Jak se přestěhovat do Číny a pracovat odtud: osobní zkušenost

Díky internetu se kombinace workflow s cestováním změnila v životní styl obrovského počtu lidí. Vše, co musíte udělat, je uspořádat sebe a svou práci a vybrat místo, kam jít. Dříve jsme mluvili o tom, jak se po několik měsíců přestěhovat na Bali, a dnes chceme sdílet zkušenosti podnikatele a cestovatele Dimy Kovpakové v jiné, méně slavné zemi. Tak pojďme do Číny!

Dobrý den, s vámi Dima Kovpak a tady je jedna z mých vír:

Znát cestu a procházet to není totéž

zaslechnutý Morfiusem z “Matrix”

Více než před rokem jsem napsal jednoduchou touhu po notebooku – 3 měsíce na cestu po Evropě autem. Od 1. ledna do 15. března 2014 jsem s manželkou cestovala do Itálie, Rakouska, Německa, Slovenska a Maďarska. A již v dubnu 2014, když jsme s námi pozvali dva vynikající lidi, opět jsme se dostali do Číny, hledali dobrodružství a nové nápady pro podnikání. Sdílím s vámi moje myšlenky o životě a práci v Číně a o tom, jak to převést do reality.

Chcete-li se dozvědět více o tom, co dělám, přečtěte si svůj blog www.dimakovpak.com, podívejte se na Youtube a nezapomeňte se připojit k přátelům v sociální síti. sítě.

Proč Čína

P1230645

A proč ne? Zeptejte se sami sebe, co víte o Číně. Samozřejmě, že ti, kteří sledovali „The Karate Kid“ s Jackie Chan, již nemůže jít do Číny, tam jsou zobrazeny ???? Byl to vtip, protože ve skutečnosti, Čína – to je mnohem víc, a já ti řeknu, jak žít a pracovat v Číně, přechází z provincie do provincie.

Takže sever a jih Číny jsou velmi odlišné: v dialektu, kuchyni, vzhledu čínských. Cestování v Číně, můžete vidět chlupaté pandy (jak v „Panda Kung Fu“), tibetské plošiny, Velké čínské zdi, zahrady a sluneční chrámy, chlupatých hor, pod horami řeky, starými stromy, betonové džungli, nejdražší hotely, potraviny s tisíc chutí, noci Hongkongu a nejen.

Vzhledem k velikosti letiště kteréhokoli významného města je Čína velmi impozantní. Zatímco celý svět hraje v krizi, Čína ukazuje jeho rozsah všem, jak žít a jak žít dobře. Číňané vytvořili vnitřní trh s více než 600 miliony spotřebitelů a nyní nezávisí na nepokojích ve světě.

V jakém ročním období jde

dimakovpak_china

Cestoval jsem do Guangzhou (jižní Čína) v říjnu a dubnu a teplota byla na 30 stupních. Navštívil Tibet v červenci – od 17 do 27 stupňů. Provincie Sichuan a obecně jih je velmi horká, ale vlhkost umožňuje žít a bloudit na nádherných místech iv létě. Peking je na severu, v srpnu je zatraceně horko. V Pekingu, dokonce ani topení, protože až do prosince je teplé a zimy jsou krátké – jen 2 měsíce.

Organizační záležitosti

Let

Může létat, to je důležité ???? jsem letěl Aeroflot, Turkish Airlines a Emirates Airlines následujících oblastech: Peking, Šanghaj, Guangzhou, Hong Kong. Ceny obvykle zvolily nejlevnější v době cesty a to je přibližně 1 000 dolarů na osobu v obou směrech. Ceny se mohou lišit od času cesty a od jak dlouho si kupujete vstupenky.

IMG_3618

V Číně nejsou lety levné. Peking – Lhasa (Tibet) – 800 dolarů, Lhasa – Chengdu – 500 dolarů, Shanghai – Guangzhou – 300 dolarů, Peking – Guangzhou – z cca 200 dolarů. Můžete také cestovat po zemi po vlacích. Například letenka pro běžný vlak z Hongkongu do Guangzhou stojí 150 juanů (asi 25 dolarů), od Chengdu po Gui Lin rezervované místo bude stát 100 dolarů.

  Jak najít dům nebo bungalov v Thajsku a kolik to stojí

Kde koupit vstupenky

Nejčastěji využívám Expedia, ale existuje také mnoho dalších služeb pro vyhledání letenek. Lístky na vlak si můžete zakoupit přímo na místě. Doporučuji, abyste si objednali všechny druhy přenosů přes internet. Je mnohem jednodušší jezdit místní taxi na pultu. Například jsem nějakým způsobem zaplatil za transfer z hotelu v Guangzhou do stanice 30 dolarů, ale ve skutečnosti to trvalo 4 dolary za taxi. Transfer do Guangzhou z hotelu na letiště pro 6 osob byl 400 juanů (cca 67 dolarů).

Visa

Vydávám vízum pouze prostřednictvím agentur. Náklady na měsíční turistické vízum činí 180 dolarů na osobu. V Hongkongu mají občané Ukrajiny a Ruska povoleno 14denní pobyt bez víz. Více informací o vízech získáte zde nebo na webové stránce velvyslanectví.

Pojištění

Jsem si jistý, že 100% je zapotřebí pro každého cestujícího, aby se ochránil před stresem a zbytečným odpadem na léky. Náklady na pojištění za měsíc jsou 70 USD. Lék sám v Číně se od našeho liší, neboť se nezaměřuje na léčbu nemoci, a podpořit tělo, které je samo o sobě bojuje s nemocí. Na tomto výsledku, je tam jeden příběh – Mao Ce-tung shromáždil všechna bojová umění, a řekl: „Nebudu moci poskytnout nemocnicím celé Číně, a musím zdravý a silný národ.“ Jako odpověď byla vyvinuta zdravotní gymnastika. Často v parcích můžete pozorovat stovky lidí, kteří cvičí Tai Dzu.

Lékařské školení

Mnoho lidí tvrdí, že může docházet k aklimatizaci, ale mám to jen jednou a jeden den byla teplota 38,6. Já šířím fotky léků na aklimatizaci na trávy.

léky - Čína

V každém případě musíte s sebou užívat antibiotika, protože čínské léky fungují jinak. Jak jsem již zmínil, čínské tablety pracují pomalu, jako by pomohly tělu vyrovnat se s nemocí samotnou.

Ve které oblasti mám jít

Peking

kovpak_pekin

Je snadné létat po celý rok do Pekingu, aby se usadil od 40 dolarů v malém hotelu poblíž náměstí Tiananmen a obrovskému parku vedle chrámu oblohy. Nedaleko se nachází Pearl Market, kde je vždy zajímavé kopat hledat elektroniku, šperky, tašky atd. Vyjednávání je vhodné – rozdělit všechny ceny o nejméně 4.

Další možností je usadit se v oblasti velkoobchodního okresu Yabaolu. Existují tisíce obchodů zaměřených na velkoobchodníky z CIS. Jednou jsem žil v 4-hvězdičkový hotel Ritan mezinárodní právo v nákupním centru Zhitan. Kombinace nakupování, práce a života byla zajímavá. Pro webcasty bylo k dispozici dostatek rychlého internetu. Z pokojů s okny do podlahy, výhledem na město. Cena na stole hotelu je 180 dolarů za noc se snídaní. Okres je plný ruských restaurací s obvyklým jídlem.

Zatímco v Pekingu, stojí za to vidět na Velkou zeď, palác císaře, Chrám nebes (Thein než), jízda v metru, se projít na velkoobchodním trhu. Byla jsem v bezpečí všude.

IMG_7345

Jižně od země

Cestování v Číně, nezapomeňte žít na jihu Číny, výrazně změní váš celkový dojem z této země. Můžete žít v malém městě milionů milionů Gui Lin nebo obklopen hustými horami – městem Yang Shuo. Všude na jihu Číny je vlhké, teplé a kolem plné šťavnatých mangů. Odtud začíná velké množství tras. Můžete navštívit jeskyně a řeky pod horami, stoupat po vodopádu, plavat podél řeky, navštívit čajové plantáže a koupit si nejlepší puer na světě. A po večeři například pracujete v hotelu. Čas s Kyjevem je jiný po dobu 5 hodin, s Moskvou – na 4, takže máte handicap. Ceny za bydlení v Gui Lin jsou nižší než v Pekingu. Můžete bydlet v decentních hotelech od 50 dolarů. Jsem si jistý, že to může být levnější.

  Angličtina pro turisty: 135 nejužitečnějších frází

Provincie Sichuan

Stojí za to žít nějaký čas v provincii S’-čchuan, ve městě Chengdu. Obrovská metropole s mrakodrapy. Můžete bydlet v hotelu v centru města se 70 dolarů se snídaní a Wi-Fi. Jídlo je zde dostatečně ostré kvůli nadměrné vlhkosti. Stojí za to vidět rezervu s pandy (Panda – Xiong Mao, v čínském slova slova kočka). Mimochodem, toto je jedno z mála míst na světě, kde můžete vidět živé pandy. Ještě třeba je třeba navštívit park s hrobem Džugelyany, vynikajícího hrdiny Číny, který je většinou líčen Halberdem. Obecně platí, že je třeba považovat Chengdu za dočasné místo kvůli silné vlhkosti a nedostatku přímého slunečního světla.

guangou_kovpak1

Guangzhou je průmyslové město. Říkal bych to tovární výstavu. Dlouho v tomto městě bydlet a zůstat nedoporučuje. Slunce a hvězdy se neobjevují na obloze, protože město visí nad městem. Pro všechny krásy parků a modernost mnoha oblastí, zejména centrálních, nejsou ve městě žádné ptáky.

Hong Kong

gonkong1

Povinný bod cesty. Doporučuji každému, aby tam zůstal na chvíli. Cítíte celý noční život, pouliční diskotéky, řev Ferrari a Lamborghini na ulicích města atd. Život může být drahý a velmi drahý ????

Centrální hotely jsou kombinací miniatury a sadismu nad nájemníky, ale přijatelné. K dispozici je rychlý internet, Youtube, Facebook. Město silně motivuje k životu a vytváření. Ideální místo, kde najdete nejvíce neobvyklé známosti v oblasti finančních magnátů, začínajících podnikatelů a dalších nerozoznaných géniů. Mnoho krásných žen jsou asijsko-evropského typu. Všichni mluví anglicky, což je po Číně velmi dobré.

Vyhledávání ubytování

Využil jsem rezervaci, Expedia a čínské přátele, které byly nakonec vždy výnosnější a levnější. Takže se podívejte na přátele v Číně. Pokud budete chtít zůstat na jednom místě na dlouhou dobu, můžete si pronajmout byt. Například v Guangzhou, moji přátelé pronajmout byt v centru, hned vedle hotelu “4 seasons”. Cena je 1500 dolarů za 2 pokoje ve velkém bytovém komplexu s bazénem, ​​tělocvičně, kurty a uzavřeným územím. Byt je prostorný, ale oprava je jednoduchá. Jsem si jist, že stanovením cíle můžete najít bydlení libovolného formátu.

Napájení

Hlavní rozdíl ve výživě v různých částech Číny je způsoben závažností pokrmů. Počínaje šíleným až ostrým až zcela normálním. Doporučuji jíst v místních čínských restauracích a dokonce i restauracích z našeho pohledu. Evropské restaurace často snižují kvalitu jídla a velmi silně zvyšují ceny. V Hongkongu byla snídaně pro 10 lidí v evropské restauraci asi 300 dolarů, ale pro místní firmu byste měli občerstvení v místních čínských restauracích za 70 dolarů. Na pevnině, plný jídelní stůl pro 10 lidí v slušné restauraci stojí 400 – 600 juanů (až 100 dolarů). Hlavní pravidlo je následující – jestliže restaurace je plná čínských, pak je to vynikající. Ceny mohou být velmi odlišné, nicméně potraviny v Číně jsou levné.

  Unikátní místa v Rusku, o kterých jste se stěží slyšeli: Ruskeala

eda_v_kitae_kovpak1

Jelikož jsem většinou cestovala jako velká společnost, vždy jsme na stole objednávali mnoho různých pokrmů. V této tradici jídla se mírně liší od naší tradice. Ne objednáte část pro sebe, ale vezměte na stůl mnoho různých pokrmů. Například nejchutnější – vejce s rajčaty, olihní ve sladkokyselé omáčce, Baozi (páře knedlíky), lesními houbami, smažená rýže, vepřové maso ve sladkokyselé omáčce (Theni Quan Miracle), všechny druhy zeleniny a omáček.

Existuje několik prověřených řetězových restaurací v celé zemi s muslimskou kuchyní. Velice doporučuji nudle, které se s vámi vyrábějí ručně.

U stolu se podává čaj, jakmile máme vodu. Nikdo nepije kávu. Může se nalézt buď v hotelu, nebo v evropských restauracích. V každém městě v Číně doporučuji navštívit místní čajovny a vyzkoušet si čaj. Často půjdete nakupovat, ale stojí za to.

Ceník

100 dolarů je asi 615 juanů. Cena plechovky coly – 3 juanů, talíř rýže – 5 juanů, taxi – 4 juanů za 1 km, kopie značkových šatů – 150 – 300 juanů, normální hotely s Wi-Fi – 250 juanů, Metro – lístky 2 juanů pro vlaky na země – od 150 juanů. Karta s místním číslem a 400 minut – 200 juanů (25 dolarů).

Celkový měsíc života v Číně vás bude stát, pokud bydlíte v hotelech (přibližně v dolarech):

Předmět výdajů Hong Kong Peking Gui Lin Provincie Sichuan
Ubytování 3000 1500 1000 1500
Napájení 600-1500 200-900 150-600 200-900
Dopravní služby 300 200 200 200
Mobilní komunikace 50 30 30 30
Celkem 3950-4850 1930-2630 1380-1830 1930-2630


Let – 1000 dolarů, pojištění – 70 dolarů.

Minimální doba, po kterou je třeba jít, je měsíc. V případě potřeby můžete zůstat delší.

Jak můžete vidět, že ceny jsou velmi odlišné od města a regionu, a je-li Hong Kong pro nemůžete dovolit, můžete bezpečně zvolit jiné místo, a v Hongkongu jít o víkendu.

Důležité informace

  • V Číně existují tři hodnoty, které člověk obtížně porozumí slovanské duši: Číňané mají v první řadě Čínu, potom Číňany a potom rodinu. V chápání Číňana je nejdůležitější věcí práce. Psychologie celé země je spojena s touto vírou.
  • Čína má omezený přístup na Facebook a Youtube (s výjimkou Hongkongu). A také jsou problémy s vysokorychlostním internetem, a to i ve velkých městech a drahých hotelech. Tuto skutečnost je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru místa bydlení.
  • V Číně byste neměli řídit a je lepší používat veřejnou dopravu a taxíky. Čínský způsob jízdy je zcela jiný. Jednou z jasných vzpomínek je výlet s jedním blázenem, během kterého jsme šli pouze na pult. Představte si, že mu chybí k místu změny směru se zastavil na dálnici v extrému a začne hledat číslo v výstup navigátor, a tok automobilů palbě ze svých kruhů. A tak v Číně řídí vše.
  • V Číně nemluvte anglicky (kromě Hongkongu). Nějak vysvětlil, potřebují nebo koupit kapesní překladač, nebo najít si rusky mluvící kamarády, nebo najmout tlumočníka, že je žádoucí z CIS. Mnoho čínských překladatelů moc nerozumí ruštině.

Bez ohledu na to, v jakém regionu a za jakou dobu půjdete do Číny, tato země vás nenechá lhostejná.

Jdu brzy do Číny, takže se uvidíme někde ????

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top