Nootropics: מה זה, איך הם עובדים ואם זה שווה לשתות אותם

מה זה נוטרופי?

תרופות נויטרופיות הן סוכנים המפעילים את חילוף החומרים בתאי עצב ומשפרים תהליכים מנטליים.

תרופות אלו פותחו עבור חולים עם בעיות נוירולוגיות. לדוגמה, עבור אלה שסבלו משבץ, סובלים מאפילפסיה או מחלת אלצהיימר. הם צריכים להגן על המוח מפני הרס ולדרבן את תאי העצבים לחיות באותה רמה כמו אנשים בריאים.

אם אתה קורא את ההוראות לסמים, מתברר כי אדם נוטל notropics, חושב מהר יותר, לומד טוב יותר, זוכר מידע בקלות רבה יותר סובל מדגיש גבוה ומדגיש.

לכן, nootropics כל כך מעניין לתלמידים במהלך הפגישה ורק אנשים בריאים שחולמים על פיזור המוח שלהם ועובדים במצב טורבו.

אליושה חשב על כך ולא ידע מה לרצות. אם יתנו לו יותר זמן, הוא אולי היה מעלה על דעתו משהו יפה. אבל מכיוון שנראה לו בלתי מכובד להכריח אותו לחכות למלך, הוא מיהר בתשובה.

“הייתי עושה זאת, “אמר, “כדי שאם אני לא אלמד, אני תמיד יודע את הלקח שלי, לא משנה מה ישאלו אותי.

אנתוני פוגורלסקי, “עוף שחור, או אנשי מחתרת”

נויטרופיקים שונים. קודם כל, אמיתי ולא כךגישה מודרנית לטיפול בהפרעות פסיכופתולוגיות וסובטוביגטיביות. .

 • האמיתיים (האמיתיים) הם אלה שמשימתם העיקרית היא לשפר את התפקודים המנטליים והקוגניטיביים. הם משאבים את המוח, ולא עושים שום דבר אחר.
 • לא בדיוק נויטרופיקים. זוהי תרופה בעלת השפעה מעורבת. לדוגמה, כמה תרופות הרגעה ונוגדות פרכוסים עוזרות לחשוב מהר יותר ולעבוד בצורה פרודוקטיבית יותר.

אין סיווג שלם ומקובל, כי נוטרופיקס אינם נחשבים אוניברסלית אפילו תרופות.

כיצד פועל נוטרפיה?

nootropics: איך הם עובדים

נוטרופיקים רבים פועלים על הנוירוטרנסמיטורים. אלו חומרים שבהם תאי עצב מתקשרים זה עם זה. Nootropics להשפיע על דופמין, נוראפינפרין ו סרוטונין, אצטילכולין. התרופות מפעילות את כל הכימיה הזו, כך שנוירונים במוח נוחים יותר וקלים יותר לתקשר זה עם זה.

כמו כן, nootropics להגן על תאי העצב מפני הרס ולחסל את חוסר חמצן, ובו זמנית פשוט להגדיל את זרימת הדם ואת תהליכים מטבוליים ברקמות. בתנאים כאלה, תאי העצב פועלים טוב יותר.

השיטות תלויות בקבוצה אליה שייכת התרופהרעיונות מודרניים על תרופות נויטרופיות. You

 1. נגזרות של pyrrolidine. הפופולרי ביותר הוא pyracetam. יעיל, שיפור זרימת הדם ושיפור תהליכים מטבוליים במוח. מפעיל את העבודה של נוירוטרנסמיטרים.
 2. נגזרים של dimethylaminoethanol. חיזוק אצטילכולין – נוירוטרנסמיטר, אשר אחראי ישירות על תפקודים קוגניטיביים, כלומר, לאימון.
 3. נגזרות פירידוקסין הן pyrithinol. זה משפר את זרימת הדם של המוח ואת תהליכים מטבוליים.
 4. נגזרות ו אנלוגים של חומצה גמא aminobutyric. זה גם נוירוטרנסמיטר, אבל הוא אחראי על הרגיעה. הומצאו כדי להביס מתח, אבל לא להאט את התגובה, כמו הרגעה הרגילה.
 5. אמצעים כלי דם. לדוגמה, תמצית של גינקו בילובה הוא עץ עמיד לכל דבר בעולם. ההנחה היא כי המוח מן תמצית זו תהיה יציבה באותה מידההקמת נויטרופיקים טבעיים. .
 6. Neuropeptides ואת האנלוגים שלהם. תרופות אלו שימשו באמבולנס, הן משמשות במשרד החירום, והן משמשות לטיפול בשבץ. בדיוק לומר איך זה עובד, אף אחד לא יכול – ההוראות לומר שזה מקורי.
 7. חומצות אמינו וחומרים המשפיעים על המערכת של חומצות אמינו מעוררות. עזרה להתמודד עם מקרים תחת לחץ.
 8. נגזרים של 2-mercaptobenzimidazole. הם עוזרים לספק את המוח עם חמצן להתנגד השפעות קיצוניות מדגיש.
 9. תרופות כמו ויטמין. לדוגמה, אידיבנון צריך לשפר את אספקת הדם לרקמת המוח.
 10. פוליפפטידים וחומרים מרוכבים אורגניים. בהרכב ההכנות – פפטידים של חומצות אמינו. בדומה להם, המוח משתמש במוח לצמיחת תאי עצב. תרופות לקדם את הצמיחה ואת שימור של נוירונים, מדוע המטופלים צריכים לשפר את הזיכרון, היכולת להתרכז.

  אנטומיה של מתיחה בתמונות: תרגילים לכל הגוף

הפעולה ב nootropics הוא מצטבר, כלומר, מצטבר. כדי לשבש תהליכים ביוכימיים, זה לוקח מספר ימים עד כמה שבועות, בהתאם לתרופה. לכן nootropics הם שיכור בקורסים. בליעה כדור לפני פגישה חשובה או הבחינה היא חסרת טעם, אלא שתתחיל בחודש.

ואז, אם רק אתה מאמין בכל אלה nootropics.

האם נוטרופיקים עובדים בכלל?

אבל זו שאלה גדולה. Nootropics הם נחקרו גרוע מאוד, אף אחד לא יודע בדיוק איך הם פועלים. מכיוון שמחקרים שיתאימו לעקרונות הרפואה המבוססת על ראיות, נוטרופיות לא. אלה הם, הם לא גדולים מספיק – הם מעורבים כמה עשרות אנשיםטיפול משולב Citicoline עבור הפרעת דיכאון מרכזית: משפט אקראי, כפול עיוור, מבוקרת פלצבו. .

זאת בשל העובדה כי בחו”ל, שם מחקרים כאלה כבר נורמה, אבל nootropics הם תוספי מזון, הם לא נחשבים תרופות.

קח את הזרע הזה. כל עוד זה איתך, אתה תמיד יודע את הלקח שלך, לא משנה איך אתה מתבקש, עם המצב, עם זאת, עם זאת, כי אתה לא אומר מילה לאף אחד על איזו אמתלה כי ראית או ימשיך לראות.

אנתוני פוגורלסקי, “עוף שחור, או אנשי מחתרת”

ישנם מחקרים רבים רוסית, אבל אלה הם מחקרים המוקדשים לשימוש בפועל של סם מסוים. כלומר, הרופא רושם את התרופה למספר מסוים של חולים ומסכם אם זה עזר או לא. יש חסרונות רבים לגישה זו, העיקרית היא לא ברמה של הרפואה מבוססת ראיות. במקביל דוחות רבים על יישום מוצלח נראה בבירור ביד המפיק, כלומר, פרסום.

אפילו בתצפיות קליניותPiracetam ו piracetam כמו תרופות: מן המדע הבסיסי ליישומים קליניים חדשים להפרעות CNS. ביקורות סותרותהשפעות מועילות של גליצין (ביוגליצין) על זיכרון ותשומת לב בקרב מבוגרים בגיל העמידה. . יש כמה שיפורים בחולים, אבל לא משמעותייעילות ובטיחות של cerebrolysin בחולים עם אפילפסיה עם ליקוי קוגניטיבי. .

  10 דרכים להשתמש ג’לי נפט, אשר לא היה לך מושג לפני

רוב ההפרעות כי צריך להיות מטופלים עם nootropics קשורים לפעילות העצבים גבוהה יותר. חוקרים ורופאים יכולים לרשום רק תוצאות חיצוניות: איך אדם התחיל לפתור בדיקות, איך הוא התחיל לדבר, ללמוד, וכן הלאה. אי אפשר לומר בוודאות מדוע הנושא לא התמודד עם המשימה: כי הנוטרפיאן לא עבד, או משום שדווקא היום הוא דואג יותר לגורלו של האוגר האהוב. אינדיקטורים רבים הם סובייקטיביים. אחד החולים מבחין בתגובת התגובה, אך חלק מהם אינם מבחינים בכך.

nootropics: מחקר

עד מחקרים כפולים סמיות מבוקר הוכיחו כי nootropics לעבוד, כמה שיפורים בחולים ניתן לייחס אפקט פלסבו או תרופות אחרות וגורמיםפיראטם. סקירה כללית על תכונותיו הפרמקולוגיות וסקירת השימוש הטיפולי בהפרעות קוגניטיביות סניליות. . אם אתה הופך להיות טוב יותר לחשוב לאחר נטילת nootropics, זה לא ידוע אם זה אשם nootropic או האמונה שלך עכשיו אתה נעשה חכם יותר.

הניסיון האישי שלי רק מאשר את כל הספקות. נוטרופיקס נקבעו, תרופות עזרו. זה פשוט מלבד נויטרופיק היה צריך לקחת הרבה יותר, לנוח על בית החולים ולעבור חבורה של הליכים פיזיים.

האם זה מסוכן להיות מטופלים עם nootropics?

Nootropics יש מעט מאוד תופעות לוואי. כמה תרופות במדריך ולא כתוב שום דבר, למעט תגובות מקומיות. זה נראה טוב, אבל גורם לך לחשוב שוב: אבל האם הם פועלים בכלל?

אבל בואו נהיה כנים: מלקחת nootropics, יש השלכות לא רצויות, בעיקר הקשורות למערכת העצבים – overexcitation, כאב ראש, סחרחורת.

אליושה הפך לזיון נורא. בלי צורך לחזור על השיעורים שנשאל, הוא היה עסוק במעשי קונדס כאשר ילדים אחרים היו מתכוננים לשיעורים, והבטלה הזאת עודדה את רוגזו.

אנתוני פוגורלסקי, “עוף שחור, או אנשי מחתרת”

אחת מתופעות הלוואי השכיחות ביותר היא תסמונת הנסיגה. עם ביטול חד של סמים, הגוף מתחיל לסבול. ההשפעה שונה: כאב ראש, סחרחורת, עיכוב, עצבנות, נדודי שינה וכן הלאה.

  5 מקומות מלוכלכים ביותר במטבח, כי אתה צריך לשמור על נקי

לכן, מסלול נווטרופיות רבות מסתיים בצורה חלקה, גם אם ההשפעה אינה מורגשת מהם.

לשתות או לא לשתות nootropics

מקסימום זה nototrop (אם כן) – מפעיל קולטנים, מספק חומרים או משפר את זרימת הדם. זה יכול להיות קל יותר לך ללמוד מידע חדש, אבל התרופה לא יופיע חדש gyrations.

אליושה הסמיק, אחר כך החוויר, הסמיק שוב, התחיל למחוץ את ידיו, דמעות בעיניו מלאות פחד … לשווא! הוא לא הצליח להוציא הגה מפיו, משום שבקיצור, הוא לא הביט אפילו בספר.

אנתוני פוגורלסקי, “עוף שחור, או אנשי מחתרת”

על אנשים בריאים, nootropics כמעט לא עובד, אלא כי תקבל כמה תופעות לוואי. באופן כללי, קשה לדמיין מדוע אדם בריא זקוק לתרופות שאין להן בסיס ראיות.

אם אתה רוצה לקפוץ גבוה יותר מאשר הראש שלך, לשאוב את המוח שלך בדרכים נגישות:

 • למד, ואז המוח יהיה להתאמן.
 • תנוח, אז אתה לא צריך ממריצים.
 • ללכת על הספורט, הוא יחליף את כל התרופות לשפר את זרימת הדם.
 • עצור דבק ברשתות חברתיות להתמהמה, התפוקה תגדל ללא nootropics.

אם אתה לא יכול להתרכז, לא זוכר כלום, לא לישון טוב בקושי ללמוד את המידע, לשנות את המשטר להגיע לרופא שימצא את הסיבה לקחת את הטיפול.

זכור, אם הרופא לא רושם nootropics, זה רופא טוב.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top