5 skvělých bezplatných kreslících programů pro Android a iOS

Nové časy přinášejí nové výrazové prostředky a dnes nikdo není překvapen umělci, kteří na chytré telefony a tablety nahradili tradiční stojany. Zvláštní software navíc umožňuje vytvářet umělecká díla s téměř libovolnou úrovní složitosti. Dnes budeme hovořit o takových nástrojích vytvořených pro mobilní zařízení.

1. Adobe Photoshop Sketch

Tato aplikace se ani nepokouší zkopírovat starší sestru – desktopový program Photoshop. Namísto úpravy fotografií se vývojáři aplikace Photoshop Sketch rozhodli soustředit se na kreslení. Program využívá plný potenciál dotykových displejů a stylusů, zejména perfektního pocitu na iPadu. Současně dává vytrvalý pocit z kreslení na papíře.

Bohatý arzenál aplikací zahrnuje virtuální tužku, kuličkové pero, různé kartáče, mixážní nástroje a pro práci s perspektivou.

2. Adobe Illustrator Draw

Další skvělá aplikace od společnosti Adobe. Na rozdíl od aplikace Photoshop Sketch je nástroj Illustrator Draw navržen tak, aby vytvářel vektorovou grafiku. Nastavení nástroje a programu se používají pro efektivní práci s geometrií. Můžete snadno kreslit všechny druhy linek a složité tvary pro loga, ikony a další podobné prvky. Funkce vícenásobného zvětšení umožňuje opravit nejmenší detaily.

3. MediBang Paint

Japonská aplikace, impregnovaná estetikou anime a manga. Je to pro tyto žánry, že program nejvíce vyhovuje. V něm najdete speciální fonty, tvary a rámečky, které se používají v komiksu. Navíc MediBang Paint má všechny obvyklé nástroje jako štětce a pravítka, stejně jako systém pro práci s vrstvami. Ty mohou být použity i ve stylu Photoshopu.

4. Autodesk SketchBook

Autodesk SketchBook je vybaven bohatou sadou kartáčů, tužek, značek a dalších nástrojů, které můžete snadno přizpůsobit Vašim potřebám. Podpora vrstev, míchacích režimů a funkcí pro práci se symetrií. Můžete se připojit k aplikaci DropBox nebo iCloud a uložit své mistrovské díry do oblaku.

5. ArtFlow

ArtFlow nabízí 20 přizpůsobitelných nástrojů, včetně kartáčů a výplní. Můžete použít až dvě vrstvy najednou a zrušit až 6 posledních akcí. Program dokáže exportovat soubory ve formátu JPEG, PNG a dokonce i ve vrstvených souborech PSD, které lze pak otevřít ve Photoshopu. Jednoduché rozhraní ArtFlow může dokonce i dítě zjistit.

  Πώς να εγκαταστήσετε το Linux σε ένα smartphone ή tablet Android

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top