Tajné místa v Paříži, které nenajdete v typickém průvodci

1. Park Promenade Plante

Zveme vás na Promenádové zahrady Plante! Skutečná oblast zeleně se táhne od náměstí Place de la Bastille po periferní okruhovou silnici – Pařížský okruh. Jedná se o originální park o délce 4,7 km, postavený na místě opuštěné železniční tratě v roce 1993. Podle legendy byl tento zelený bulvár inspirován mýtem zahrad Semiramis.

Jedna polovina parku je pozemní pěší nákupní středisko. Další, tzv. “Galerie umění”, se nachází na viaduktu (struktura mostového typu ležící na křižovatce silnice s hlubokou roklí). Zde můžete vidět úchvatné panoramatické výhledy a uzavřené prostory obklopené vysokými budovami, starými a novými obytnými domy.

Adresa: 290 Avenue Daumesnil
Webové stránky: www.promenade-plantee.org

2. Zázračné medailony

Nedaleko od Louvru, v domě číslo 140 v ulici Du Bak (Ryu Du Bak) je svatyně s kaplí od zázračného medailonu. Na tomto místě dne 19. července a poté 27. listopadu 1830 se Panna Marie objevila Catherine Labour, mladé novicě dcery křesťanské lásky sv. Vikentiu de Paul, svěřující jí k výrobě takzvaného “zázračného” medailonu s obrazem Panny Marie. O několik let později vybuchla v Paříži hrozná epidemie cholery a potom sestry Kongregace “Dcery milosrdenství” vyrobily prvních 2000 medailonů.

Již téměř dvě staletí tento medailon dává naději těm, kteří jsou v bezpečí a protivenství, dává mír se svými laskavostmi a zázraky.
Z ulice není kaple příliš viditelná: musíte vstoupit do nádvoří a do něj už bude vstup. Mimochodem, zde jsou uloženy i nehmotné památky této svaté Kateřiny. Taška s medailony je levná: jen asi 5 eur za kus 7.

Adresa: 140 Rue du Bac
Webové stránky: filles-de-la-charite.org

3. Velký oblouk v moderní čtvrti Défense

Défense (La Défense) – Tento ultramoderní čtvrti v blízkosti předměstí Paříže, což je největší obchodní centrum v Evropě, a dokonce získal přezdívku „Paříž Manhattan“. Délka pěší zóny zde je 1,2 km a šířka – 250 m. Silnice, spolu s železnice a metro, ukryté v podzemních tunelech.

Grande Arche de la Défense je moderní verze slavného Vítězného oblouku – je to pravidelná krychle s průchodem uvnitř. Pod ním jsou stanice RER (suburban express metro) a metro. Laterální “sloupce” zaujímají vládní a obchodní kanceláře. Ve vyšších patrech je Muzeum informatiky, restaurace a pozorovací paluba s nádherným výhledem na město a “historickou osu” Paříže, která se táhne od Velkého oblouku až po La Defense.

Na oficiálních stránkách můžete stáhnout a vytisknout kupón, který poskytuje slevu ve výši 1,50 eur za vstupenku pro dospělé.

Adresa: 1 Parvíz de la Defense
Webové stránky: www.grandearche.com

4. Muzeum Edith Piaf

Edith Piaf není jen skvělá zpěvačka, je skutečným ztělesněním ducha Francie. Dům-muzeum Edith Piaf – dvoupokojový malý byt, který se nachází v budově na pravém břehu řeky Seiny, které jsou naplněny do limitu relikvií týkajících se různých fázích života slavného zpěváka: plakáty, CD, portréty, doplňky a dokonce i slavný černých šatech.

Můžeme říci, že muzeum je docela intimní. Je to zdarma, i když soukromé, takže se k tomu dostanete pouze po dohodě. Majitel muzea je věrným obdivovatelem zpěváka Bernarda Marshua. Již v roce 1958 šestnáctiletého teenagera, on se setkal s Edith Piaf, a to až do smrti zpěváka se stala její věrný pomocník, pomáhají ve všech záležitostech a účastní se mnoha akcí svého života.

  Unikátní místa v Rusku, o kterých jste slyšeli: Ivolginsky datsan

Adresa: 5 ulice Crespin du Gast
O muzeu: www.parisinfo.com

5. Cabaret “Aux Trois Mailletz”

Jedná se o zábavný kabaret s bohatou historií. Najednou byly takové legendární hvězdy jako Ella Fitzgerald, Billy Holiday a Lil Armstrong.

Cabaret “Aux Trois Mailletz” – je to živá hudba a přátelská atmosféra. Tady zpívají a tančí až do rána! Dokonce i číšníci zpívají a hosté tančí i na stolech. Vstup je zaplacen, ale za to stojí. Pokud chcete mít v Paříži zábavnou noc, pak vězte, že je vždy klavírista, umělci, kteří jsou připraveni vás bavit, a přátelské francouzské publikum.

Adresa: 58 Rue Galande
O muzeu: www.lestroismailletz.fr

trois-mailletz-slave od Laurenta ROCHETTA na Vimeo.

6. Snídaně na Seině

Za úsvitu, kdy Paris ještě spí, máte možnost vyrazit na Seinu a zároveň mít romantickou snídani. Zajistěte si skvělý start na den – stačí pít kávu s tradičními croissanty a vychutnávat si nádhernou pařížskou krajinu na řece Seině. Ach, jaké mosty a jaká architektura je kolem!

Všechny lodě jsou vybaveny markýzy, takže dešťová procházka není překážkou. Jedna hodina takového potěšení je asi 39 €. Můžete si objednat telefonicky nebo vyplněním formuláře na webu.

Adresa: 6 Quai Jean Compagnon
O muzeu: www.greenriver-paris.fr

7. Les Vincennes

Pro milovníky malebné zelené krajiny se les Vincennes stane skutečným rájem. Koneckonců, tento park má rozlohu 995 hektarů – největší zelený masív v Paříži. To se také nazývá “pařížské plíce”.

V minulosti byl lovcem všech francouzských králů. Území je plánováno ve stylu anglického parku s rozvinutou vodní sítí jezer a kanálů, stejně jako mosty, fontány a restaurace. Navíc v lese Vincennes je závodní dráha, velodrom, zoo, tropické a botanické zahrady, buddhistická pagoda. Můžete si pronajmout loď.

Adresa: 293 avenue Dausmenil
Wiki: Les Vincennes

8. Katakomby Paříže

Obrovská síť podzemních tunelů a jeskyní umělého typu, které rostly v samotném lůně Paříže. Celková délka je od 187 do 300 kilometrů. Počátek tahů je spojen s těžbou vápence, které je pod velkou tloušťkou půdy. Průměrná hloubka výkopů je asi 25 metrů.

Od konce XVIII století v důsledku přesycení pařížských hřbitovů (někdy pod jednou hrobu mohla spočívat tucet lidí na různých úrovních) reburied pozůstatky téměř 6 milionů lidí v katakombách. Slavné ossusarium je galerie kostí a lebek položených podél zdí.

Adresa: 1 Avenue du Colonel Henri Rol-Tanguy
Webové stránky: www.catacombes.paris.fr

9. Loft “Chladničky” (Les Frigos)

V minulosti je to obří chladírenský sklad na nákladní stanici. Nyní je průmyslový prostor, který byl přepracován designery a architekty, obývaný umělci a umělci. Mezi nejslavnější obyvatele “Chladničky” patří: fotografové Guillaume Girando a Franck Bichon, skladatel Simon Kloke-Lafolli; sdružení “Nová hudební asociace”, “Svaz hudebních jazzu”, rozhlasová stanice “Pari-jazz”.
Celkově je zde asi 80 studií a apartmánů umělců, stejně jako 17 klubů a sdružení.

Les Frigos je typickým příkladem podkroví, který existuje ve formě kulturního centra, ve kterém jsou některé prostory pronajaty pro galerie, taneční studia, showroomy, kavárny, ateliéry a podobně.

  Angličtina pro turisty: 135 nejužitečnějších frází

Mezi autory obrazů, které samotní obyvatelé nazývají fresky, byli takoví slavní umělci jako A. Messenger a Ben.
Ale šok kolemjdoucích vede ostatní – více vulgárních graffiti na vnějších a vnitřních stěnách budov. Vyjadřují určitým způsobem protest proti chudobě, krutosti, vulgaritě okolního světa. Obyvatelé “Chillerů” sami vzhlížejí na vzhled budovy, nenechávejte tyto graffiti namařit a nesnažte se je měnit. Přestože tyto obrazy vůbec neodrážejí svůj vnitřní svět.

Adresa: 19 Rue des Frigos
Webové stránky: www.les-frigos.com

10. Muzeum karnevalu

Místní obyvatelé považují Muzeum Carnavalet za “nejvíce pařížské muzeum”, přesto je to městské muzeum historie Paříže. Vstup mimo něj mimochodem je zdarma.
Muzeum Carnaval se nachází v 16. století zámku, který je zdobený basreliéfy a má několik zahrad zdobených květinovými ozdobami a sochami slavného francouzského sochaře Guzhona.

V roce 1866 se Paříž začala radikálně obnovovat, a proto jsme se rozhodli vytvořit muzeum, které by zachovalo obraz starého města. Chcete-li to udělat, koupil zámek Carnavalet, a pak nedaleké budovy – panství Le Pelletier de Saint-Fargeau 17. století.

Muzeum má více než 100 pokojů. Zde jsou originální díla užitého umění a malby zobrazující městské krajiny Paříži a známých věcí. Část haly rekonstruuje historické interiéry minulých stoletích: salony Louis XV a Louis XVI, sál zámeček Wendel, Georges Fouquet klenotnictví, galerie Madame de Sévigné, Salon spisovatel baronka de Noailles, úřadu Marcel Proust …

Adresa: 23 Rue de Sévigné
Webové stránky: www.carnavalet.paris.fr

11. Muzeum kouzel a divů

Muzeum kouzel a divů bylo otevřeno v roce 1993. Nachází se v suterénu 16. století, pod panským sídlem Markýz de Sade. Zakladatel je sběratelem magických atributů Georgesa Prousta. Je třeba poznamenat, že čestné místo je věnováno Jeanu Eugene Robertovi-Udenovi, který je považován za otce moderní magie.

Muzeum vystavuje různým trikům sverhoshelomlyayuschih podrobnosti o: boxy pro řezání dívky, létání člověka, hůlky, odrážející zrcadla, triky a dokonce i děsivé exponátů. Kromě položek, které používali kouzelníci v XVII-XVIII. Století, existují také nástroje moderní magie. Dobrovolníci mohou vyzkoušet zrcadlový labyrint. K dispozici je obchod se suvenýry.

Vstupné do muzea je asi 8 eur. Nenechte si ujít zasedání triků, které každých 30 minut chodí od 14.30 do 18.00. To, co vidíte, vás šokuje!

Adresa: 11, rue Saint Paul
Webové stránky: www.museedelamagie.com

12. Park André Citroën

André Citroën park o rozloze 14 hektarů se nachází na levém břehu Seiny v 15. pařížském arrondissementu. Jedná se o jediný park, který vede přímo do Seiny. Byl postaven na území bývalé automobilky Citroën (Citroën) a byl pojmenován na počest zakladatele společnosti André Citroën.

Ve středu parku je velká obdélníková pole o rozměrech přibližně 273 m od 85 m. To prochází průchodem přes park podél úhlopříčky 630 metrů přímé trati. V parku jsou umístěny: a skleník s exotickými a středomořskou vegetací, 120 „tančící“ fontány „Garden proměna“ s přívěskem přechody, 6 „téma zahrady“ (každá s výraznou krajinou a design) a „Zahrada v pohybu“ v kterém je zajištěn volný Aby rostl divoké rostliny.

Ale nejpřekvapivější – schopnost povznést se nad Paříž ve výšce 150 metrů v heliem plněný 32 metrů balónu a obdivovat jedno z nejkrásnějších pohledů na město: přehled a Eiffelovy věže, a na mnoha turistických atrakcí.

  Jak se přestěhovat do Číny a pracovat odtud: osobní zkušenost

Ze zajímavých skutečností: na míči je vlajka, jejíž barva závisí na stavu atmosféry: pokud je vzduch čistý, uvidíte zelenou vlajku, pokud nebude dýchat nic – vlajka bude červená.

Adresa: 2 Rue Cauchy
Wiki: Parc André Citroën

13. Čínská pagoda (La Pagode)

Podle místních obyvatel je La Pagode architektonickou extravagancí Paříže. Tato exotická budova neočekává, že by byla viděna v klidném prostředí, kde jsou normální osmanské domy.

Starožitná japonská pagoda byla postavena v roce 1896 monsignorem Morinem (majitelem obchodního domu Le Bon Marché) jako dárek pro jeho ženu. Poté byl v roce 1970 zachráněn před demolicí a později se stal kinem.

La Pagode je jedním z mála nezávislých filmových kostelů v Paříži, kde můžete sledovat filmy v původním režisérském provedení takových mistrů jako Kusturica, Manuel de Oliveira nebo Ken Loach.
Pokud jste plánovali návštěvu tohoto ikonického místa, důrazně doporučujeme přijít brzy a vychutnat si šálek čaje v malé orientální zahradě.

Adresa: 57 bis, rue de Babylone

14. Park “Francie v miniaturách”

Nedaleko Paříže, nedaleko Versailles, je jedno úžasné místo – park “Francie v miniaturní”. Zde jsou obnoveny menší kopie francouzských nejslavnějších architektonických památek. Pouze 160.

Slogan parku je veselý: “Projděte Francii v obrovských schodech!”

Celá “miniaturní Francie” vypadá, že je naživu. Celém území lži mini železnice, které jsou neseny vláček, všechny rady jsou kanceláře, v blízkosti Louvre hraje pochod na stadionu mohl slyšet zvuky fotbalový zápas, na žebříku, jsou lidé na cestě auta řídit …
Park není malý – pokrývá plochu 5 hektarů. Bude to trvat nejméně 2 hodiny, než ho obejdete.

Adresa: Boulevard André Malraux
Webové stránky: www.franceminiature.fr

15. Nejstarší strom v Paříži

Strom roste na náměstí René Viviani, který se nachází naproti slavné katedrály Notre Dame, na protějším břehu Seiny, v blízkosti jednoho z nejstarších kostelů v Paris Saint-Julien-le-PWA.

V Paříži je jeden strom (pseudoactivation nebo robinia), který je starý více než čtyři sta let. Předpokládá se, že ho již v roce 1601 zasadil jeho známý botanik Jean Robin! V tomto případě má nejstarší strom v Paříži “pas” – oficiální označení, které potvrzuje jeho úctyhodný věk.

Kmen stromu dlouhý játra z časových a klimatických podmínek v místech je zkažený, proto je podporován dvěma betonovými podpěrami. Strom ztratil horní větve své koruny během první světové války, ale každoroční kvetení ukazuje přežívající vitalitu stromu.

Adresa: 2 rue du Fouarre
Wiki: René Viviani náměstí

Doufáme, že se náš výběr ukázal jako zajímavý a užitečný. Přinejmenším znovu připomíná, že v Paříži je úžasně krásná a atmosférická. To je opravdu místo, které stojí za to vidět sami oči!

A pokud máte své “tajné” místa, ve kterých jste byli a kteří mohou návštěvníkům doporučit čtenáře “Lifehakera”, neváhejte je zmínit ve svém komentáři. Bude vám velmi vděčná za tento dobrý čin!

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top