כיצד לטעון כראוי את הסוללות של טלפונים חכמים ומחשבים ניידים, כך שהם נמשכים זמן רב יותר

1. אל תפרקו את המכשיר עד הסוף

אתה יכול לשמוע כי הסוללה צריך להיות משוחרר לחלוטין, כך שהוא לא לאבד את הקיבולת המקסימלית. לכאורה המכשיר “זוכר” כמה אנרגיה אתה מבלה לפני החיבור הבא לרשת החשמל, ובעתיד לא יכול להכיל את עצמו עודף של מידה זו. תופעה זו נקראת “אפקט זיכרון” וזה אופייני סוללות ניקל הישן, אבל לא חדשים – סוללות ליתיום יון.

יתר על כן, פריקה מוחלטת פוגעת בסוללות מודרניות, מה שמקטין באופן משמעותי את חיי השירות שלהם. להלן ניתן לראות את עומק פריקה השולחן ואת מספר מחזורי פריקה כי המכשיר יכול לעמוד.

הסוללה

מתברר כי הסוללה יותר משוחרר, מחזורי פחות זה יכול לשמש. הארגון של אוניברסיטת סוללה, אשר בוחן אחסון אנרגיה, ממליץ לא לאפשר את רמת החיוב לרדת מתחת ל -30%.

2. וגם לא התעללות מלאה

משתמשים לעתים קרובות לטעון סוללות עד 100% כדי להשיג אוטונומיה מקסימלית של התקנים. או, במקרה של מחשבים ניידים, לא לנתק אותם ארובות במשך זמן רב. בניצול כזה אין שום דבר רע עד שזה הופך להרגל. אם רמת הטעינה גבוהה מדי, זה יכול להאיץ את הבלאי של הסוללה.

המשתתפים באוניברסיטה סוללה לתת את ההערה הבאה על זה: “טעינה חלקית הוא טוב יותר מלא.” על פי התצפיות שלהם, המכשיר חייב להיות מנותק מן החשמל כדי למלא את הסוללה על ידי 80%. אם אתה זוכר את ההמלצה מהקטע הקודם, תוכל לנסח כלל פשוט:

כדי לשמור על הסוללה זמן רב יותר, לשמור על זה 30-80%.

3. אבל פעם אחת 1-3 חודשים פריקה מלאה, ולאחר מכן לטעון את הסוללה 100%

עצה זו סותרת את השניים הקודמים. אבל עכשיו נסביר הכל. מחשבים ניידים וסמארטפונים ב- Android וב- iOS מציגים את מאזן האנרגיה בסוללה באחוזים או דקות ושעות. לאחר מספר רב של מחזורים לא מלאים, מונה זה עלול לאבד את הדיוק. אבל אחרי הכיול, המספרים על המסך שוב מתחילים להתאים את המצב האמיתי של הדברים. אם לכייל את הסוללה כל 1-3 חודשים, זה לא יפגע בה.

4. אין לחמם את המכשיר יתר על המידה

טמפרטורה גבוהה משפיעה לרעה על חיי הסוללה. בלוח להלן, ניתן לראות את הקשר בין עליית הטמפרטורה (טמפרטורת הסוללה) לבין הירידה ביכולת של הסוללה (הפסד קיבולת קבועה).

לכן חשוב מאוד לוודא כי מחשבים ניידים וסמארטפונים אינם מתחממים יתר על המידה.

.5 חברו את המכשיר לרשת החשמל

זה נראה כי זה יכול להיות קל יותר מאשר לשים גאדג ‘ט על טעינה? אבל יש גם מלכודות כאן.

לדוגמה, מטען פגום או מזויף עלול להזיק לסוללה ולגאדג’ט בכללותו. שלא לדבר על הסכנה הנשקפת לאנשים שמסביב. לכן, תמיד להשתמש רק מטענים מוסמכים ומאושרים מהמותגים שאתה בוטח בהם.

בנוסף, אם אתה מחייב סמארטפונים וגאדג’טים אחרים מהמחשב הנייד באמצעות USB, זה יכול ליצור עומס לא רצוי על הסוללה. כדי לא לרוקן את הסוללה בדרך זו, ודא שהמחשב הנייד מחובר לרשת החשמל ואינו במצב שינה.

6. לטעון את הגאדג ‘ט במחצית הדרך, אם אתה מתכוון לא להשתמש בו במשך זמן רב

נניח שאתה עוזב לחודש או שניים מהבית ואינך רוצה לקחת את כל הגאדג’טים איתך. אז אתה צריך להכין אותם כראוי על חוסר המעש. Apple ו יצרנים אחרים ממליצים לכבות את המכשירים במקרים כאלה, ומשאיר כ 50% של הסוללה של הסוללה.

Loading...