מקומות ייחודיים של רוסיה, אשר בקושי שמעתם: אגמים Kucherlinskie

רוב אוכלוסיית רוסיה חיה על המישורים. הרי מאיתנו הם בדרך כלל לא רק רחוק, אבל רחוק מאוד. בינתיים, יש יותר מ 2000 פסגות הרים במדינה שלנו.

הקווקז הגדול, אוראל, סיאנס, קמצ’טקה – רכסים וגבעות, כמו גדר, מקיפים את המישורים הדרומיים והמזרחיים. 72 פסגות ברוסיה יש לגובה של יותר מ 4,000 מ ‘הגבוה שבהם הוא אלברוס (5,642 מ’). אחד רכסי ההרים היפים ביותר הוא אלטאי. מערכת הרכסים המורכבת משתרעת על שטח של כמעט 2,000 ק”מ, ובמקומות מסוימים מגיע ל -4,500 מטר מעל פני הים.

אגם קוצ’רלינסקו הגדול

מאות אלפי שנים לפני כדור הארץ עדיין לא היתה הקלה לנו הרגיל. אבל עם שברים טקטוניים ומפגשים קרחוניים, כמו משיכות גסות, הטבע צייר חפצים שאנחנו עכשיו מסתכל עם לב שוקע.

אחד מהם הוא אגמים Kucherlinskie. הם ממוקמים בהרי Altai, בחלק העליון של הנהר Kucherla (יובל של Katun). אדמיניסטרטיבי המקומות האלה שייכים מחוז Ust-Koksinsky של הרפובליקה של אלטאי.

קבוצת אגמי קוצ’רלינסקי כוללת שלושה גופי מים: האגמים הגדולים, העליונים והתחתונים. שני האחרונים הם לא גדולים כמו הראשון.

אגם Kucherlinskoe העליון הוא מאגר 480 מ ‘אורך ו 200 מ’ רוחב, עם עומק מרבי של 5 מ ‘הוא ממוקם בגובה של 1,975 מ’ מעל פני הים, 100 מ ‘אגם קוצ’רלינסקי הגדול.
אגם Kucherlinskoe התחתון הוא מאגר 532 מ ‘אורך ו -300 מ’ רוחב (בנקודה הרחבה ביותר). במקומות הוא מגיע לעומק של יותר מ 17 מ ‘הוא ממוקם 200 מ’ מן האגם הגדול בגובה של 1,785 מ ‘.

שניהם ממוקמים בצד הצפוני של רכס קאטון. על מורדותיה ישנם כ -400 קרחונים, כמו גם עשרות אגמים ומפלים ממקור קרחוני. הפנינה ביניהם היא האגם הגדול של קוצ’רלינסקי.

הוא ממוקם בגובה של 1 790 מ ‘שטח האגם הוא 3 000 מ”ר מ. האגם נחשב מאגר גדול של מקור קרחוני. אורכה הוא 5,220 מ ‘, הרוחב הממוצע הוא 575 מ’, אך באמצע האגם מתרחב, ובחלק מהמקומות המרחק מהחוף לחוף הוא 900 מ ‘אורך קו החוף הוא כמעט 15,000 מ’.

צילום: יורי קוליק / Shutterstock.com, טטיאנה Grozetskaya / Shutterstock.com, טטיאנה Grozetskaya / Shutterstock.com

זה מדהים כי מאגר כזה גדול הוא לא במישור, אבל בהרים. ממערב וממזרח, אגם Kucherlinskoye הגדול, כמו צוק, מוקף פסגות הרים להגיע לפעמים 3,000 מ ‘.

בדרום, האגם מונח על הנהר קוצ’רלו, ובצפון – במורשת הקרח, המקום שבו הקרחון, שפילח את האדמה, נעצר.

מורנה היא הפקדה קרחונית מורכבת, שהיא תערובת של חרס, הריסות, סלעים שהובאו על ידי הקרחון במהלך התנועה.

החלל שנותר מהתנועה של הקרחון הוא עכשיו החלק התחתון של אגם קוצ’רלינסקי הגדול. עומקו הממוצע הוא כ 30 מ ‘, אבל במקומות העמוקים הוא מגיע כמעט 55 מ’.

צבע המים מדבר גם על מקור הקרח של האגם. גוון טורקיז מאט יוצר ההשעיה מינרליים, אשר כמעט אף פעם לא מתיישב לתחתית. עם זאת, בהתאם למזג האוויר, האגם יכול לשנות צבע – לפעמים זה הופך אפור כהה.

לפעמים האגם נראה אפור
לפעמים האגם נראה אפור

צילום: יבגני פרוקופייב / Shutterstock.com

האקלים המקומי אינו מקלקל את החום: הטמפרטורה הממוצעת בחודש יולי על אגם Kucherlinsky הגדול הוא על +14 ºС. בלילה, יש כפור אפילו בקיץ.

במקומות האלה אפילו בקיץ יש כפור
במקומות האלה אפילו בקיץ יש כפור

אבל לא את הנגישות, ולא מזג האוויר לא מחמיא לא לעצור את אלה שחולמים לראות אגמים Kucherlinskie.

מה לעשות באגמי קוצ’רלינסקי?

היופי של הרי אלטאי הוא לא עבור תיירים אשר רגילים לנחם. עונת הביקורים של אגמי קוצ’רלין נמשכת ממאי עד אמצע ספטמבר. אתה יכול להגיע אליהם ברגל או על ידי סוס. רכיבה על סוסים אורכת כמה שעות (בערך מאוחר יותר), וברגל – בערך יומיים-שלושה.

אם תחליט להסתכל על אגמי קוצ’רלינסקי, זכור: יהיה לך טיול רציני עם תרמילים כבדים, לילות קרים ומעברים ארוכים. המסלול הוא די קשה: כמעט תמיד צריך לעלות במעלה ההר, זה קורה לעתים קרובות גשמים, טשטוש השביל. אתה צריך להיות מוכן בגדים רטובים חרקים מטרידים. אבל אוהדים של מסעות פרסום, לא משנה מה, יהיה מרוצה. הייחוד אלטאי הטבע ואוויר צח יותר לשלם את כל הקשיים.

טיולי הרים אינם משימה קלה
טיולי הרים אינם משימה קלה

טבעם של אגמי קוצ’רלינסקי הוא ייחודי באמת. זה אושר על ידי העובדה שהם ממוקמים בשטח של פארק הטבע Belukha, הוקמה בשנת 1997.

פארק טבעי הוא חלק מהנוף הטבעי הנמצא תחת תחום השיפוט של נושא הפדרציה הרוסית. כדי לבקר אותו, אתה לא צריך לקבל הרשאות מיוחדות.

בפארקים הטבעיים יש משטר הגנה מיוחד. אז, למרגלות הבלוקה (רכס קטונסקי הגבוה ביותר – 4,509 מ ‘) יש נמר שלג – נמר שלג. אלה טורפים חינני המפורטים בספר האדום של רוסיה, כך לצוד אותם אסור.

אבל אתה יכול לקבל רשות לחפש עבור עזים סיבירי ההר, שבאים לרעות על כרי דשא אלפיני המקומי.

כיכר אלפאית אלפבית אינם אוקסימורון כלל. החופים של אגם קוצ’רלינסקי הגדול מאומצים על ידי פסגות הרים, שביניהם משתרעים כרי דשא הרים ציוריים. המדענים האחרונים מחולקים אלפין subalpine בהתאם zonality גובה.

בעת נסיעה אגמים Kucherlinsky, אתה יכול ליהנות היופי הצנוע של פרחים ההר, וגם לאסוף יערה חמוציות (יש גרגרים רבים באזור האגמים).

של עולם החי, מלבד העזים, אתה יכול לפגוש gophers יותר pischuh. אלה הם רבים במיוחד. היזהר כאשר אתה קם ללילה: החיות האלה הם זריז מאוד, הם לעתים קרובות לכרסם תרמילים של תיירים בחיפוש אחר משהו טעים.

צילום: צופר / Shutterstock.com, 2, 3

אבל העושר העיקרי של אגמי קוצ’רלין, כמובן, הוא דגים! יש אפורלינג ו mikizha (טרוטה קשת). דייגים יוכלו ליהנות הבילוי האהוב עליהם, ואלה שמעולם לא fished, סוף סוף לנסות. אחרי הכל, מה יכול להיות טוב יותר מאשר לטגן טרי תפס (דגים!)?

טרקים לאגלי קוצ’רלינסקי הוא בילוי מצוין עבור אלה שאוהבים נופש פעיל. אבל זה דורש הרבה כוח פיזי וסיבולת.

מסע אל אגמי קוצ'רלינסקי
מסע אל אגמי קוצ’רלינסקי

צילום: alet / Shutterstock.com

אם אתם מעדיפים אוהל ושק שינה, מעדיפים מיטה נוחה, אל תדאג – משאבי בילוי בפארק הטבעי “Belukha” זמינים גם. אז, ליד הכפר Tungur ישנם מספר מרכזי בילוי המציעים תיירים לא רק לינה לילה נוח, אלא גם העברה מ / אל הערים הגדולות וטיולים האגמים.

לא רחוק מן האגמים יש כמה מרכזי תיירות
לא רחוק מן האגמים יש כמה מרכזי תיירות

בסביבה הקרובה של אגם קוצ’רלינסקי הגדול יש אותו מחנה תיירים. יש אורחים, בנוסף היופי הטבעי כי ללכת “כברירת מחדל”, מוצעות כל מיני בידור: סאונה, לשכור מנוע קטמרנים, רכיבה על סוסים, וכו ‘

טיול על האגם על סירה מנועית
טיול על האגם על סירה מנועית

אגב, טיולי סוסים לאגלי קוצ’רלינסקי הם שירות נפוץ מאוד עבור מדריכי אלטאי וסוכנויות נסיעות. באותו הזמן, אגם קוצ’רלין הגדול הוא בדרך כלל רק אחד מפסיק. תיירים מוצעים 2-5 יום נתיבי למספר מקומות מעניינים (אגם Darashkol ו Akkem, סטון טאון, Koni-Air Falls, וכו ‘).

צילום: 1, 2, 3

איך להגיע לאגלי קוצ’רלינסקי?

שימו לב בבקשה! מסע אל אגמי קוצ’רלינסקי הוא אירוע רציני. אם מעולם לא היית באלטאי, אז עדיף לקנות סיור בסוכנות או לשכור מדריך (תושבי הכפר Tungur ברצון מסכים להיות מלווה).

המפה
המפה

ההתנחלויות הקרובות ביותר לאגמי קוצ’רלינסקי (כ -40 ק”מ) הן הכפרים קוצ’רלה וטונגור. הראשון הוא כמעט נטוש, ולכן כל נתיבי התיירות, ככלל, להתחיל מ Tungur. לכן, המשימה מספר אחת היא להגיע אליו. ישנן שתי אפשרויות.

על הקרקע

אתם יכולים להגיע אל טונגור באמצעות תחבורה ציבורית מגורנו אלטייסק (בירת הרפובליקה של אלטאי). בקיץ, האוטובוס פועל כל יום שלישי, חמישי ושבת. זה ייקח כמעט 10 שעות.

חזרה מטונגור לגורנו אלטייסק האוטובוס יוצא בימי רביעי, בימי שישי ובימי ראשון.

מידע נוסף על לוח הזמנים ניתן למצוא כאן.

במכונית, המסלול לטונגור יכול להיות מונח מהערים הגדולות הסמוכות:

  • נובוסיבירסק – כ -800 ק”מ;
  • Barnaul – כ -600 ק”מ;
  • ביסק נמצאת במרחק של כ -550 ק”מ משם.

בקרבת מקום יש את M52.

מעל השמים

בקיץ, לפני טונגור, כמו גם מן הכפר אגם קוצ’רלינסקי הגדול, אתה יכול לטוס במסוק. נכון, הנאה היא לא זולה.

למה אתה צריך לראות אגמים של קוצ’רלינסקי?

תארו לעצמכם: מוקדם בבוקר, קרני השמש בקושי לשבור את השיניים של סלעים, גדוש ארז. אתה עוזב את האוהל ונושם באוויר הממריץ. מסביב – שתיקה. רק אי-שם בין השדות מושרים על ידי ציפור לא ידועה וצליל של נהר הררי מזמזם בדממה. אתה בא אל אגם הטורקיז. הוא חלק, כמו זכוכית; נראה, תוכלו לגעת – זה יהיה פיזור על אלפי שברי …

צילום: 1, 2, צופר / Shutterstock.com 

נשמע כמו אגדה, לא? אגמי קוצ’רלינסקי הם אובייקט טבעי נדיר היוצר תחושה של אי-מציאותיות. החיים במקומות כאלה זורמים על פי החוקים שלה: לא אנשים מכתיבים כללים לטבע, וזה להם. כאשר מסתכלים על העננים המשתקפים על פני השטח הכחולים של אגם קוצ’רלינסקי, הזמן, ערך הדברים ומקום מקומם בעולם שונים. אם אתה רוצה ללמוד עוד על עצמך ועל אנשים, לצאת לטיול אלטאי.