[מדריך] איך לקנות מק משומש לא להזדיין

קניית מחשב אפל, בניגוד למכשירים ניידים, הוא יקר למדי ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו. רוב משתמשי מקינטוש מתחילים להכיר את העולם של אפל עם האייפון או האייפד, חודרים לפילוסופיית התפוחים ולמערכת האקולוגית, מתבגרים לרכישה נכון מחשב. אבל מה אם התקציב מוגבל, ואת MAC באמת רוצה? יש מוצא – השוק המשני. קניית מחשב משומש, כמו גם אלקטרוניקה מורכבים ויקרים אחרים, טומן בחובו ניואנסים רבים שתלמדו במדריך זה.

אני אתאר את התהליך של רכישה מקוונת עם המשלוח הבא על ידי שירות שליחים, כפי שהוא מרמז על צעדים נוספים. אם אתה קונה מק מיד ליד, פשוט להשמיט את השלבים הנוספים.

למה זה הכרחי?

כפי שצוין לעיל, רכישת Mac מן הידיים שלך יכול לחסוך לך הרבה כסף על ידי הרחבת רשימת הדגמים הזמינים, או אפילו מאפשר לקנות Mac, לא מחשב רגיל או מחשב נייד, עם תקציב קטן.

מי צריך את זה?

בדרך כלל אנשים לקנות Macs בשוק המשני כאשר הם רוצים להכיר את מערכת ההפעלה X. רבים לא רוצים להוציא כסף על מחשב חדש, מפחד שזה לא יעבוד עבורם. תרחיש נפוץ נוסף – רכישה של Mac יד שנייה לפיתוח תחת iOS. היזם יכול לתת עדיפות מותגים אחרים ואת מערכת ההפעלה, אבל כדי ליצור יישומים עבור גאדג ‘טים Apple צריך MAC. אחרת, אנשים לקנות יד שנייה Macs כאשר הם רוצים לחסוך כסף או להשקיע יותר, קונה לשעבר, אבל יותר פרודוקטיבי Mac.

היכן להתחיל

בחירת דגם

אתה כנראה כבר יודע מה MAC אתה רוצה לקנות, אבל אם עדיין לא החלטתי, ואז להתחיל מן גורם צורה – שולחן העבודה (iMac, Mac מיני, Mac Pro) או – ניידים (MacBook Air, MacBook Pro).

אני לא אלך לתוך הפרטים הקטנים, אני חושב שאתה עצמך יודע מה הכי טוב בשבילך תחת המטלות שלך להשתמש בתרחיש. תן לי רק לומר כי במקרה של מחשבים ניידים יש להעדיף מודלים לא יותר משנתיים (אם אתה לא לרדוף את המטרה של חיסכון מרבי), עדיין לגהץ מהר מאוד מתיישן (X OS הופך תובעני יותר), ובמקרה של מחשב נייד על שדרוגים לספור במיוחד לא הכרחי. גם לשקול ללבוש הסוללה, את העלות הגבוהה של החלפת אותו ואת הקושי למצוא את המקור.

האפשרות הטובה ביותר היא בשנה שעברה או בשנה הקודמת. מקינטוש אלה הם די פרודוקטיבי ולהרגיש טוב על הגרסה הנוכחית של OS X. כמובן, אין שום דבר רע בזה, לקנות במחיר טוב חמש שנתי מק, אבל במקרה הזה, להיות מוכן לעבוד לא על הגרסה האחרונה של OS X, ואת העובדה שהוא אוטונומיה תהיה על כוח של כמה שעות.

ניטור מחירים

בהתחשב בעליית המחירים עקב נפילת הרובל, עלה שווי מק-יד יד שנייה, כמו חדשים,. הטכניקה של אפל היא סחורה נוזלית למדי ומחירי הדגמים של הדורות הקודמים יורדים לאט. יש התפשטות מסוימת במחירים בין הדורות לתנודות קטנות, בהתאם למדינה, ציוד ושדרוגים שבוצעו על ידי הבעלים הקודם.

בעת חיפוש, לא להתמקד בהצעות עם מחיר נמוך, אשר, עם חריגים נדירים כאשר המוכר בדחיפות כסף, הונאה הונאות. דגש על העלות של הצעות דומות, ולהשוות אותו עם המחיר של Mac החדש.

כאשר בוחנים אפשרויות אפשריות, לא לשכוח הבדלים אזוריים. “גריי” מקס עם מקלדת בארה”ב הם זולים יותר, בעוד רשמי RS / A מודלים יש מחיר גבוה יותר. גרסאות אמריקאיות יכול להיות עם מדבקות מכוערות על המקלדת או תחריט. למעשה, אין שום דבר רע עם זה, אבל מודלים כאלה צריכים להיות זולים יותר.

גם לשקול את העלות של שדרוגים מותקנים. לדוגמה, עדיף לתת עדיפות Mac עם כבר מותקן SSD או RAM המורחבת מאשר מודל “מלאי”, במיוחד אם דברים אחרים להיות שווים, ההבדל במחיר ביניהם הוא לא גדול. בכל מקרה, תצטרך “לשאוב” את Mac לאחר מכן, ובהינתן מחירים מוגדלים, זה יהפוך אגורה יפה.

בחר את מקום הרכישה

יש הרבה מקומות שבהם אתה יכול לקנות MAC בשימוש. החשוב שבהם הוא לוחות המודעות (Avito, OLX), מכירות פומביות (Molotok, Aukro), פורומים בפורומים וקהילות ברשתות חברתיות, כמו גם בשוקי פשפשים מקומיים בעיר שלך.

מניסיוני האישי אני יכול לומר כי המחירים הגבוהים ביותר במכירות פומביות. במונחים של אבטחה, זוהי האפשרות הטובה ביותר, כי אתה יכול לראות את המוניטין של המוכר ואת “היסטוריית האשראי” – חוות דעת של קונים אחרים, את מספר המכירות ואת אחוז משוב חיובי. זו הסיבה המוכרים במכירות פומביות מעט לנפח את המחיר, בידיעה כי המשתמשים מוכנים לשלם יותר מדי, לאחר שקיבלו כמה ערבויות.

  כיצד לבחור נעלי ספורט בקיץ

מודעות פורטלים טובים עם הרבה הצעות, שם אתה יכול למצוא את הכל פשוטו כמשמעו. המוכרים נמשכים על ידי הליך המכירה פשוט יותר קטן, בהשוואה למכרזים, אחריות. זה, בתורו, מגדיל את מספר הרמאים מי להציב את הרשתות שלהם לתפוס אותם אזרחים פתי שנלחם על מחירים נמוכים.

פרופיל קהילות, באופן עקרוני, טובים לכולם – לא יהיו מחירים מופרזים, ישנם משתמשים אחרים אשר יסייעו לקונה טירון, כמו גם לזהות הרמאים פוטנציאליים.

יתרון גדול של השוק המקומי הפשפשים הפשפשים היא שאתה יכול לבדוק את Mac לפני הקנייה ולהסכים על המדריך במקרה של בעיות. מינוס רק במספר קטן של הצעות, במיוחד אם אתה גר בעיר קטנה.

רכישה

בחירת סוחר

הבחירה של המוכר היא נקודה חשובה מאוד של הרכישה, כך להקדיש תשומת לב מיוחדת אליו. רוב הרכישות נעשות באינטרנט, אבל גם אם אתם מחפשים אפשרות לקנות בעיר שלך, אתה עדיין תעשה את זה דרך האינטרנט.

הדבר החשוב ביותר עבור המוכר הוא המוניטין שלו. מושג זה משלב רכיבים שונים זהים בהתאם למקום הרכישה, אבל הבסיסית ביותר מהם הם:

 • תאריך הרישום. זה אפשרי כי המוכר מוכר מאק על אתר חדש לעצמו ורשום שם לפני שבוע. אבל מה ההסתברות לכך? נכון, היא נוטה לאפס. אנחנו קונים ומוכרים הרבה דברים, שמחייבים אותנו לקבל חשבון על רצפת מסחר אחת או אחרת, ו”הניסיון “של מוכר שאפשר לסמוך עליו צריך להיות לפחות שנה אחת.
 • ביקורות. היכולת להשאיר ביקורות לא בכל מקום, אבל זה שם ואתה חייב בהכרח לבדוק אותם, לבדוק את הביקורות השליליות ואת מספרם. כמו כן לשים לב כמה ביקורות מתקבלים למכירה, וכמה עבור הרכישה.
 • מספר המכירות. בנוסף, חשוב גם את מספר מגרשים שנמכרו בהצלחה, שממנו נוצר המוניטין. זה הגיוני לתת עדיפות למוכר, שיש לו אלפי מכירות, ולא אחד או שניים. ועוד. אל תהיה עצלן לפתוח את המגרשים האחרונים של המוכר ולבדוק מה הוא מכר לפני – אולי הוא חייג 1000 פידבקים, מכירת כובע בירה, ועכשיו רוצה crunch תרמית עם יקר iMac Retina 5K.

מפרט פרטים

אל תהסס להירדם למוכר עם חבורה של שאלות, אחרי הכל, מק הוא דבר יקר מאוד וזה יהיה עצוב אם כל רגע לא נעים נפתח לאחר הרכישה. זה גם שימושי עבור זיהוי רמאים – אם לאחר השאלות שלך המוכר מתנהג בחשדנות או משאיר תשובה, זה סימן בטוח כי עדיף לא ליצור איתו קשר.

אתה נמצא בצד ימין שלך, אז אתה מוזמן לבקש מידע מפורט יותר, תמונות מפורטות של שריטות, שקעים ועוד דברים שנויים במחלוקת. לפי המידה שבה המוכר יהיה מכוון לתשובות, תוכל לגבש דעה על הגינותו ויושר.

בדיקת ביצועים, s / n

כל מק יש קוד מודל ומזהה, אשר קל ללמוד על זה את כל המידע. לדוגמה, האחרון 11 אינץ ‘MacBook Air ב 128 GB יש את קוד הדגם MD711 מזהה MacBookAir6.1. לרוב, הם פועלים על קוד המודל. זה נוח לחפש את MAC שאתה צריך ולאמת את המאפיינים. אם אנשי מכירות עסקיים מציינים רק את זה בתיאור, ואת הקוד הזה לא אומר לך כלום – קוד יכול להיות פירסינג באינטרנט או להשתמש בכלי עזר מיוחדים עבור זה. אני אוהב את Mactracker חינם, אשר מכיל מידע על כל מוצרי חומרה ותוכנה של אפל קיים בגרסאות עבור iOS ו- OS X.

המספר הסידורי הוא גם מאוד חשוב המוכר צריך לספק לך את זה. הסירוב שלו יהיה בשבילך תירוץ להאמין שהוא מסתיר משהו, כי המספר הסידורי יכול לבדוק את תאריך הרכישה ואת יתרת הערבות, וגם לברר אם Mac שוחזר.

תשלום

מחיר סופי

זכור כי גם אם המוכר לא ציין בתיאור את האפשרות של מיקוח, הוא עדיין יכול להסכים לתיקון של המחיר הסופי. הסיכויים להגדיל אם יש לך טיעונים תקפים, אשר יכול להיות מצב חיצוני, ללבוש הסוללה, ביצועים, היעדר שדרוגים הדרושים, תיבות, מסמכים ופרטים חשובים אחרים.

שיטת תשלום

כמובן, שיטת התשלום הטובה ביותר עבורך היא העברת כסף, לאחר הרכישה הרצוי נמצא בידיים שלך. אם זה רכישה מקוונת, זה במזומן על המשלוח (תשלום על קבלת). בשבילו תצטרך לשלם תוספת עבור שירות שליחים בנפרד, אבל זה יהיה רגוע יותר.

  7 עצות כיצד להשתמש iPhone 6 פלוס ביד אחת

אם אתה סומך על המפיץ, אולי ביצוע רכישה על המלצת חברים או מאמין אלפי ביקורות של לקוחות קודמים, אתה יכול לבחור תשלום מראש. במקרה זה, אתה מעביר את הסכום המוסכם של כסף בצורה נוחה לך (לרוב להעביר כרטיס בנק), לאחר מכן המוכר שולח לך רכישה.

אחריות

הקפד לציין את האחריות. אם המוכר מסכים לתת לך לפחות קצת זמן כדי לבדוק את MAC או maneeback, אז ברוב המקרים זה צריך להיות בסדר. אחרת, אתה צריך להיות זהיר יותר ואולי אפילו לוותר על השירותים של המוכר הזה.

פרטי משלוח

בחר שיטת משלוח

לא לשמור על המשלוח, לפחות עבור רכישות יקרות כאלה אתה לא צריך לבחור את האפשרות הזולה ביותר. זה הכרחי יש ביטוח המכסים את המקרים של קלקול או אובדן של חבילה יקרה. אני חושב שזה יותר טוב לא לסמוך פוסט הרוסי ואני משתמש ב- EMS או משלוח שירותים אזוריים. דואר המדינה האוקראיני עובד קצת יותר מהר, אבל יש לו הרבה חלופות זמין להציע שירותים באיכות גבוהה יותר.

ביטוח

כאמור לעיל, הביטוח הוא חובה, ואת מלוא הסכום של הרכישה. המוכר בשליחה יכול להעריך חבילה, לאחר שצוין כל עלות. שירות זה עולה כסף תלוי בכמות הביטוח, כך שאתה יכול להיות הציע לשמור על ידי הבטחת היציאה, נניח, 50% מהעלות. לא מסכים, זה בדיוק המקרה כאשר עדיף לשלם יותר מדי ולהיות רגוע יותר.

תשלום עבור מסירה

בדרך כלל, את עלויות התשלום עבור העברת מובל על ידי הקונה, גם אם המוכר מציין כי המשלוח יהיה על חשבונו, את עלות המשלוח הוא לעתים קרובות לשים את מחיר הסחורה. ניואנס זה יכול להיות שנקבע ואם המשלוח משולמת על ידי לך – כעסקה אתה יכול לבקש לבטל כמות קטנה שתכסה את ההוצאות שלך.

אמצעי זהירות

גם אם המוכר בעת תקשורת היה מנומס מאוד הגון גבר, עדיף להיות בטוח לקחת כמה אמצעי זהירות. הגן על עצמך מפני Mac המתחזה ל- כאשר תמונה ותיאור אתה רואה מחשב יחיד, והן בהכנה שונה מאוד – אתה יכול לבקש את המספרים הסידוריים המוכרים ולאחר מכן לבדוק אותם במשרד שירות שליחים. בקש לשלוח לך את המספר הסידורי, כמו גם את התמונה שלו על המסך ואת המכשיר עצמו.

מקבל

הכנה של

כדי להפעיל את הבדיקה של רכיבים פנימיים Mac תצטרך לשאת דיסק ההתקנה שלך או כונן פלאש USB עם כל גרסה מודרנית של OS X (במקרה הכונן הפנימי מעוצב Mac או שזה יהיה ללא מערכת הפעלה). אתה יכול גם להביא כונן פלאש USB שלך כדי לבדוק את מחבר ה- USB, אוזניות וכל מכשיר עם Bluetooth כדי לבדוק אותו (יתאים גם לאייפון).

בדיקת הסטטוס

 • מצב חיצוני. בזהירות לבדוק את Mac עבור נזק חיצוני, להשוות את זה עם התיאור שסופק על ידי המוכר. בדוק את שקעים, ב- MacBooks – פינות, כמו גם את הקואקסיאליטי של המכסה ואת הדיור במצב סגור. אם אתה מרגיש עם היד שלך כי המכסה “זז” החוצה או פנימה – זה יכול לדבר על עקירה במהלך נפילה או הסתגלות לא נכונה של הצירים בעת החלפת התצוגה. כמו כן לשים לב החלקות של סגירת הכיסוי ואת העדר של צלילים חיצוניים (crunching, creaking). בזהירות מסתכל צר על הברגים על הכריכה האחורית אתה יכול לקבוע אם הם היו untwisted לשפוט על התערבות או תיקון.

בדיקות

הקפד להפעיל את הבדיקה המובנית של Apple Hardware Test (הקש על מקש D בעת הפעלתו), אשר יידע אותך אם יש בעיות עם רכיבים פנימיים, אם בכלל. בדיקה נוספת היא בעלת ערך משום שהיא מראה לנו את הפרמטרים האמיתיים של Mac (מעבד, זיכרון, דיסק וכו ‘), שלא כמו “מידע מערכת”, הנתונים AHT לא ניתן לשנות. זה יחסוך ממך לקנות MAC בתצורה מינימלית במסווה של הדגם העליון. בדיקה מהירה ייקח 2-3 דקות, אבל אם יש לך את הזמן, עדיף להפעיל אבחון מלא (30-50 דקות), עם זאת, תצטרך לשקע.

לאחר הפעלת ה- AHT, הפעל את ה- Mac ובדוק את הפעולה של כל ההתקנים:

 • תצוגה פיקסלים שבורים. על רקע לבן, בהירות מקסימלית, לבדוק היטב את התצוגה – זה לא צריך להיות בהיר, כתמים צהובים ו “שבור” (לא מואר) פיקסלים.
 • מקלדת. בדוק גם את האחידות של תאורה אחורית המקלדת (עבור MacBooks) ולהתאים את בהירותו. המפתחות עצמם אינם מפריעים לבדיקה, בודקים את תגובתם – יש ללחוץ עליהם בבירור ולא “מקל”. ניתן ליצור מסמך חדש ב- TextEdit ולעבור את כל המקשים על ידי הקלדת qwerty …
 • Wi-Fi ו- Bluetooth. ממשקים אלחוטיים ניתן לאמת בקלות על ידי התחברות אליהם. אם אין לך Wi-Fi בהישג יד, תוכל להשתמש במצב המודם ב- iPhone. Bluetooth הוא גם קל לבדוק עם iPhone – רק להפעיל אותו על איתור ולמצוא אותו דרך החיפוש ב- Mac.
 • רמקולים, מיקרופון, מצלמה. התקנים אלה ניתן לבדוק באופן מיידי אם אתה קורא על FaceTime או סקייפ (באותו זמן לבדוק ו- Wi-Fi). אם זה לא אפשרי, פשוט לפתוח את היישום המובנה PhotoBooth, להקליט את הווידאו בו, ולאחר מכן להציג אותו.
 • USB ומחברי אוזניות. קח איתך כונן הבזק ואוזניות, אשר יעזור לך לבדוק את המחברים המתאימים.
 • סוללה, מתאם מג ‘סף. ניתן למצוא מצב הסוללה, כמו גם מידע על רכיבים פנימיים אחרים בתוך מערכת Profiler ( – זהו Mac – פרטים – דווח מערכת) “כוח”, פותחת את מדור אנו מעוניינים במספר המחזורים הקשורים ישירות לחיי הסוללה. בדרך כלל עד 500 מחזורים, היכולת לא נופלת, אבל באזור 600-700 מתחילה לרדת. אפל אומרת את תוחלת החיים של 1000 מחזורים, אבל אם אתה קונה MacBook עם יותר מ 500 – אתה יכול לדרוש הנחה בבטחה, כי בעתיד זה יהיה צריך להיות מוחלף, ויש שזה לא זול. כמו כן לבדוק את מתאם טעינה – טוענת האם, אם יש נזק לכבל, בנוכחות הרחבה. אביזר זה הוא גם לא זול, ולכן במקרה של כל הניואנסים, אתה יכול לאפס את המחיר.
 • סיסמת קושחה. הדבר נדיר למדי, אבל אני עדיין אזכור את זה. זוהי רמה נוספת של הגנה באמצעות סיסמה, חסימת גישה לאפשרויות אתחול, וכתוצאה מכך, אי אפשר להתקין מחדש את המערכת ולהוריד אותה בכלל – אם אתה לא יודע את הסיסמה. זה לא נמחק ולא מטופל בשום אופן. באופן כללי. אם תפעיל את ה- Mac, תראה “נעילה” ושדה הקלט הוא זה. בשום מקרה לא לקנות Mac כזה תחת כל תירוץ.

  איזה מכ”ם עושה משטרת התנועה ואיך לרמות אותם?

רכישה באסיפה

קבוצת תמיכה והעברה

קניית מאק מהיד בפגישה, למען הבטיחות עדיף לבוא אליה עם אחד החברים שלך, עדיף בקיאים ב- Macs. אתה יכול להיות בטוח ולתת כסף לחבר אשר יהיה שם ולהביא אותם בזמן הנכון. כדי לפגוש, כמובן, הוא טוב יותר במקום צפוף, מואר היטב, שם יש Wi-Fi ו מוצא (אידיאלי).

פרטי המוכר

זה לא יזיק, בהסכמה הדדית, גם כדי לחתום על חוזה רכישה פשוטה או קבלה המציין את נתוני הדרכון של המוכר והקונה, לשלום של שני הצדדים. לא כל סוכן יסכים לכך, אבל אם זה חשוב לך, אתה מוזמן לשאול על זה.

היתרונות והחסרונות של קונה בשימוש Mac

הגדול הנועז בתוספת קונה בשימוש MAC הוא חוסך כסף. בחירת הרגע הנכון ושוק עבודה טוב, אתה יכול למצוא הצעות גדולות שלא יתאים לתקציב שלך בעת רכישת מחשב חדש. זהו היתרון החשוב ביותר והוא מצדיק את כל הבעיות.

מינוס, אולי, רק אחד – את המורכבות של ההליך ואת ההסתברות הגבוהה של טעות בהעדר ניסיון. אתה יכול להיתקל הרמאים אשר ימכרו לך מק פגום או מחדש, או אפילו להפסיד כסף בכלל. אם אתה עדיין מחליט לקנות Mac בשימוש, זכור את ההשלכות האפשריות.

מסקנות

ובכל זאת, למרות קשיים פוטנציאליים חבורה של ניואנסים, אנשים לקנות בשוק המשני כמו הישן (זול), כל כך מודרני, יקר מאוד Macs. אם אתה גר במטרופולין או שיש לך ניסיון קניות באינטרנט ואתה יודע מחשבים או חברים כאלה – אין שום סיבה לפספס את ההזדמנות לקנות מק טוב במחיר סביר. הטכניקה של אפל הוא אמין מאוד מוסרי מבחינה מוסרית הרבה יותר מהר מאשר פיזית. מק, אשר כבר לא עונה על הדרישות של מקצועי, ישמש אותך בנאמנות במשך שנים רבות.

אני מקווה שהמדריך יבהיר כמה פרטים ויפחית ספקות ודעות קדומות בנוגע לרכישת מחשבי מקינטוש מידי. אם יש לך שאלות, שאל את ההערות. קניות מוצלח בשבילך!

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top