירגע.

איך לא להירדם בלילה. למרות תנומה קלה
flickr.com

אם אפשר, לישון שעה או חצי. אז אתה מתעורר לאחר שלב שינה מהירה מרגיש נח.

3. להדליק את האור

אנחנו צריכים חושך לייצר מלטונין, הורמון שינה. אם אתה לא רוצה להירדם, להוסיף קצת אור. לדוגמה, מקור אור הממוקם ליד העיניים (מנורת שולחן, צג) יוביל את המוח למצב פעיל.

4. לאוורר

אנחנו ישנים יותר כאשר החדר הוא מגניב, כלומר, הטמפרטורה נשמרת בסביבות 18 ° C. אם אתה רוצה להיות עליז, החדר צריך להיות חם ולא קר. 23-24 ° C היא הטמפרטורה שבה אחד לא ישן.

5. קח מקלחת מגניב

לפעמים, מתוך מחשבה אחת שהגיע הזמן לטפס למים קרים, אתה מתעורר. זה הכרחי, יש צורך לשטוף (לפחות), אם מקלחת ממריץ גורם פאניקה. הפעולה של השיטה היא לטווח קצר: במשך חצי שעה יש מספיק תשלום, אז תצטרך לעבור את הנוהל מחדש. אבל זכור שזה שימושי.

החלף רחצה ומקלחת עם גלידה או קרח פירות. לא יותר מפעם אחת בלילה, כדי לא להתנגש עם הפסקה הבאה.

6. לוותר על ממתקים לטובת ארוחה רגילה

קנדי יגיב עייפות בלתי נסבלת בעוד כמה שעות. ממתקים לא יעזרו לשמור על אנרגיה: הסוכר יעלה בחדות את רמת האנרגיה, ואז הכוח גם יפיל אותך באופן דרמטי.

עדיף לאכול מזונות שיספקו לך אנרגיה במשך זמן רב. לדוגמה, מזונות אור עם תוכן חלבון גבוהה. איזה סוג של אוכל זה? אגוזים. ביצים. שוב אגוזים. לאכול אותו עם ירקות ופירות.

איך לא להירדם בלילה. לאכול אגוזים
flickr.com

אין לשים שום דבר כבד ושומן על הצלחת, לשכוח זמנית על רגלי עוף מטוגן המבורגרים. ובמקום לאכול פעם אחת לערימה, חטיף מנות קטנות לאורך הלילה: כך תקבל כל הזמן עם אנרגיה.

7. לשתות קפה, אבל במנות קטנות

קפה, כמובן, הוא ממריץ, אבל את המנה של קפאין לא צריך להיות חריגה.

כמה ליטר קפה ממריץ בדיוק כמו כמה כוסות, זה לא רק על כמות. העיקר – לא לשתות את כל מנה של קפה מיד.

כאשר הלילה הוא קדימה בלי לישון, אתה צריך להתמקד במשימות. אם אתה שותה יותר משני כוסות קפה בבת אחת, overexcite את מערכת העצבים לאבד ריכוז.

לכן, כאשר אתה מתחיל להתעייף, לאט לשתות כוס או שתיים, עדיף ללעוס משהו באותו זמן. ואז, בתוך כארבע שעות, אתה יכול ללכת על תוסף קפה.

כאשר הנורמה קפה (וזה ארבע כוסות ביום) כבר נעשה, לעבור למים. עם אספקה ​​מספקת של נוזל לגוף, כל תא עובד טוב יותר, והתמקדות בעבודה היא הרבה יותר קלה.

יש גם תרופות עממיות לעליזות. לדוגמה, תמיסה של eleutherococcus או ג’ינסנג. מוסיפים אותם לתה (במינונים טיפוליים!), זהו טוניק טבעי שיעזור לאור המוח ויעשה אותו.

8. עדיף ללעוס

מסטיק מגביר פעילות ואף יכול לשפר את היעילות של המוח. עזור לעצמך ובחר מסטיק לעיסה. מנטה מקדמת פעילות מוחית, והניחוח משפר את הזיכרון.

אגב, על הריחות. שמנים אתריים של מנדרינה, לימון, תפוז, רוזמרין הם גם ממריץ. לא אוהב טעמים ושמנים – פשוט לתפוס חלום עם תפוזים, או ליתר דיוק – קינוח פירות עם הדר ומנטה.

איך לא להירדם בלילה: לתפוס חלום עם תפוזים
flickr.com

9. קום והולך

כל 45 דקות, לקחת הפסקה קצרה ללכת קצת. אם אתה שותה מספיק, כפי מומלץ לעיל, אז אתה תמיד צריך ללכת לשירותים, ולאחר מכן להשתמש בכוח נאלץ ללכת קצת יותר.

זה חשוב במיוחד אם אתה עובד כל הלילה ליד המחשב. מעת לעת, לבצע את התרגיל ידוע לכולם: לקחת את העיניים מהמסך ולהתמקד בנקודה הרחוקה.

במקום אימון קטן, עיסוי. עיסוי גוף מלא יכבה אותך, אבל נקודות נפרדות עדיף למתוח. הצוואר, האוזניים, הראש, האצבעות – לשחזר את זרימת הדם באזורים אלה, כך שהוא הופך להיות יותר קל לחשוב ולנוע.

10. בחר מוסיקת רקע פעילה

קולות של טבע, מנטרות, שירי ערש ומוסיקה רומנטית נדחו עד למחרת. גם מסלולים מונוטוניים, אפילו קשים וקולניים, לא יעזרו לשמור על עליזות. צור פלייליסט דינמי, שאליו אתה רוצה לרקוד. בשעה שלוש בבוקר על פני המופשט לא יהיה בידור, אבל זה לא ימשוך גם לך לישון.

11. הפוך את אי הנוחות

שב על כיסא לא נוח. ליישר את הגב, לתפוס גאדג’טים ולהגדיר תזכורות. רק כורסאות, ספות וכריות רכות. שרפרפים, אפילו קומה – אלה הם העבודות שלך. שמור על הגוף בטון כך שהמוח לא יירגע.

איך לא להירדם בלילה. צור אי הנוחות
flickr.com

12. מצא הופעות חיות

כאשר העיניים להדק את התכריכים ישנוני, אתה צריך להעיר את עצמך עם פצצה רגשית. לדבר עם מישהו שדעותיו מתנגדים בבירור שלך, ואת הנושא החריף ביותר (אתה יכול לארגן דיון הערות). פתח קישור למשאב שאתה באמת לא יכול לסבול. המשימה היא לא להיסחף ולא להוכיח את הצדק של היריב שלך בכל האמצעים, אבל פשוט לקבל מנה של אדרנלין ולפתוח את העיניים רחב יותר.

איך לשרוד למחרת

כל הניסיונות להוסיף חיוניות מלאכותית יכולים להיות רק אמצעי זמני.

אתה לא מוסיף את עצמך יותר משאבים כאשר אתה שופך אנרגיה לתוך הבנק. אתה פשוט לעזור לגוף לשרוף דלק משלה, עובד שתיים או שלוש משמרות ברציפות.

לכן, לזרוק את כל הכוחות לתוך ההתאוששות.

1. לא לנהוג

מחקרים מראים כי הנהג מנומנם הוא לא יותר מאשר נהג שיכור. אז אם יש לך לילה ללא שינה על לוח הזמנים שלך, לשאול מישהו לתת לך טרמפ לפני העבודה או לעלות על התחבורה הציבורית. עד שאתה ישן לפחות ארבע שעות ברציפות – לא נהיגה.

2. לסבול עד הערב

לא רוצה להרוס את המשטר הרגיל – לא ללכת לישון במהלך היום. אחרת, אתה מסתכן להירדם, כי תוכל לפתוח את העיניים רק בערב. ואז לחזור ללוח הזמנים הרגיל יהיה הרבה יותר קשה. אם אתה ישן, ואז במצב לילה: 20, 60, 90 דקות. לא עוד.

איך לא להירדם למחרת. לסבול עד הערב
flickr.com

3. לדחות את הקפה מאוחר יותר

כאשר הידיים להגיע הבנק של קפה אנרגטיקה, להתנגד. גם אם אתה שותה קפה שש שעות לפני השינה, קפאין שובר את השאר. בבוקר, לשתות כמה כוסות, אבל אחרי 16:00, לקשור עם נסיעות מכונת אספרסו. אחרת, למרות הרפתקאות הלילה, תוכלו לישון רע.

4. סרב ריבוי משימות

עדיף לבחור שתי משימות ולעבוד עליהם בתורו. כאשר אתה מרגיש שאתה מפסיק להבין מה אתה עושה, לארגן הפסקה, ולאחר מכן לשבת למשימה אחרת. אל תעשה אותם באותו זמן – המוח שלך פשוט לא יכול לעבור מהר מספיק. אבל הוא לא יכול להיות עסוק גם בעבודה שגרתית. מאותן פעולות, אתה תגרר לתוך חלום, ומשימה חדשה מפעילה תהליכי חשיבה. השאירו לעצמכם מרחב תמרון כדי לשמור על המחשבות שלך בטון.

5. שמור על שתייה ואכילת ירקות.

כן, כן, לשתות מים! אנו מודעים לכך כי היא העצה הנפוצה ביותר בכל הנוגע לבריאות. ובכן, לאחר מכן בצע את זה סוף סוף. 🙂

אם אינכם ישנים הרבה, אנו מושיטים יד אל מזון עתירי קלוריות ואוכלים לעתים קרובות יותר מהרגיל, אם כי הפעילות הגופנית פוחתת. לכן, אגב, חוסר שינה רגיל קשורה עם אינדקס מסת הגוף גבוהה.

תזונה נכונה היא חשובה במיוחד כאשר אתה לא בסדר עם שאר המשטר.

תפוקה – קראנץ עם ירקות ופירות, חומרים מזינים, ויטמינים ונוגדי חמצון יגן על התאים עד שתוכל לספק להם התאוששות נורמלית.

6. יש צורך לעשות לפחות טעינה

המתיחה של ברזל טוב יותר ביום אחר, כמו גם לרוץ על קילומטרים רבים המרחק. אבל טעינה וחימום יעזור לשרוד יום קשה יהיה לפזר את החלום. ובכן, לאחר מאמץ פיזי קל, אפילו מוח יתר על המידה לישון טוב יותר.

7. תאכל קצת. ואל תשתה

המוח עייף ידרוש תענוגות, והדרך הקלה ביותר היא להשיג אותם במזון. הנזק של אכילת יתר ידוע במשך זמן רב, כך אתה רק מרגיש עייפות בלתי נסבלת אם אתה אוכל חתיכה נוספת.

ועצה מן הכובע: לא שותה שום דבר אלכוהולי. Nedosyp + אלכוהול = קטסטרופה.

מדענים מזה זמן רב כי אלכוהול בכלל יש השפעה מזיקה על השינה, אז אם אתה רוצה להתאושש מירוץ הלילה של אתמול, אפילו כוס יין יהיה מיותר.

8. לשבור את המשטר לישון יותר

גם אם אתה כרונית nedosypaete, אתה יכול לשפר את המצב אם אתה ישן 10 שעות ברציפות. חלום כזה יסייע להחזיר את כישורי המנוע, ולמחרת בבוקר אתה תרגיש הרבה יותר טוב.

איך לא להירדם למחרת. לשבור את המשטר לישון יותר
flickr.com

תוצאות

אז, אם אתה צריך לשרוד לילה ללא שינה, לזכור כי הגוף לא יהיה שמח. אז, בתחומים אחרים, הבריאות צריכה להיות מטופלים: תזונה נכונה, נוזלים מספיק (ולא אלכוהול), הן בלילה למחרת. לתכנן את ההזדמנות להתאושש ולקחת הפסקות.

ללא שם: לילה אחד כזה לא יקרה לך, כמובן. מקסימום – להיות מגורה כמה ימים.

אבל nedosyp כרונית פועמת על הבריאות, אבל זה עוד סיפור.