7 nejlepších cest vlakem

Skalní horolezec

Skalní horolezec
Lissandra Melo / Shutterstock.com

Rocky Mountaineer se v Kanadě objevil v roce 1990 a během této doby se stal největší společností, která provozuje železniční výlety. Během sedmidenního výletu získají turisté v jídelně vynikající snídani a večeře, stejně jako nekonečný počet elegantních dojmů z krajiny kanadských skal.

Glacier Express

Glacier Express
Alessandro Colle / Shutterstock.com

Tvůrci této cesty hrdě prohlašují, že Glacier Express je nejpomalejší expres na světě. A jistě, rychlost je zde zcela nevhodná. Trasa tohoto pohodlného vlaku s panoramatickými okny prochází nejkrásnějšími místy horského Švýcarska. Na cestě vlak překročí 291 mostů a projde kolem 91 tunelů.

Hiram Bingham Orient Express

Hiram Bingham Orient Express
Thomas Barrat / Shutterstock.com

Jedná se o jedinečnou cestu vlakem, kterou si po celý život zapamatujete. Vlak má dvě jídelní vozy, panoramatický auto-bar a auto s kuchyní. Ale s největší pravděpodobností si o nich vůbec nepamatujete, protože okolní krajina vám nedovolí, abyste se ani chvíli odtrhli od okna. Trasa začíná v posvátném údolí Inků, následuje po majestátních Andách a končí v Machu Picchu, tajemném hlavním městě starých Inků.

Královský skot

Královský skot
Andy Lidstone / Shutterstock.com

Skotsko je zřídka zmíněno v seznamu nejkrásnějších míst na naší planetě, ale marně. Železniční exkurze vlakem Royal Scotsman vás seznámí s velikostí této starobylé země. Trasa prochází Skotskou vysočinou, mezi malebnými horami a čistými jezery. Během zastávek mohou cestující navštívit historické hrady, dozvědět se tajemství výroby slavné whisky a dokonce se účastnit sportu.

Talyllyn železnice

Talyllyn železnice
PHB.cz (Richard Semik) /Shutterstock.com

Tato železnice se proslavila přinejmenším proto, že byla prvním britským úzkorozchodkem, který získal oficiální povolení pro osobní dopravu v roce 1865. Exkurze začíná v malém přímořském městě Tiwain, prochází nejkrásnější horskou krajinou národního parku a končí u stanice “Aberginoluin”. Délka linky je pouze asi 12 kilometrů, takže je to skvělý způsob, jak strávit volný den se svou rodinou.

Transsib

Transsib
Maxim Petrichuk / Shutterstock.com

Transsibiřská železnice je nejdelší železnicí na světě. Nezávislí cestující, kteří se nebojí nebezpečí a nepříjemností, si mohou koupit běžnou jízdenku a cestovat vlakem po celé Eurasii. A pokud oceníte bezpečnost a pohodlí, měli byste se obrátit na jednu z mnoha společností, které organizují výlety na transsibiřský, včetně návštěvy v Bajkalu, Velké čínské zdi, mongolské nomádské osady a Zakázané město v Pekingu.

  10 důvodů, proč navštívit USA

Rovos Rail

Rovos Rail
Gimas / Shutterstock.com

Tato pohodlná stavba je vytvořena podobně jako starobylý vlak samotné královny Viktorie, ale má nejmodernější vymoženosti. Malá rychlost pohybu umožňuje obdivovat báječnou scenérii po celé trase, která vede po malebném jižním pobřeží jižní Afriky. Skvělý způsob, jak se ponořit do atmosféry železničních výletů třicátých let a vidět antilopy, žirafy a pastviny buvolí v savanách národního parku Kruger.

A jaké jsou nejkrásnější železniční trasy, které znáte?

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top