Jak zablokovat reklamy v systému Android (aplikace, hry, Internet)

Chci okamžitě poznamenat, že reklama je nutným zlem. Tvůrci programů nám poskytují bezplatné používání svých produktů v naději, že přinejmenším skromné ​​příjmy z reklamy zaplní čas a úsilí, které vynaložili. Reklamy však mohou být zablokovány. Například na tabletu dítěte jsem úplně zablokoval inzeráty, abych neodvrátil nekonečné nabídky hrát novou hru nebo recepty na rozšíření prsou na webových stránkách. Z tohoto článku se dozvíte, jak to udělat na libovolném smartphonu nebo tabletu se systémem Android.

Adblock Plus

Nejoblíbenější doplněk pro prohlížeč má také verzi pro Android, nenajdete jej však v Obchodě Google Play kvůli omezením společnosti Google. Můžete ji však nainstalovat jako samostatnou aplikaci stahováním z této stránky. Před instalací programu se ujistěte, že máte možnost instalovat z neznámých zdrojů.

Program funguje jak na vytažených zařízeních, tak i na obvyklých místech, nicméně má některé rozdíly. V prvním případě (root) budete muset aplikaci dát superuserovým právům a můžete je použít. V druhém případě budete muset provést některé další konfigurační kroky, jejichž postup je podrobně popsán zde. Poté Adblock Plus začne blokovat reklamu. Některé jeho možnosti můžete změnit v nastaveních.

Adblock Plus

Chcete-li zablokovat reklamy pouze ve vašem prohlížeči, budete se muset podívat na mobilní verzi Firefoxu, protože Adblock Plus má pro tento prohlížeč příponu. Zde si můžete stáhnout Firefox pro mobily a poté otevřít stránku s rozšířením a nainstalovat ho obvyklým způsobem. Restartujte prohlížeč a spusťte rozšíření.

Adblock Plus

Blokovat reklamy pomocí souboru hostitelů

Tato metoda používá speciální soubor hostitelů (co je to?) Chcete-li zablokovat reklamy. To platí pro všechny banery v zařízení, včetně různých aplikací a her. Platí pouze pro vytažené zařízení.

Získejte správný soubor hostitelů se zaregistrovanými adresami hlavních bannerových sítí na těchto stránkách (jedna, dvě a tři). Stačí sledovat odkaz a uložit obsah jako textový soubor s názvem hostitelů.

S jakýmkoli pohodlným způsobem předáte tento soubor na mobilní zařízení. Poté otevřete správce souborů, který má oprávnění root, například Root Explorer, a uložte soubor do /atd nebo / systém / atd.

hostuje Android

Je velmi rozumné nejprve uložit původní verzi souboru, jednoduše jej zadat jiný název. To je užitečné, pokud se něco pokazí nebo chcete vrátit vše tak, jak to bylo. Restartujte zařízení a vychutnejte si.

Závěrem bych chtěl ještě jednou připomenout, že používání těchto metod neznamená, že není třeba kupovat dobré programy. Zaplatíte 1-2 dolary za aplikaci, která se vám líbí a která používáte denně, děkuji nejen vývojáři, ale také investujete do budoucího vývoje, takže vaše oblíbená hra nebo program bude ještě lepší.