Jak najít dům nebo bungalov v Thajsku a kolik to stojí

Z předchozího článku v sérii “Jak žít a pracovat v Thajsku” jste se naučili, co dělat v počáteční fázi plánování cesty: jak získat vízum a jít do Thajska. Hledání ubytování v Thajsku je třetí nejdůležitější otázkou po zakoupení vstupenek a získání víza.

Hotel v Thajsku

Příběh bude následovat příklad ostrova Samui, který je považován za poměrně drahé ve srovnání s jinými míst v Thajsku, které si můžete vybrat.

Malý odkaz na Koh Samui

Ostrov Samui má rozlohu 229 km², což je 4,5krát menší než Moskva a 4krát menší než Kyjev. Kolem ostrova je okružní cesta, jejíž délka činí 52 km. To znamená, že ostrov může být považováno za poměrně velké město (ve skutečnosti Samui je nezávislé město v roce 2008), a jeho oblastí osídlení. Stejně jako v každém městě se “samosprávné obvody” liší od sebe navzájem – každý má svou vlastní tvář. Obydlený sever je velmi odlišné od divoce a absolutně non-turistické jih a na východ, se svými dvěma největšími městy – živý Lamai a Chaweng nikdy nespí přesný opak toho, na západ, s jeho krásné zátoky na západ slunce a přístav Nathon.

Na první pohled je obtížné se rozhodnout. Co je třeba preferovat – blízkost velkých supermarketech nebo uklidňující ticho, v domě s výhledem na pěkné pláže nebo v jejich blízkosti? To je na vás, vedené fotografiemi a popisy předem nebo při příjezdu na ostrov, vidět s vlastní oči. Takže jsme přišli k hlavní otázce: “Kde hledat bydlení?”

Kde hledat bydlení, příklady domů a rozpočet

Způsoby, jak najít bydlení na Koh Samui (stejně jako na mnoha dalších místech v Asii) Vím dvě:
1. Předběžně rezervujte prostřednictvím webových stránek zprostředkovatelů nabízejících nemovitosti k pronájmu v okolí ostrova.
2. Přijďte na místo a najděte dům, abyste se ochutnali.

  Unikátní místa v Rusku, o kterých jste slyšeli: Ivolginsky datsan

V obou případech existuje řada výhod a nevýhod.

1. Pronájem prostřednictvím zprostředkovatele

+: bude jednodušší a klidnější, než půjdete do jiné země, protože vědí, že máte okamžitě bydlet.
: dům bude stát víc, nemusí se vám líbit čtvrť, místo nebo samotný dům, ale měsíc už bude zaplacen.

Vyhledávání “pronájem Samui domy” najdete tolik stránek nabízejících bydlení pro dlouhodobý pronájem. Jedním z těchto stránek je samuidays.ru. Díky němu tři Kyjev se ocitl tady je dvoupodlažní dům se 2 ložnicemi, 2 koupelnami, obývacím pokojem s kuchyňským koutem a prostornou verandu s výhledem na moře.

Náklady na takový dům činí 16 000 rublů (520 USD) za měsíc. K této částce je třeba přidat dalších 1000 rublů (32 dolarů), které chlapci platí měsíčně za vodu a elektřinu a 700 internetových rublů (23 dolarů).

Celkem za měsíc: 575 USD.

Další možnost, kterou lze najít prostřednictvím zprostředkovatele.

Tento dům na obsah je prakticky stejný jako ten předchozí (také 2 ložnice, 2 koupelny, kuchyně, obývací pokoj a veranda), ale opravy a situace je zde v kuchyni něco lepší všechny druhy spotřebičů pro domácnost, dobrý sporák a trouba, venkovní zahrádka a velký plavecký bazén , který je rozdělen mezi 3 domy. Pořizovacími náklady: 20.000 rublů ($ 650), 1300 rublů ($ 42) – rozvody vody a elektřiny, 1500 rublů ($ 48), – internet.

Celkem za měsíc: 740 USD.

Kromě webových stránek o městě Samui hledat ubytování také na rezervační službě agoda.com, ale většina nabídek je k dispozici za denní pronájem.

Důležité! Nebojte se slova “zprostředkovatel”. Mějte na paměti, že v Thajsku procento z transakce na agenta zaplatí pronajímateli a nikoli nájemci (jak jsme zvyklí).

2. Nezávislé hledání bydlení

To je podle mého názoru velmi zajímavá a lákavá volba výběru bydlení, kterou ocení lidé, kteří jsou otevřeni, odvážní a jistě dobrodružní.

  Tajné místa v Paříži, které nenajdete v typickém průvodci

+: Nezávislý výběr bydlení vám umožní nejen ušetřit peníze, vyberte si tu část ostrova, který je podobný, ale také se dozvědět, co život je přítomen průměrné Thai – bez klimatizace, bazény a teplou vodu, ale s starožitný nábytek, domácí zvířata a kajaky na břehu ( pro někoho bude tento důvod v mínusech).
: Výdaje na začátku na den pronájmu, odstěhovat se z místa na místo (i když to vůbec není nevýhoda, pokud si dělat věci, není 3 kufry), je třeba komunikovat s thajskou znakové řeči nebo velmi (velmi dobře) primitivní angličtině.

A zde jsou 2 příklady takového bydlení.

Malý dům na břehu moře v klidné zátoce, kde žijí rybáři. Dům má pouze jeden pokoj, koupelnu, letní kuchyň s minimální sadou nádobí a velkou verandu s velkým stolem. Je zřejmé, že v takovém domě nebudete moci žít s rodinou, ale bude to úplně osamělý programátor. Dům: 8000 rublů (260 dolarů), elektřina, voda, internet – zahrnuto v ceně domu ($ 0).

Celkem za měsíc: 260 USD.

A tady je další verze tay-style bytu.

Tento typ domu se nazývá obchod. Tyto domy jsou často v osadách podél obchvatu, Thajci žijí v nich (ve druhém poschodí) a prací – dveře, brány otevřené a první patro shop – výrobky, suvenýry, různé užitečné věci.

V případě domu pronajatého třemi chlapci z Kyjeva, místo obchodu v dolní části obrovského obytného prostoru s pohovkou, stoly, skříně a vše, co je pro život nezbytné. Ve druhém patře jsou 2 pokoje, obklopené dřevěnými stěnami – prostě a bez nároků.
Cena pronájmu: 10.000 rublů ($ 325), elektřina a voda – 400 rublů ($ 13), internet – 400 rublů ($ 13).

Celkem za měsíc: 351 USD.

S druhou možností pronájmu byste se neměli bát jít “vnikuda”. Hlavní věc, kterou musíte udělat, je rezervovat bungalov nebo vilu v hotelu na krátkou dobu, a po příjezdu na ostrov, prozkoumat to na mopede. Po 7-10 dnech pochopíte, která část ostrova dáváte přednost, a určitě se ocitnete v útulném prostředí.

  7 nejlepších cest vlakem

Alternativně dům k pronájmu na den pro velké společnosti (6 osob), bych doporučil na krátkou dobu, aby se odstranily velké dům / Vila vůbec. Několik dobrých možností najdete na Airbnb.com. Například tak, že je vila na 3 + kk s velkým obývacím pokojem, kuchyní, bazén, gril za $ 125 / den (640 rublů za osobu, pokud žijete šest z nás) – skvělá příležitost žít krátkou dobu v pohodlí a luxus (myslím, že období dovolených), do té doby ponoru v “běžném” pracovním životě.

No, to jsou všechny hlavní body bydlení. Rozhodnutí o výběru místa a způsobu pronájmu je vaše.

Pokuste se vyhledat zajímavé lety s pomocí Aviasales, je pravděpodobné, že si okamžitě najdete ty nejlepší nabídky. Vyhledávání probíhá ve všech oblíbených rezervačních systémech ve stejnou dobu!

Moskva – Bangkok

Kyjev – Bangkok

Minsk – Bangkok

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top