איך להיפטר מהפחד של רופא השיניים

כיצד להפסיק את הפאניקה רופא השיניים? “אין סיכוי!” – חולים רבים, במיוחד אלה שנתקעו ברפואת שיניים סובייטית, יענו, וכנראה, הם ישתו מיד ארבע מאות טיפות של ולריאן.

לפעמים נדמה כי הפחד של רופאי שיניים אנחנו סופגים עם חלב אמם, אשר עברו את הזיכרון של טיפול שיניים ללא הרדמה, הרדמה לא פועל ורופאים, לא עמוס עם נימוס וסבלנות מוגזם. עם זאת, הזמנים השתנו סוף סוף … או לא?

פחד מרופאי שיניים הוא מחלה?

כן, פחד פאניקה של רופאי שיניים היא מחלה בשם dentophobia, odontophobia או dentofobia. הפקודה “קבל יחד, סמרטוט, תהיה הרדמה!” במקרה זה לא יעזור. אדם הסובל ממחלה כזו פשוט לא יכול לחצות את סף משרד השיניים, גם כאשר כאב השיניים הופך להיות בלתי נסבל לחלוטין.

חשוב להבחין בין החרדה הרגילה לפני ביקור אצל רופא ממצב פאניקה. אם החרדה שלך נחותה מטיעוני התבונה, אז אין לך מחלה.

אם המחשבה על לחץ דם טיפול שיניים קופצת לגבהים עצומים, מתחיל דופק מהיר, אתה לא יכול להרשות לעצמו לבצע אפילו את ההוראות הפשוטות של הרופא, אז אתה dentofobiya.

למרבה הצער, אתה לא יכול להסתיר מפני בעיות עם השיניים. עששת ואובדן שיניים כרוכים במחלות של מערכת העיכול, מיגרנות, אפילו עקמת. בנוסף, מניעה היא לא רק כואב פחות, אבל גם עולה פחות מאשר טיפול רציני. אז מה עושים dentofobam?

מאיפה מגיע הפחד?

כמובן, כל dentophobe יש סיבות משלו עבור הופעתה של פוביה. לפעמים אתה יכול להתמודד עם המחלה רק בעזרתו של פסיכותרפיסט. עם זאת, באופן כללי, שתי קבוצות של הגורמים השכיחים ביותר של dentophobia ניתן להבחין.

פחד מן העבר

חולים רבים הצליחו לתפוס רפואת שיניים סובייטית. התרשמויות חיות במיוחד נותרו בידי אלה שטיפלו בשיניהם כילד. רבים עדיין זוכרים איך הם הוחזקו בארבע ידיים, בעוד הרופא קדח חללים ללא הרדמה.

הטיפול במבוגרים לא היה טוב יותר. ההרדמה העיקרית היתה המילה “להיות סבלני!”. זוהי אמונה עמוקה כי רפואת שיניים היא תמיד כאב שטני, וזה מאלץ אנשים להימנע רופאי שיניים במשך שנים.

פחד מתגובת הרופא

הסיבה השנייה השכיחה ביותר היא חוסר הרצון להיות שוב בעמדה של הילד, אשר הבוגרת נוזף שיניים מוזנחת. החולה חושש כי הרופא יביע את אי שביעות רצונו של טיפול השיניים המסכן. בסופו של דבר, זה הפחד של השפלה, מה שגורם לך לסבול כאב וקשיים עם מזון ללעיסה, פשוט לא ללכת לרופא.

שתי דרכים לעשות את הצעד הראשון לרופא השיניים

כמובן, כדי להתגבר על הפאניקה והפחד קשה, אבל יש שתי דרכים לסייע dentofobu אם לא להתגבר על פחד, אז לפחות לוודא כי רפואת השיניים מודרניות היא לא רעה כמו שזה נראה.

ידע הוא כוח

אחת הדרכים היעילות ביותר להתגבר על הפחד, המושרשת בעבר, היא לגלות כיצד מרפאות שיניים מודרניות עובדות. כיום, הרופאים תמיד מציעים למטופל הזרקת הרדמה ולהשתמש בתרופה בטוחה מוכחת לכך.

האמצעים המודרניים של אבחון וטיפול מאפשרים לא רק במהירות, אלא גם כאבים כדי לפתור כל בעיה.

בנוסף, רופאי שיניים לתקשר עם המטופלים כראוי וסבלנות, כי הם יודעים כי נוחות פסיכולוגית מגדילה את ההצלחה של הטיפול.

אדיבותו של הרופא

היום אתה יכול בהחלט לספר ללא חת לרופא השיניים כי אתה מפחד טיפול. הגורם הפחד שלך ישולמו באותה תשומת לב כמו בעיות עם השיניים, להרים רופא מתאים, וגם מציעים מספר אפשרויות ללחימה פחד פאניקה.

איך לשכוח פחד: פסיכולוגיה ורפואה ממהרים להצלה

טכניקות פסיכולוגיות

שיטות להילחם dentofobia תלוי כמה חזק הפחד שלך. מטופלים רבים יש מספיק כדי להיסחף עם משהו, כך הפחד הוא קהה או אפילו נעלם. לדוגמה, במשרדו של הרופא, לוחות טלוויזיה מותקנים לפעמים על הכיסא. במהלך ההליך, המטופל מסתכל על סרט נעים או תוכנית מבדר, מוסחת הטיפול.

עבור אותה מטרה, הם משתמשים משקפי מדיה או אוזניות עם מוסיקה כי muffles מקדחה שיניים. אם יש אפשרות, אז זה מוחלף בלייזר. כבר מחסור אחד של תרגיל מרגיע חולים רבים מודאגים.

בנוסף, לפעמים לפני המינוי עם רופא אצל כמה רופאי שיניים יש נהלי ספא. עיסוי אור, ארומתרפיה, תה צמחים נעימה ומוסיקה מרגיעה לעיתים קרובות לעזור לחולים להתגבר על החרדה מוגברת.

טריקים רפואיים

עם זאת, לפעמים dentophobia הוא כל כך חזק, כי פחד הגמדים כל הניסיונות להגיע מוסחת. אז הרופאים מציעים לחולה שקע לתרופות – זה גם טיפול שיניים תחת הרדמה כללית (זה הרדמה), או במצב של הרגעה. מה ההבדל?

סדציה מאפשרת למטופל לתקשר עם הרופא, לעקוב אחר ההוראות שלו ולענות על שאלות. אבל החולה שליו ונינוח. מפחידים, חרדות ופחדים מוחלשים לגמרי.

סדיציה היא נסבלת על ידי רוב החולים הרבה יותר קל מאשר הרדמה. יתר על כן, אם יש כמה שיניים בעיה, ואז בעזרת הרגעה אפשר לבצע טיפול מלא של כולם, ובכך לצמצם את מספר הביקורים אצל הרופא.

הרדמה, או הרדמה כללית, היא צעד קיצוני המיושם במקרים בהם אפילו הרגעה לא עוזר למטופל להתמודד עם הפחד. ההרדמה משמשת אם מצבו של חלל הפה דורש טיפול נרחב מאוד, שכן הוא סוג של הרדמה מורכבת, אשר יכול להיות השלכות חמורות.

מה בסופו של דבר?

רפואת שיניים מודרנית עושה הכל כדי להבטיח כי חולים עם dentofobia יכול איכותי בקלות לרפא את השיניים.

כמה המלצות פשוטות יסייעו גם במאבק בפחד:

  • בזהירות לבחור את המרפאה שבה אתה יטופל;
  • למצוא רופא קבוע, שאליו תתרגלו;
  • היגיינה מקצועית לפחות פעם וחצי בשנה יגן על השיניים מפני עששת, ואתה – מן התרגיל.

כמו כן, אל תשכח לצחצח שיניים פעמיים ביום, להשתמש בחוט דנטלי ושטיפה. אז עששת לא תהיה מפחד, כמו רופא שיניים!