7 סופרים רוסיים מודרניים, שראוי לשים לב אליהם

1. Lyudmila Ulitskaya

Lyudmila Ulitskaya

גנטיקאי בחינוך וסופר על ידי הייעוד. עבדתי הרבה בתיאטרון, כתבתי תסריטים. ספרות איחרה: הספר הראשון פורסם בשנת 1993, כשהיתה בת 50. הצלחתי לאסוף פרסים רבים: פרס מדיצ’י הצרפתי, הפרס האיטלקי ג’וזפה אצ’רבי, הבוקר הרוסי והספר הגדול. עבודותיה תורגמו ליותר מ -30 שפות.

Ulitskaya נחשב הסופר הרוסי המצליח ביותר וקריא. גיבורי הרומנים שלה הם לרוב נשים, בבסיס העלילה – יחסי אהבה. יש מבקרים הרואים בעבודותיה קודרות, משום שבכל מה שהם לומדים את נושאי החיים והמוות, גורלו של האדם.

מה לקרוא: “מדיאה וילדיה”, “המקרה של קוקוצקי”, “דניאל שטיין, מתרגם”, “סולם יעקב”.

2. לודמילה Petrushevskaya

ליודמילה פטרושבקאיה

סופר ומחזאי, עיתונאי בחינוך ובלשן. כתבתי טרילוגיה מפורסמת על חזירון פיטר, שהפך מאוחר יותר למם, והמחזה “פושיה ביטיאה” בשפה בדיונית המזכירה מרחוק את הרוסי. היא עשתה את הבכורה שלה בגיל 34 עם הסיפור “דרך השדות”.

לסופר יש פרסים רבים: פרס פושקין של קרן אלפרד טופפר, פרס המדינה של הפדרציה הרוסית, פרס טריומף ופרס תיאטרון סטניסלבסקי. בנוסף לפעילות ספרותית, Petrushevskaya משחק בתיאטרון שלה, שרטט קריקטורות, עושה בובות קרטון וקורא ראפ. על פי התסריטים שלה, סרטים וקריקטורות לשים. עבודותיו של פטרשבסקי תורגמו ל -20 שפות.

המאפיינים הייחודיים של העבודות של Petrushevskaya הם ניסויים עם השפה, פנטסטי נושאים מהאגדות.

מה לקרוא: “ספרים מטושטשים”, “ספר הנסיכות”, “מספר אחד, או בגנים של אפשרויות אחרות”, “חזרזיר פיטר”.

3. גוזל יחין

גוזל יחינה
לאדה וסנה / rfi.fr

סופר עם שם גדול ועד כה רק אחד סיים את המוכר ביותר. הרומן שלה “Zuleikha פותחת את עיניה” שוחרר בשנת 2015 וזכה בפרס היוקרתי “הספר הגדול”. יכינה כבר החלה לכתוב את העבודה השנייה, גם היסטורית ועל התקופה הסובייטית. בדבריה שלה, יותר מכל היא מתעניינת בתקופה שבין 1917 ל -1957.

הפרוזה של יכינה חודרת ומינימליסטית: משפטים קצרים ופרטים קטנים מאפשרים לה לפגוע במטרה בדיוק.

מה לקרוא: “זולייקה פוקחת את עיניה”.

4. פולינה זרבצבה

פולינה זרבצובה
unic.edu.ru

זרבצובה נולדה בגרוזני באמצע שנות השמונים, כך שכל אחת מעבודותיה מעידה על עד ראייה למלחמות הצ’צ’ניות. מחקרים, אהבה ראשונה, מריבות עם הורים הם שכנים ביומניה בהפצצות, רעב ועוני. הפרוזה התיעודית של זרבצובה, שנכתבה בשם הילדה המגדלת פולינה, חושפת את פגיעותו של האדם למערכת, לפגיעות ולשבריריות החיים. עם זאת, שלא כמו מחברים אחרים של ז’אנר זה, Zherebtsova כותב בקלות, לעתים קרובות עם הומור.

בנוסף לספרות, הכותב עוסק בפעילויות בתחום זכויות האדם. מאז 2013 הוא מתגורר בפינלנד.

מה לקרוא: “גזע חמור”, “יומנה של פולינה זרבצבה”, “נמלה בצנצנת זכוכית”.

5. מרגריטה המלין

מרגריטה המלין
ntv.ru

פרסי הגמר “ספר גדול”, “בוקר רוסי” ו “FNL”, Hemlin debuted בספרות מאוחר. האוסף הראשון של סיפורים “פרידה יהודיה” היא שוחררה בשנת 2005, להיות כבר עורך המבקר התיאטרלי. בין יצירותיה יש רומנים בלשים היסטוריים בעלי עלילה בלתי צפויה ו הומור מתוחכם. כמו מחברים רבים, היא מפרשת את העבר, מעבירה את דמויותיה בשנים 1917-1950.

כדי לקרוא הסופר המודרני Hemlin יכול להיות מתיחה: בשנת 2015 היא נפטרה, ואת הספר האחרון של הסופר “המחפש” יצא לאחר מותו.

מה לקרוא: “Klotsvg”, “Ultimate”, “חוקר”, “מחפש”.

6. מריה סטפנובה

מריה סטפנובה

סטפנובה, העורך הראשי לשעבר של המהדורה המקוונת של אונספייס והעורך הראשי הנוכחי של קולטארו, ידוע יותר בשירה מאשר בפרוזה. כל הפרסים שהתקבלו הם פואטיים: פרס פסטרנק, פרס אנדריי בלי, פרס קרן הוברט בורדה, חשבון מוסקבה, פרס לריקו פסה מוסקה, פרס אנתולוגיה.

עם זאת, עם פרסום של רומן המחקר “זיכרון של זיכרון” בשנת 2017, אפשר לדבר על זה ככותב פרוזה תיעודי המקורי. ספר זה הוא ניסיון לכתוב סיפור של משפחתך, תשובה לשאלה האם ניתן לשמר את זכר העבר. העבודה מורכבת בעיקר מכתבים וגלויות של אבות אבותיו, לסירוגין עם השתקפות המחבר.

מה לקרוא: “בזיכרון”.

7. אולגה ברינינגר

אולגה ברינינגר

בריינר מוביל טור ביומון הספרותי ומלמד בהרווארד. הצליחה לכתוב עד כה רק רומן אחד – “בברית המועצות לא היתה שום אדרולה”. הוא ציין על ידי מבקרים רבים, הוא נכנס קצר וארוך רשימות של כמה פרסים. לדברי מבקר גלינה יוזפוביץ ‘, הסופר נתן תקווה לספרות הרוסית. אנחנו יכולים לאמת את זה רק לאחר פרסום העבודה השנייה בראנינגר.

מה לקרוא: “לא היה שום ברית בברית המועצות”.