5 סיבות לעצור את Chrome ו – Firefox לטובת Vivaldi

ג’ון סטפנסון פון טטשנר מכהן כמנכ”ל בחברת Opera Software במשך 15 שנים מאז היווסדה. עם זאת, בשנת 2011 האיסלנד עוזב את חברתו יליד בשל חילוקי דעות עם הדירקטוריון. כעבור כמה שנים הוא רושם את הסימן המסחרי של ויואלדי, שהמוצר העיקרי שלו הוא אותו דפדפן. אגב, עובדים רבים לשעבר של Opera Software עובדים על הפרויקט.

כאחד ממייסדי האופרה, קשה לי לראות את חורבן הקהילה שיצרנו יחד אתכם. לכן, חלק מאלה שיצרו דפדפן ופורטל בשבילך במשך שנים רבות החליטו לבוא יחד לבנות בית חדש בשבילך, חברים ותיקים שלנו.

ג’ון סטפנסון פון טכנר

מכלולים הבדיקה הראשונה של דפדפן האינטרנט לא לאכזב: גם בשלב של תצוגה מקדימה טכנית הדפדפן רכשה מראה הארגונית והפגינו פעולה מאוד מהירה ויציבה. מאוחר יותר, הוא רק השתפר: הוא התחיל לעבוד עם תוספים מחנות האינטרנט של Chrome, לדוגמה.

כנראה, ללא תמיכה של הרחבות Vivaldi, זה היה הולך לתחתית, כפי שקרה עם Microsoft Edge. אגב, יורשו של Internet Explorer רק שנה לאחר ההודעה הרשמית שלו עשה חברים עם הרחבות: באסיפה של Windows 10 פנימאי תצוגה מקדימה 14291 היו כבר 5 (!) חתיכות. אבל לא על זה עכשיו. למרבה המזל, ויואלדי עם הרחבות בסדר. השתמש Pushbullet, Google Translate וכל השאר על פי ההרגל הישן, אבל במקום חדש.

הגרסה היציבה הראשונה של ויואלדי שוחררה ב -6 באפריל 2016 – סיבה טובה להסתכל שוב בדפדפן ולהחליט בעצמך אם כדאי לשים לב. מוריד!

טוען את הדף בדפדפן ויואלדי

אה כן, את שורת הכתובת של הדפדפן – זהו זה! 🙂

1. כרטיסיות קבוצה

נראה כי ויואלדי מצליח להתגבר על תוהו ובוהו מעשרות כרטיסיות שנפתחו בו זמנית. הדפדפן יכול לקפל חלונות מרובים פתוחים לתוך ערימות. פשוט לתפוס את הכרטיסייה וגרור אותו על פני השני – הקבוצה תיווצר. אז אתה יכול להבחין בין אתרים לעבודה ובידור או לשלב דפים של אותו נושא: חדשות, רשתות חברתיות, סדרות, טורנטים.

דפדפן ויואלדי יכול לקבץ עשרות כרטיסיות

העבר את העכבר מעל הקבוצה כדי לראות את התמונות הממוזערות של הדפים הממוזגים. לחץ לחיצה ימנית כדי למחוק את הכרטיסייה הנוכחית מהמחסנית. זה ראוי לציין כי הקבוצות נשמרות לאחר הדפדפן נסגר – אתה יכול לחזור אליהם בפעם הבאה. ככל הנראה, אין הגבלות על מספר הכרטיסיות בערימה. אבל היה קשה לבדוק: על שני תריסר כרטיסיות המחשב החל להאט במידה ניכרת.

  כיצד לשחזר כרטיסיות בדפדפן

2. גישה קלה פונקציות, פקודות והיסטוריה

אתה בוודאי יודע כי ב- Windows 10 אתה יכול להתחיל את מצב אלוהים – קוראים ללוח כדי לגשת לכל הפונקציות של מערכת ההפעלה. לוויואלדי יש גם משהו דומה, אם כי עם שם פאתוס פחות. “מסנן הפקודות המהירות” נפתח על ידי לחיצה על מקש F2.

למעשה, זהו קו חכם לביצוע מהיר של פקודות, לדוגמה, כדי להפעיל את מנהל המשימות (כן, הדפדפן עוקב אחר המשאבים הנצרכים) או כדי לחפש כרטיסיות שנשמרו ודפים שנצפו. התחל להקליד את השאילתה, ואת הדפדפן באופן מיידי צופה את הרצון שלך. המסנן שימושי במיוחד בשלב הראשוני של היכרות עם התוכנית: קל לשלוט בתכונות חדשות וקיצורי מקשים עבורך. חשוב גם שוויואלדי יאפשר לכם לציין את השילובים החמים שלכם.

.3 מצב צפייה בחלון מרובה

יכולת ההסתגלות לגדלי מסך קטנים היא דרישה מחייבת לאתר מודרני. ואני חייב להודות כי משאבים רבים עבדו כל כך בהצלחה על גירסאות הניידים שלהם כי אני רוצה לראות פריסה כזו על צג המחשב גם כן. וזה לא חייב להיות באלכסון גדול. על הרגיל “כתמים” זה די נוח להעיף שתי עמודות בבת אחת. ויוואלדי כאן נוח מאוד: לדפדפן יש בקלות כמה עמודים בגבולות חלון אחד.

גלישה סימולטנית על כמה אתרים בוויואלדי

בחר מספר כרטיסיות עם הקשה על מקש Ctrl ולחץ על הלחצן “פריסת עמוד” להלן כדי לבחור אחת משלוש החלופות: הצב את הדפים אנכית, אופקית או טבלה.

4. יצירת הערות על לטוס

ההערות בויוולדי עדיין אינן מושלמות, אבל הן מאוד טובות. שופט לעצמך: בנוסף לתאריך ושעת היצירה, טקסט הסבר וקבצים מצורפים, תוכל להשתמש בפונקציה כדי להוסיף באופן מיידי צילום מסך. זה מאוד נוח. אין מספיק מלבד האפשרויות הפשוטות הגרפיות, אשר, למשל, יאפשר לחלץ שברי חשוב בתמונה בעזרת עיפרון.

  כיצד ליצור צילום מסך ב- Chrome ללא הרחבות

5. בקרת תנועה מהירה

נהל את דפדפן האינטרנט מבלי להביט אל הסמלים – לא יסולא בפז! Vivaldi תומך וניהול של מחוות “מחוץ לקופסה”, ללא תוספות נוספות, כפי שנעשה ב- Chrome ו- Firefox.

ויואלדי תומך 12 מחוות שליטה בעכבר

אמנם יש 12 מחוות, אבל אין ספק כי לאורך זמן, יהיו יותר מהם. סביר יותר, היזמים יאפשר למשתמשים להוסיף אפשרויות משלהם. ובכלל, זה עדיין יהיה!

שתף את ההערות עם ההופעות שלך של ויואלדי. מעניין מאוד שאוהדים ישנים של אופרה חושבים על זה.