איך לשרוד אלרגיה עונתית

על פי ההגדרה במילונים רפואיים, אלרגיה היא תגובה חריפה מוגברת של המערכת החיסונית של הגוף לחומרים מסוימים (אלרגנים) שמתפתחת במגע ישיר איתם. ויש באמת תגובה. אבל מאחורי המונחים היבשים יש טווח בלתי נתפס של תחושות: העיניים מימיות, שריטות באף, העור נוטה ומוכתם, קשה לנשום … בקיצור, שום דבר לא נעים.

ואז בא האביב, העונה שבה הופעלו סוגים רבים של אלרגיות: אבקה, דשא, אבק העיר. אבל את הייסורים ניתן להימנע, העיקר הוא להתחיל להתכונן מראש. ואנו נשתף אתכם בהמלצות שימושיות. אבל קודם כל, בואו נדבר על למה יש תגובה אלרגית.

גורם לאלרגיות

זיהום - הגורמים לאלרגיות
/ belchonock / הפיקדון

אם אתה מבחין הרעה של המצב מתחילת האביב עד אמצע הסתיו, רוב הסיכויים שאתה מתמודד עם קדחת השחת – תגובה אלרגית אבקה של צמחים.

אבקה של עצים, שיחים ועשבים נופל לתוך האף, ומערכת החיסון שלנו תופסת אותו כחומר זר. ולפיכך, מתחיל לייצר נוגדנים – בדיוק כמו נגד וירוסים וחיידקים. בגלל זה, היסטמין נוצר בדם – חומר פעיל ביולוגית, שאליו אנו חייבים כל ביטוי לא נעים של אלרגיה: שיעול, התעטשות, נזלת, עיניים מימיות וכן הלאה.

למעשה, אלרגיה אינה מחלה, היא מצב מיוחד של הגוף המגיב באופן לא שגרתי לחומרים רגילים.

האם ניתן להיפטר לחלוטין מתגובה אינדיבידואלית כזו של האורגניזם? לא, התרופה היא לא כל-יכול, אבל זה יכול להשיג שיפור מתמשך לטווח ארוך ולפטר את האדם של כל תופעות אלרגיות לא נעימות.

ניתן להסיק מכך מסקנה חשובה נוספת. אדם שאינו נטייה לאלרגיה לא יגיב גם כאשר הוא נמצא במגע עם האלרגן החזק ביותר. לעומת זאת, אצל אדם שנוטה לאלרגיות, התגובה תתבטא, ואפילו חומרים שאינם אלרגנים יכולים לעורר אותו.

גם אלרגיה יכולה לעורר:

  • סביבה מזוהמת;
  • מתח;
  • חסינות מוחלשת;
  • עישון;
  • אנטיביוטיקה;
  • תת תזונה.

עד תחילת השנה, כאשר אתה מתחיל להרגיש לא טוב, אתה יכול להבין מה הגוף שלך מגיב. באביב, אלרגיות נגרמות לרוב על ידי אבקה של עצים, בקיץ – על ידי דשא, אלרגיות הסתיו קשורות האבקה של עשבים שוטים.

ישנם יותר מ -100 סוגים של אבקה אלרגנית, ולכן כדאי תמיד להתייעץ עם רופא, כך שהוא יכול לרשום את הטיפול המתאים. לפעמים אלרגן ברור, אבל ברוב המקרים יש צורך לבצע אבחנה. מתי לפנות למומחה וכיצד להתכונן לקבלה, אנחנו אגיד לך קצת מאוחר יותר. ועכשיו נדון בכמה שיטות למניעה.

כיצד להתכונן לעונת האביב של אלרגיות

זיהום - כיצד להתכונן לעונת האלרגיה
iprachenko / Depositphotos.com

1. עוברים טיפול חיסוני ספציפי

זוהי השיטה היעילה ביותר למניעה. אתה חשוף לאלרגן (לדוגמה, אתה לא נושא אבקת אלמון), ולפני תקופת הפריחה, מטפלים מזריקים תרופות המבוססות על מינונים קטנים של האלרגן. אז הגוף מתרגל בהדרגה לזה, כך במהלך עונת הפריחה אתה לא תהיה תגובה לחומר מעורר אלרגיה. אם להיפטר האלרגיה לחלוטין לא עובד, אז לפחות תגובה אלרגית יתבטא בצורה יותר קלה.

אבל יש לציין שתי נקודות חשובות. ראשית, טיפול ספציפי צריך להתבצע בסתיו, כאשר תקופת הפריחה כבר חלף. ושנית, כדי שהפרוצדורה תהיה יעילה ככל האפשר, היא צריכה להתבצע באופן קבוע. בדרך כלל נטייה אלרגיה נעלמת לחלוטין ב 3-4 שנים.

2. בצע דיאטה היפואלרגנית

דיאטה היפואלרגנית היא חריגה לתזונה של מוצרים אלה שיכולים לעורר או להחמיר אלרגיה. להיות מעורבים בתזונה שלהם ובכך לחזק את החסינות רצוי מראש, עוד לפני תחילת תקופת הפריחה. בתזונה צריך לנצח מזון קל, בעיקר ירקות ופירות.

לפני תחילת האלרגיה יש צורך לנרמל את האיזון הבסיסי חומצה ומטבוליזם.

בנוסף, ישירות במהלך תקופת האלרגיה, ראוי לציין את השימוש של מזונות מסוימים. באביב, להימנע תותים ופטל, בסתיו – אבטיחים, מלונים, ענבים וחצילים. במהלך תקופת הפריחה כולה, לא מומלץ להשתמש באגוזים, קפה, שוקולד, קקאו, דבש, ביצים.

3. נסה ויטמין תרפיה

ויטמינים B ו- C ביעילות לעזור להתמודד עם אלרגיה אבקה וכן לחזק חסינות. לכן, אנו ממליצים לקחת ויטמינים הן לפני תחילת העונה אלרגיה, ובמהלך.

איך להתמודד עם אלרגיה

פולנוזיס - כיצד להתמודד עם אלרגיה
yocamon / Depositphotos.com

מה לעשות אם אין לך זמן לעבור immunotherapy מסוים, שיטות אחרות של מניעה באופן אישי לא לעזור לך במיוחד, ואת העונה של אלרגיה מגיע בקרוב מאוד? ישנן מספר שיטות שיסייעו להקל על מהלך האלרגיה.

שיטה מספר 1. רדיקלי

הדרך הנפוצה ביותר לטפל ברוב האלרגיות היא להימנע ממגע עם האלרגן. אבל אם אתה לא מתחיל לחיות מחמד או לא לאכול אגוזים – זה קל, אז במקרה של אבקה, כאשר אלרגנים ממש מרחף באוויר, זה יכול להיות בעיה. לחלופין, אתה יכול לקחת חופשה ולעבור לנקודה בארץ או כוכב הלכת שבו אלרגיה לא להפריע לך. רדיקלי, אבל יעיל. עם זאת, ברור כי אפשרות זו אינה מתאימה לכולם, ולכן אנחנו הולכים רחוק יותר.

שיטה מספר 2. Pharmacological

גם שיטה משותפת של מאבק. העיקר הוא, לא עצמית תרופות ולקנות תרופות, רק לאחר התייעצות עם רופא.

טעות נפוצה נוספת: לקחת את הגלולה, כאשר התגובה האלרגית כבר צבר תנופה. נטילת antihistamines לאחר מגע עם אלרגן הוא חסר תועלת בעיקר – הגוף כבר הגיב. למעשה, antihistamamines צריך לצבור בגוף. רק אז הם יעזרו להתמודד עם תגובה אלרגית. באופן אידיאלי, אתה צריך להתחיל את מהלך נטילת תרופות 2-3 שבועות לפני עונת הפריחה.

בנוסף, עם הזמן, הגוף מתרגל לתרופה, ולכן יש לשנות את התרופה. בכל מקרה, הקפד לפנות למומחה ולקבוע איתו כיצד הטיפול יטופל.

שיטה מס ‘3

כדי להקל על סובל אלרגיות, אתה צריך להכין את הבית שלך לעונת הפריחה. שמור את הדלתות והחלונות סגורים ככל האפשר. אייר החדר יכול להיות אחרי הגשם. אם אין לך אוויר צח, להדק את החלונות עם גזה ולעתים קרובות להרטיב אותו עם מים. וילונות וילונות גם צריך להיות רטוב. שים את הבית כמה מיכלים של מים או לקבל מכשיר אדים. אז אלרגיה יועברו קל יותר, וזה יהיה קל יותר לנשום את החדר ואת העור לא יבש.

שיטה מספר 4. היגייני

בכל פעם שאתה חוזר הביתה, לקחת את הבגדים שלך ולשלוח אותו הכביסה. ואז ללכת למקלחת ולשטוף את השיער ביסודיות – הרבה אבקה יכול להישאר על אותם וזה לא יהיה קל להירדם. אם אתה הולך חיות מחמד, אתה צריך לשטוף אותם מדי. במהלך תקופת האלרגיה, אין לייבש כביסה במרפסת הפתוחה.

שיטה מספר 5. פולק

הרפואה המסורתית יכולה גם להציע מספר מוצרים שיסייעו לסבול אלרגיות בקלות רבה יותר. לכן, לעתים קרובות ממליצים מרתח של הרצף: לחלוט מחרוזת של מים חמים, תן לו להתבשל במשך 20 דקות – ואתה יכול לשתות. שים לב כי המשקה צריך להתברר להיות זהוב בצבע ובשום אופן לא בוצי. המלצות נוספות ניתן למצוא במאמר שלנו “כיצד להתגבר על אלרגיות ללא סמים.”

אתה יכול לשטוף את האף עם מים חמים, רצוי עם מלח. זה יעזור להפחית בצקת ולהסיר אבקה מן האף.

מתי לפנות למומחה

- מתי להתייעץ עם מומחה
alexraths / Depositphotos.com

אם אתה עדיין סובל מסימפטומים, כדאי לבקר את otolaryngologist ואלרגיסט. הרופא יכול לרשום מרשם לתרופות חדשות ולהמליץ ​​על אימונותרפיה. תרופות רבות ללא מרשם מסייעות באופן יעיל להתמודד עם מהלך האלרגיה. אלה יכולים להיות מוצרים אנטי פדיקור, טיפות עיניים, תרסיסים. במקרים מסוימים, הרופא יכול לרשום זריקות אלרגיות כי להקל על הסימפטומים במשך מספר שנים. אבל תרופות כאלה לא מתאים לכולם והם יכולים להיות נבחרים רק על ידי מומחה.

כפי שכבר אמרנו, הזמן הטוב ביותר לבדיקה על ידי מומחה הוא בסוף הסתיו. שבועיים לפני האבחון צריך להפסיק לקחת antihistamines. השיטה הכי פופולרי וזול של גילוי וקביעת סוג של אלרגיה הוא בדיקות עור.

אלרגיה אינה המקרה כאשר אתה צריך להתעלם סימפטומים או לעסוק עצמית תרופות. יש תמיד, אפילו קטן, הסתברות של הלם אנפילקטי. לכן, תמיד להתייעץ עם אלרגיסט לא להזניח את הבריאות.

Loading...