Tajné místa v New Yorku, které nenajdete v typickém průvodci

1. Astro-View průzkumné věže

Rozpoznáváte to? Jak to ?! Koneckonců to jsou tytéž létající talíře, které lovil agent Kay a agent Jay. Jen se tvůrci rozhodli, že pozorovací věže Astro-View, postavený v roce 1964 u příležitosti Světové výstavy, stejně jako je to možné lépe hodí pro obraz vzletu UFO stránek.

V polovině šedesátých let, od věží, do kterých byli návštěvníci dopravováni speciálním výtahem, byl otevřen krásný výhled na Flushing Meadows Corona Park, dnes je opuštěn Astro-View. Jděte nahoru, nebude to fungovat a všechno kolem je zarostlé, přesto stojí za to podívat se na díla futuristického umění minulého století.

Adresa: Vyplachování Meadows, Corona Park, Queens NY

Zjistili jste to? Je to pravda, je to jedna z posledních scén legendárních “Mužů v černé”.

2. High Line Park

V polovině dvacátého století byla v New Yorku otevřena linka metra High Line. Nicméně brzy kvůli její práci ve městě začaly problémy s životním prostředím, takže v roce 1980 byla její činnost přerušena. Železnićníci zamýšleli jednoduše rozmontovat kolejnice, ale skupina nadšenců, kteří se nazývali “Přátelé vysoké linie”, nabídli, aby se toto místo změnilo do parku.

V současné době je High Line jedinečným, high-tech městským parkem, téměř dva a půl kilometru dlouhým, umístěným v nadmořské výšce 10 metrů od povrchu země. Pro jeho rekonstrukci bylo vynaloženo zhruba 50 milionů dolarů.

Je to oáza klidu uprostřed obrovského velkoměsta: jeden stoupá do Vysokých Line, vymyslet, někdo – přečíst knihu, a někdo – jen trochu odpočinout od shonu nekonečný proud lidí a vozidel.

Adresa: Do parku se můžete dostat na jedné z následujících ulic

  • 14. ulica (výtah přístup)
  • West 16th Street (výtah přístup)
  • West 18th Street
  • West 20th Street
  • 23. ulica (výtah přístup)
  • Západní 26th Street
  • West 28th Street
  • Západní 30th Street (výtah přístup)

Otevírací doba: denně od 7:00 do 23:00
Webové stránky: www.thehighline.org

3. Letecká tramvaj

New York je město malých propojených ostrůvků. Takže, Manhattan a Roosevelt Island, v East River, spojující Queensboro most, u kterého prochází legendární lanovkou pod názvem New Yorku «tramvaji». Poté, co v polovině 1970, sloužila jako důležitý dopravní funkcí, nést stovky cestujících denně.

Před třemi lety byla lanovka zcela modernizována a dnes Tram je oblíbenou zábavou pro turisty. V kabině tramvaje se nachází asi 110 lidí (průchod je přístupný i pro osoby s postižením) a pohybuje se rychlostí přibližně 30 km / h. Během tří minut si můžete vychutnat nádherný výhled na East Side a Midtown.

Tramvaj je považována za veřejnou dopravu, takže můžete platit za cestu s jediným platebním systémem Metro Card.

Adresa: 60. ulici a 2. avenue
Otevírací doba: denně od 6:00 do 2:30
Wiki: Roosevelt Island Cable Car

Tramvaj
Tramvaj

4. BarnesNoble Bookstore

V roce 1873 otevřel Charles Montgomery Barnes knihkupectví. A v roce 1917 jeho syn – William Barnes – rozšířil rodinné podnikání tím, že koupil část novinárského NobleNoble knihkupectví v New Yorku. Tak se narodila největší americká knihkupectví, BarnesNoble.

  Unikátní místa v Rusku, o kterých jste slyšeli: Ivolginsky datsan

Dnes je jedním ze světových lídrů v oboru, vyrábějící elektronické čtečky, nezávisle vydává knihy a prodává tisíce výtisků ročně. Hlavní prodejna BarnesNoble se nachází v New Yorku. Není to jen knihkupectví z druhé ruky – je to dvoupatrový palác Jej Veličenstva Kniha.

Situace v ní je spíše jako moderní knihovna než obchodní místo: obrovské regály, schody k dosažení horních vrstev a čtení lidí. Nesprávně jste interpretovali – můžete si vzít nějakou knihu, posadit se na podlahu a přečíst ji. Jediná věc, která nabízí obchod v BarnesNoble, je, že si můžete koupit spoustu souvisejících produktů (od záložek až po baterky pro fanoušky “nočního čtení”).

Adresa: 33 východní 17. ulice
Otevírací doba: denně od 10:00 do 22:00
Webové stránky: www.barnesandnoble.com

5. Místo, kde žili “přátelé”

“Přátelé” – kultovní série devadesátých let. Podle příběhu veselý život Rachel, Monice, Chandler, Joey, Ross a Phoebe probíhal ve dvou sousedních bytech v domě na rohu ulic Grove a Bedford. Tyto ulice se nacházejí ve slavné čtvrti Greenwich Village v New Yorku.

Je pozoruhodné, že střelba je vlastně v domě neprošel (sitcom natáčel v Kalifornii), ale fasáda budovy, okny a požární uniknout tak často blýskl na obrazovkách, že byl pevně zakořeněné postavení domu „Přátelé.“ Takže v budově není nic, co by se dalo pozorovat, ale rozhodně stojí za to podívat se venku.

Adresa: 90 Bedford St, Manhattan

Dům ze série
Místo, kde žili “přátelé”

6. Fontána Unisphere

Nedaleko Astro-View, ve stejném parku, je největší koule světa (výška – 50 m, průměr – téměř 37) a současně jedna z nejkrásnějších fontán – The Unisphere. Postavili jsme ji stejně jako speciálně pro světovou výstavu v letech 1964-1965.

Téma vesmíru bylo nesmírně relevantní, a proto je kašna modelem Země obklopena 3 oběžnými dráhami, po nichž Yuri Gagarin, satelit John Glenn a Telstar poprvé zaokrouhli naši planetu.

Po uzavření veletrhu byla Unisphere, podobně jako věž, byla po dlouhou dobu spuštěna, ale počátkem devadesátých let byla fontána opláchnuta, opravena a znovu uvedena do provozu. V důsledku toho, nyní osvětlené tisíci světla, je fontána obzvlášť krásná v noci.

Adresa: 111th St., Queens, NY

7. Panel IDES

Střešní bary jsou umístěny na střechách domů. Ve vyvýšeném New Yorku neexistuje nedostatek takových institucí. Jeden z nejkrásnějších je v hotelu «The wythe hotel». IDES Bar je otevřen pro veřejnost 7 dní v týdnu, není tam žádný dress code, a terasa nabízí úžasný výhled na Manhattan, ale je tam jeden „ale“ – tyto obrázky je zakázáno.

Adresa: 80 Wythe Ave. v N. 11th Williamsburg, Brooklyn
Webové stránky: wythehotel.com

Panel IDES
Panel IDES

8. Muzejní míle

Stejně jako angličtina “Royal Mile”, New York má své vlastní kulturní centrum. Ze 82 na 105 ulic na Upper East Side se rozkládá New York Museum Mile. Tento “konglomerát” expozice umění se skládá z 10 muzeí, včetně Metropolitan Museum of Art, National Academy of Design, Mezinárodní centrum fotografie, muzeum v New Yorku, atd Kromě toho muzeum Mile provozuje stejnojmenné festival každý rok :. V tento den Fifth Avenue částečně se stává chodcem a všechny muzea pracují zdarma.

  Angličtina pro turisty: 135 nejužitečnějších frází

Adresa: Pátá Avenue
Wiki: Museum Mile

Museum Mile
Museum Mile

9. Slumské muzeum

Toto místo není součástí Museum Mile. Tento ponurý pětipatrová budova ve čtvrti Lower East Side na mnoho let byl útočištěm tisíců přistěhovalců z několika desítek zemí. Lidé, kteří cestují do Ameriky při hledání lepšího života, byli nuceni žít v domech, jako je tento, kde bylo žádná tekoucí voda nebo správné větrání, žádná síla (ze zařízení – pouze dvě toalety na každém patře).

Někdo dokázal přeložit svůj americký sen do reality a někdo zemřel v slumách Dolní východní strany. Muzeum na ulici Orchard Street je oživený příběh o životě přistěhovalců v letech 1869-1935. Výstava je otevřena každý den, kromě samotného muzea probíhají výlety po okolí.

Adresa: 97 Orchard Street

10. Workshop klíčů

Phil Mortirallo (Phil Mortirallo) – Newyorský zámečník, který dělal klíče již více než 40 let. Stovky, tisíce, desítky tisíc klíčů. V tomto dílně jsou všude: v obrazech, stojanech i nábytek je vyroben z klíče. Ale nejvíce překvapující je fasáda budovy, zdobená množstvím klíče.

Workshop Greenwich – možná jediný světový zámečník, ve kterém je zajímavější než v některých muzeích. A v mnoha ohledech je to zásluha majitele – Phil opět nabídl, že prodá tento malý dům na Manhattanu, nabídl mu 1 milion dolarů, ale pro něj je záležitostí celého života, kterou by chtěl předat dětem.

Adresa: 56 7th Ave S
Webové stránky: www.greenwichlocksmiths.com

Workshop klíčů Greenwich
Workshop klíčů Greenwich

11. New York od Gehry

New York od Gehry je poslední projekt velkého mistra, slavného architekta Franka Gehryho, který vytvořil Muzeum hudby v Seattlu, slavný pražský “Tančící dům” a další unikátní stavby. New York od Gehry je navržen ve stylu mistra: fasáda budovy je vytvořena ve tvaru zakřivených čar, připomínajících mořské vlny.

Navíc New York Gehry – nejvyšší (265 m, 76 pater) obytný mrakodrap nejen v New Yorku, ale také po celé Americe. Za to v roce 2011 byl jmenován “Skyscraper of the Year”. V budově je 903 luxusních bytů (cena nájemného činí 3 000 až 15 000 USD měsíčně). Nicméně, mrakodrap je zaneprázdněn nejen s byty – první pět podlaží jsou dány městské základní škole, navíc, budova má krytý bazén, posilovna, knihovna a mediální centrum.

Adresa: 8 Smrk St
Místo s úžasnou video prezentací: www.newyorkbygehry.com

12. Obchod BH

Supermarket BH je rájem pro IT shnikov, fotografy, hudebníky a další techniky. Vše se prodává – od jednoduchých sluchátek až po nejžhavější zařízení. Tato “Mekka elektroniky” se nachází v jedné z proslulých oblastí New Yorku, kdysi zločineckého a nyní kulturního centra s názvem Hell’s Kitchen.

Majitel BH – Herman Schreiber (mimochodem, nebuďte překvapeni, harmonogram (obchod je uzavřen v sobotu a židovských svátků) a externí dodavatelé tvoří) založil firmu v roce 1970. A do dnešního dne, úložiště slouží asi 5000 návštěvníků denně, zaměstnává více než 1500 zaměstnanců, a to i Google spoluzakladatel Sergey Brin s názvem BH jejich oblíbený obchod foto a video zařízení.

  Jak se přestěhovat do Číny a pracovat odtud: osobní zkušenost

Adresa: 420 9. Ave. na st.
Otevírací doba: Pondělí – čtvrtek – od 9:00 do 18:00, pátek – od 9:00 do 13:00, neděle – od 10:00 do 17:00
Virtuální prohlídka obchodu

B & H Store
Obchod BH

13. Osobní lavice v Central Parku

Central Park v New Yorku je nejen jedním z nejoblíbenějších míst ve městě, ale také ve světě. Každoročně jej navštíví asi 25 milionů lidí, z nichž každý může zakoupit registrovanou lavičku v parku. Program památných tablet na lavičkách funguje v Central Parku od roku 1986. K dnešnímu dni se na zádech uchytilo více než 2 000 tablet zcela odlišného obsahu – přiznání lásky, blahopřání, ruce a srdce, vtipy atd. a podobně. Cena jedné tablety je 7500 dolarů, ale věřte mi, že to za to stojí efekt, který může produkovat (například na dívku během romantické procházky).

Adresa: Manhattan, mezi 59. a 110. ulicí a pátou a osmou třídou
Webové stránky: www.centralparknyc.org

14. 5 Pointz

V roce 1993 Pat Della (Pat DiLillo) naleznete na Long Islandu opuštěné tovární Phun Phactory a myslel, že je to skvělé místo pro vyjadřovat pouličních umělců. Nemohl ani myslet, že by se tato lokalita, označovaná jako 5 Pointz, stala největším světovým graffiti centrem. 19 000 čtverečních metrů street art.

Spisovatelé a bombardéři z celého světa snu touží navštívit. Ve skutečnosti na stěnách 5 Pointz vytvořil takové legendy o graffiti jako Cope2, Indie, Kaws a další. V současné době má centrum problémy. V roce 2009 byla kvůli nebezpečí kolapsu uzavřena jedna z největších budov. Nicméně, toto je opravdu kultovní místo pro spray umění.

Adresa: 45-46 Davis Street, Long Island City
Pracovní doba: Čtvrtek – uzavřeno.
Webové stránky: 5ptz.com

Nehromažďujte tyto stěny (dokument 5 bodů) od Riki Sakai na Vimeu.

15. Památník Lenina

Památník Ilijeje je téměř v každém ruském městě. Ale odkud pochází světový vůdce proletariátu na světě kapitál kapitalismu? Nicméně, památka rozpoznatelné plešatý úspěšně nachází téměř v samém srdci New Yorku (Houston Street, mezi Avenue A a B metra: E Houston St – 2 Av a Essex St – Delancey St Station).

Stojí za to Dědeček Lenin na střeše jednoho z prestižních rezidenčních komplexů v New Yorku se symbolickým názvem “Červené náměstí”. Majitelé budov, Michael Rosen a Michael Shoal je tak prodchnutý myšlenkou socialismu, který v roce 1994 získali památkou sochaře Yuri Gerasimov, on byl přinesen do Ameriky a chtěli instalovat v jedné ze čtverců Manhattan. Ale úřady (z nějakého důvodu …) se postavily proti – Rosen a Shoule museli vzít Lenina na “Červené náměstí”. Takže vůdce na střeše stojí, ukazující svou pravou ruku cestu k “světlé budoucnosti” – na Wall Street.

Adresa: Manhattan, Houston Street, 244

Památník Lenina
Památník Lenina

New York nenechá nikoho lhostejný. Jeho buď milovat nezištně (město tisíce možností a hodně peněz), nebo vášnivě nenávidět (bažiny, sání všechny a všestravující sílu, město věčného samoty). A jak můžete vidět, “Velké jablko” skrývá samo o sobě mnohem víc tajemství a překvapující objevy. A jaké místo v New Yorku na vás dalo nejvíce dojem?

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top