כיצד להפוך תנור עץ קל ויעיל לטיולים

אם אתה להוט לטייל, אתה יודע כמה חשוב על הכביש היא היכולת לספק את עצמך עם מקור יעיל ואמין של אש. בלי זה, אתה לא יכול לבשל מזון, להרתיח מים לשתייה, או להתחמם במזג אוויר גרוע.

מאז ימי קדם האדם לפתור את הבעיה בעזרת אש. עם זאת, שיטה זו דורשת די הרבה עצי הסקה, נוכחות של כמה מיומנויות והוא לא טוב מדי מנקודת מבט של אקולוגיה ובטיחות. לכן, הם הוחלפו על ידי גז מודרני מבערי גז, אשר מאפשרים לפתור את כל הבעיות עם בישול בנוחות ככל האפשר. עם זאת, פתרון זה יש גם חסרונות. לדוגמה, אם יש לך טיול רב ימים, משקל של בלוני גז או טנקים עם בנזין יכול להיות משמעותי למדי, ואף אחד לא רוצה לשאת נטל נוסף. או, למשל, אתה צריך לטוס על מטוס, שם, כפי שאתה יודע, אתה לא יכול להעביר דברים כאלה, ולכן יש צורך לרכוש דלק ודלק כבר במקום, וזה לא תמיד אפשרי.

לכן, מספר גדל והולך של תיירים פונים תנורי עץ.

הם משלבים את כל היתרונות של אש עם הפשטות הגבוהה ביותר ונוחות של מבער. כדי להשתמש בתנור זה, אתה צריך כמות מינימלית של דלק כמעט מכל סוג שהוא: עץ, ענפים, קונוסים, עלים ואפילו דשא יבש. לכן, להשתמש תנור עץ יכול להיות בכל אזור, למעט, אולי המדבר ואת ערסלים הקרח. והכי חשוב, יש לו יעילות מעולה, אשר מאפשר לך להרתיח ליטר של מים פשוטו כמשמעו על כמה צ ‘יפס יבשים. זאת בשל העיצוב המיוחד של תנור כזה, אשר משתמשת בתופעה פירוליזה של עץ.

אם אתה מעוניין מכשיר כזה, אז אתה יכול לקנות אחד המוצרים המוגמרים, למשל זה. ואתה יכול לבלות שעה ולעשות תנור עצים בעצמך, כי אתה רק צריך שלוש פחיות בגדלים שונים ההוראות שלנו.

  מה לעשות אם המטען שלך אבוד או פגום

אז, קודם כל תצטרך לקבל שלוש פחיות בגדלים שונים. הראשון, הגדול ביותר, ישמש פגז. הסיר השני הוא קטן יותר, כי זה חייב להתאים בחופשיות הראשון. ואת האחרון, הקטן ביותר, הוא שימושי כמו hotplate. בנוסף, נצטרך סמן, מקדחה, מספריים מתכת בר עץ קטן.

1. הפוך את אביזר

מארק_can_topedge_on_block

זה בר עץ אינו חלק מהתנור, אבל משמש כדי להפוך אותו. בעזרתו, זה יהיה יותר נוח לך לקדוח חורים ולבצע פעולות אחרות. הכנס את הבר לתוך הצנצנת וצייר את הסמן שתי שורות בערך ברמה של המכסה.

סימן-מקביל

המרחק בין השורות צריך להיות בערך 78 מילימטרים.

cut_deep_slot

ראה בזהירות חריץ מלבני. הקצה העליון של הקופסה צריך להיות ממוקם בגומחה זו.

drop_rim_into_slot

אנחנו מסדרים את בר העץ בצורה כזאת שהוא נותן תמיכה מהימנה לפחית. הקצה העליון צריך להיות ממוקם בנוחות בחריץ שעשינו.

2. לעשות חורים בתחתית הצנצנת הגדולה

punch_the_marks

ראשית אנו מיישמים קו לאורך הקצה התחתון של הפחית. קו זה נחוץ כדי לסמן את הנקודות עבור חורי האוורור. במקרה זה, צבע מיוחד לסימון משמש, אבל שום דבר לא יקרה אם אתה עושה את זה סמן פשוט.

drill_holes_in_paintcan_edge

לאורך הקו המסומן אנו מקדחים חורים. מספרם וגודלם הם בעלי חשיבות רבה לתפעול התנור. אם הם קטנים מדי, לא תהיה מתיחה, אם יותר מדי, ואז העץ ישרוף מהר מאוד. לכן, עדיף לא להגזים זה כדי להיות מסוגל לקדוח חורים יותר לאחר הבדיקות.

3. מקדחה מספר חורים בחלק העליון של הצנצנת האמצעית

punch_marks_19oz_can

אנחנו עושים על אותם מניפולציות עם הצנצנת השנייה (בגודל קטן יותר). שים לב כי כאן מספר חורים ממוקמים בחלק העליון, ולא קרוב לתחתית, כמו במקרה הקודם.

4. מקדחו את תחתית הצנצנת האמצעית

עץ

לעשות הרבה חורים בתחתית הצנצנת. הגודל והכמות שלהם צריך להיות כזה עצי הסקה לא יכול ליפול דרכם.

  אתרים של פראג כי לא תמצא במדריך טיפוסי

drill_bottom_19oz_can

כתוצאה מכך, אתה צריך לקבל משהו כמו מסננת זו.

5. אנו אוספים את הבנייה

התאמה

שמנו את הצנצנת האחת בגדול.

מזון

כתוצאה מכך, התנור שלנו מורכב שתי פחיות, מוכנס לתוך אחד לתוך השני. יחד עם זאת, קיים פער קטן בין הקירות שלהם, אשר הכרחי לתנועה אווירית.

6. הכנת אזור בישול

drill_bottom_12oz_can

סוג של מבערים בעיצובים שונים עשויים להשתנות מעט. במקרה זה, נעשה שימוש בגרסה עם חורים עגולים בקיר הצדדי. כבר למדת איך לעשות אותם מפעולות קודמות.

snip_hole_bottom_12oz_can

אנחנו חותכים תחתית של צנצנת קטנה עם מספריים מתכת.

hammer_edges_12oz_can

הקצוות יכולים להיות מפולסים עם פטיש ומעובד עם קובץ.

7. אנו מבצעים בדיקות

מילוי

החלק העיקרי של תנור העץ הוא שתי פחיות פח, מוכנס אחד לתוך השני. אנו נטענים לתוך חומר צנצנת באמצע דליפה, אשר יכול לשמש שבבים, ענפים, קונוסים. עדיף להשתמש קשרים יבשים על עצים, כי הענפים שוכבים על הקרקע יכול להיות לח פחות או יותר.

טוב

הציתנו אותו והמתנו עד שהוא יתלקח. בהתחלה זה יכול לגרום כמה קשיים, אולם לאחר מספר הדרכות זה יתקבל משחק אחד.

standoff_on_stove

כשהתחילה הבוערת הבטוחה, הנחנו את המבער, שעליו הצלחנו מתוך צנצנת קטנה.

stove_with_pot

וכבר על הקומקום או הסיר.

אם בחנת את תהליך הייצור עד הסוף ולא הבנת כלום, או שזה נראה מסובך מדי בשבילך, ואז לקרוא עוד אפשרות אחת. הוידאו שלהלן מראה איך לעשות כזה תנור ללא כלים, למעט הסכין הרגיל. מסתבר, אולי לא כל כך מסודר, אבל לא פחות מעשי.

וכל הקוראים שלנו שכבר השתמשו בתנורים כאלה בשדה, אנו מציעים לחלוק איתנו את רשמיהם ועצותיהם.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top