מקומות ייחודיים ברוסיה אתה בקושי שמעתי על: Ivolginsky datsan

רוסיה, כשמיכת טלאים, נארגת מעשרות תרבויות. 142 905 200 אנשים שונים (על פי מפקד 2010). כל פינה במדינה שלנו היא ייחודית בשל אנשים החיים שם. בדרום, צבע יוצר עמי הקווקז של הוולגה – הטטרי, Mordovian ו צ’ובשית, וב סיביר – היאקוטים, Khanty ואנשי צפון אחר.
היום אנחנו הולכים לבוריאטיה, מרכז הבודהיזם הרוסי.

Ivolginsky datsan

Ivolginsky datsan הוא מנזר בודהיסטי, נחשב רשמית למרכז הבודהיזם ברוסיה. הסיפור שלו לא חוזר לשכחה. עליו לא נערמות אגדות יפות. אבל כל מי שהיה שם אומר שהמקום קסום.

Datsan – Buryat הוא מנזר בודהיסטי, אשר, בנוסף המקדשים, כולל גם אוניברסיטה.

בודהיזם הגיע לרוסיה במאה ה -17. לפני המהפכה, היו 35 datsans בארץ. אבל בעיני הבולשביקים, הדת, כידוע, היתה “אופיום” – כל העדות לא זכו להכרה.

המצב נשבר על ידי מלחמה. אם תשאלו איך הופיע הדאצאן של איווליגנסקי, המקומיים יענו: “סטאלין הציג אותי”. בתחילת המלחמה, המצב בחזית היה כבד כל כך עד שהחיילים ומפקדיהם היו מרוצים מכל עזרה. בוריאת בודהיסטים אספו 350,000 רובלים (שלא נשמעו אז בכמות) ונתנו להם את צרכי הצבא. הם אומרים שזה היה הכרת תודה על מחווה נדיבה זו כי ההנהגה הסובייטית מותר המאמינים לבנות datsan.

צילום: מיכאיל מרקובסקי / Shutterstock.com, אולג Golovnev / Shutterstock.com, מיכאיל מרקובסקי / Shutterstock.com

בדיוני אמיתי או מקומי – זה לא ידוע. אבל העובדה כי בחודש מאי 1945 הוציא את צו הקומיסרים העממיים של אסיר בוריאט-מונגולי “על פתיחת המקדש הבודהיסטי …” נשאר עובדה.

מנזר … ב אולן-תודה, בירת בוריאטיה – הוא אחת האטרקציות הגדולות ביותר שראיתי בברית המועצות. היא נבנתה כאשר סטאלין היה בשיא הכח, אני לא מבין איך זה יכול לקרות, אבל עובדה זו סייעה לי להבין את הרוחניות, כי הוא כל כך מושרש בתודעה האנושית, קשה מאוד, אם לא בלתי אפשרי לעקור אותו … דלאי ​​לאמה XIV

Ivolginsky datsan החלה לבנות בשטח הפתוח. בהתחלה היה בית עץ פשוט, אבל בהדרגה דרך המאמצים של המאמינים המנזר גדל והשתנה. ב -1951 רשמו השלטונות רשמית קרקעות עבורו, ובשנים 1970 ו -1976, נבנו מקדשים קתדרליים (דוגאנים).

דוגאן הוא מקדש בודהיסטי.

המקדש היום Ivilginski – זה 10 כנסיות עם ארכיטקטורה יוצאת דופן, 5-suburgans stupas, אוניברסיטה, עץ בודהי בקונסרבטוריון מקודש, מתחמים עם צבאים, לאמות הביתה באחד המקדשים הבודהיסטים הגדולים – הגוף מתקלקל Itigelov לאמה … אבל בל נקדים את המאוחר.

מה לראות ב datsan Ivolginsky?

Sogchen קשת (הקתדרלה הראשית), Choyra דוגאן דוגאן Devazhen ג’וד דוגאן, sumee Sahyuusan, sumee Maidari, Maanin דוגאן, sumee Ehen דארי Nogoon, Gunrik דוגאן דוגאן טארה הירוקה – המנזר שנקרא 10 מקדשים Ivolginsky. הם שונים בגודלם, שנת הבנייה והייעוד. אז, Gunrik דוגאן – מקדש המוקדש בודהה Vairochana, ג’וד דוגאן הוא מקדש טנטרי.

המקדשים בנויים בסגנון סיני טיבטי: בהיר, צבעוני, עם פינות כפופות של הגגות. אבל באותו זמן מבני Ivolginsky יש תכונות אדריכלי ייחודי.

צילום: 1, 2 ו -3 – מיכאיל סמאהין

ראשית, בבוריאטיה חומר הבנייה העיקרי הוא עץ. זה מבדיל dugans Buryat מטיבטית, אשר, ככלל, בנויים מאבן. שנית, כמעט כל המקדשים במנזר Ivolginsky יש “מסדרון”: בטיבט, הכניסה לבית המקדש מתבצעת ישירות מהרחוב. הסיבה לכך היא כי החורפים ב Buryatia הם חמורים ו fobibules כאלה להגן על dugans מן הקור.

מקום מיוחד בין המבנים של המנזר הוא הארמון עם הגוף האלמותי של המורה הגדול. זה עניין של הדמות הדתית Buryat, אחד החסידים הבודהיסטים הבולטים של המאה העשרים Hambo לאמה דאשי-Dorzho Itigelov.

Itigelov נולד בשנת 1852 ב Buryatia. הילד היה יתום מוקדם בגיל 15 עברו 300 ק”מ כדי להגיע Anin Datsan ולהיות טירון שם. איטיגלוב בילה 23 שנים במנזר, מבין אמיתות רוחניות ופילוסופיות. לאחר שסיים את לימודיו, הוא עסק באופן פעיל בפעילויות דתיות, קיבל את הכותרת של המורה הראשי של כל הבודהיסטים במזרח סיביר.

Hambo-Lama Itigelov
Hambo-Lama Itigelov

בקיץ 1927 ישב איטיגלוב בתנוחת הלוטוס וקרא לתלמידיו. הוא נתן להם את ההוראה האחרונה (לבקר אותו 30 שנה) ונפל לתוך נירוונה. אז הוא היה “קבור”, לשים את הגוף בחבית ארז.

לאחר 30 שנה, כפי שהוריש, הגיעו הטירונים לבקר את איטיגלוב ומצאו כי במשך שלושה עשורים נותרה גופת המורה חסרת פשר. לאחר מכן, זה היה כמה פעמים הוסר מן הקנה – התוצאה נשארה זהה. ב -2002 הוסרה איטיגלובה מהקרקע.

בעת האקסהומציה היו מדענים. הם לקחו דגימות של שיער, מסמרים ועור איטיגלובה. תוצאות מחקרי המעבדה הזדעזעו: הרקמות לא נעלמו. יתר על כן, במשך 75 שנים הגוף humbo-lama לא היה מעוות בכלל. Itigelov עדיין יושב בתנוחת לוטוס, לאמות, סועד אותו, בטענה כי הוא משנה את טמפרטורת הגוף, ואפילו בימי פולחן מגיע דרך הזיעה.

כל אחד יכול לראות אי-אפשר. אבל רק שמונה פעמים בשנה – במהלך החגים הבודהיסטיים הגדולים. בשאר הזמן, רק לנזירים ולמקרים חריגים יש גישה אליה.

ארמון איטיגלובה
ארמון איטיגלובה

בניין נוסף חשוב במנזר טריטוריה Ivolginsky – אוניברסיטת בודהיסטי ( “דאשה Choynhorlin” – ב בוריאטית “הוראה שמח כדור הארץ”). הוא נפתח בשנת 1991. כלפי חוץ האוניברסיטה צנועה מאוד – בית עץ גדול.

כיום, כ -100 נזירים-טירונים-חובארכס – מאומנים במוסד החינוכי. יום huvaraka קפדנית למדי, והחיים הוא סגפן. בשעה 06:00, בין השעות 7: 00-21: 00 מזרז ומלמד פילוסופיה, שפה טיבטית, רפואה אוריינטלית, איקונוגרפיה, וכן מספר נושאים חילוניים (לוגיקה, היסטוריה ועוד).

חורל הוא פולחן.

בהפסקות בין הכיתות מטפחים להכין אוכל משלהם, לנקות את ביתם (בקתות עץ רגילות ממש על שטח המנזר) ולבצע עבודה כלכלית על datsanu. חמש שנים מאוחר יותר, huvaraki להיות לאמות, וגם לקבל תעודת החילוני של החינוך.

לאמה הוא מורה דתי, נזיר.

הצטרף khuvaraks החיים יכול כל בימי שבת וראשון המורים Ivolga datsan (שבקרבם, אגב, ישנם המנהיגים הרוחניים של טיבט, מונגוליה והודו) הרצאות לכולם.

מה לעשות ב datsan Ivolginsky?

היכרות עם datsanom Ivolginsky צריך להתחיל עם ההר.

גורו – במסורת הבודהיסטית זהו סיור מכובד במקומות קדושים.

את השטח של מנזר Ivolginsky ניתן לגשת דרך השער הראשי (הם בצד הדרומי של המנזר) או קטנים משני. הכניסה הראשית פתוחה רק לחגים גדולים, בימים אחרים תיירים ועולי רגל משתמשים בשערי “חילוף”. מעבר למתחם המקדש הוא מסלול מיוחד להשגת הר.

שערים
שערים

עקיפת datsan צריך להיעשות במהלך השמש (בכיוון השעון). גורו יכול להיעשות הן באופן עצמאי והן בליווי לאמות. אלה הם תמיד ידידותי בשמחה לערוך טיולים לאורחים. העיקר הוא לעשות horo מספר מוזר של פעמים.

על השטח של הדצאן, כל פסל, כל אנדרטה ואפילו אלמנט של תפאורה מלא משמעות עמוקה. לכן, במהלך ההר, אתה לא צריך למהר. אז, במהלך הסיבובים, לא רק dugans יפגשו, אלא גם את התפילה תופים (khurde). הם חייבים להיות מעוות (גם בכיוון השעון). בתוכם מגילות עם מנטרות. בתוף הגדול ביותר של איבוליגנסקי דצאן היא מגילה, שבה, על פי הלאמות, נכתבים 100,000 מנטרות – פנייה אחת כאילו 100,000 תפילות קוראות.

צילום: 1, 2, מיכאיל מרקובסקי / Shutterstock.com

כמו כן בדרך לפגוש אבן מוזרה. על פי אגדה, זה היה על טביעת כף יד טארה הירוקה (האלה, מגיע במהירות אל ההצלה). הוא האמין שאם אתה להתרחק אבן כמה צעדים, משאלה (בהכרח טוב), משך קדימה את ידו ועצם את עיניו, לבוא האבן ומנסה לגעת בו, אז תוכניתו בהחלט להתגשם. אם soboshsya הדרך, ואתה נוגע למשהו אחר, ולא את האבן, הבקשה לא נועדה להפוך למציאות.

צילום: 1, 2 ו -3 – מיכאיל סמאהין

במהלך ההר אפשר להיכנס לכל dugans פתוח, להשתתף התפילה שירותים. העיקר הוא לשמור על כללי התנהגות מקומיים. אז, אתה לא יכול להפנות את הגב על הפסלים של הבודהה, אתה לא יכול להצביע אצבע עליהם. גם על שטח המנזר אתה לא יכול לעשן, נשבע, אל תדבר בקול רם.

אתה צריך גם להסתכל לתוך החממה, שבו גדל בודהי עץ קדוש. זהו אחד הסמלים העיקריים של הבודהיזם. על פי האגדה, בהרהור תחת עץ זה, בודהה השיג הארה. Orangery של datsan Ivolginsky יותר מ -30 שנה, התהליך הראשון הובא פעם מהודו, בהדרגה העץ גדל פרדס קטן.

אחרי ההר, אתה יכול ללכת אל השממה שמאחורי הדטסאן, שם גדל שיח יבש, תלוי בסמרטוטים צבעוניים. בגדים אלה נקראים כימותרפיות.

Himmorin הוא דש בד עם תפילה; את צבע ההימורין תלוי בשנה של האדם מתפלל.

גלה מה אתה צריך hemorin, לקדש אותו, וגם לשאול איפה הוא צריך להיות תלוי טוב יותר, אתה יכול על לאמות. דש צריך להיות קשור עץ או שיח, וכל משב רוח “לקרוא” את התפילה בשבילך. הימורין מסמל את האנרגיה הנפשית של האדם. לכן, טקס זה מומלץ להתבצע כאשר הכמיהה הוא להתגבר להחיות אנרגיה פנימית.

צילום: 1, 2, 3

מלבד מקדשים ומבני דת (כגון stupas, suburgans), על שטחה של datsan Ivolga הוא מוזיאון של מונומנטים של האמנות הבודהיסטית, ספריה, בית קפה, מלון הקיץ חנויות קמעונאיות. בחלק מהם, מזכרות בודהיסטיות נמכרים, בעוד אחרים אנשים מקומיים לבנות את העסק שלהם. הם מוכרים צעיפים, כפפות צמר וגרביים. לאחר שיחה איתם, אתה לא יכול רק להפחית את המחיר, אלא גם ללמוד הרבה דברים מעניינים על אנשים Buryat. בית הקפה מגיש מטבח לאומי (תנוחות, פילאף וכו ‘) – זוהי דרך נוספת להצטרף לתרבות בוריאט. בנוסף, המקומות סביב כל כך ייחודי, בניגוד רוסיה האירופית, כי הידיים עצמן מרצון להגיע אל המצלמה. בקיצור, אפילו אנשים רחוקים בודהיזם, ימצאו משהו לעשות Ivolga Datsan.

כיצד להגיע Ivolginsky datsan?

Datsan ממוקם במחוז Ivolginsky של הרפובליקה של Buryatia בכפר Verkhnyaya Ivolga, אשר 8 ק”מ ממרכז מחוז (ההתנחלות Ivolginsk) ו 35 ק”מ מ Ulan-Ude. לכן, אם החלטתם לבקר את datsan Ivolginsky, אז קודם אתה צריך להגיע לעיר הבירה של Buryatia, ומשם כבר לשמור את הדרך אוריולה העליון. כאן יש שתי אפשרויות.

תחבורה ציבורית

מ Ulan-Ude כדי Ivolginsk יש אוטובוס קבוע מספר 130, אשר לוקח לך 30-40 דקות למרכז האזורי. מ Ivolginsk לכפר Verkhnyaya Ivolga ניתן להגיע על ידי מונית מסלול קבוע, אשר פועל באופן קבוע שם.

על החגים הגדולים בודהיסט האוטובוס מ Ulan-Ude הולך ישר datsan.

מכונית אישית

ברכב מ Ulan-Ude כדי Ivolginsky datsan אתה יכול לעלות על הכביש המהיר A-340 (שנקרא בעבר A-165) – “דרכי קיחטה”. הכביש עובר דרך Ivolginsky, Selenginsky ו Kyakhta מחוזות. המסלול הוא בערך הבא: Ulan-Ude-Suzha-Nur-Seleniye-התחתון Ivolga-Ivolginsk-Ivulga העליון.

צילום: verevkin / Shutterstock.com, 2, 3, 4, 5, 6

למה אני צריך לראות את datsan Ivolginsky?

Ivolginsky datsan הוא מקום נהדר לחקר הבודהיזם (הדת העתיקה בעולם) ותרבות Buryat. למרות שהמנזר צעיר יחסית, יש בו אדריכלות מקורית ואווירה ייחודית. זה המקום שבו אתה יכול למצוא הרמוניה.

במנזר בשלווה ובשלווה. Lamas, כל אחד מהם יש התמחות משלה, מרוצים האורחים: אסטרולוגים לאמה יהיה ללקט הורוסקופ ולספר לך על העתיד; לאמה-מרפאים יאמרו שיש לך כאב ואיך לרפא אותו. בנוסף, אתה יכול פשוט לדבר איתם, לדבר על הבעיות שלהם ולקבל עצה חכמה.

טיולי לאמה
טיולי לאמה

בתרגום של בוריאט, שמו של Ivolginsky datsan (“Gandan Dashi Choinhorlin”) פירושו “מנזר שבו גלגל ההוראה מלא בשמחה ומביא שמחה”. מי שמבקר בדטסאן – לא משנה אם בודהיסטים או לא – שים לב שזה בדיוק רגשות וניסיון כאלה – אושר ושמחה.