Flipboard a jeho chyby! [Programy pro iPad]

Druhý den jsme měli přehled o čtečce RSS a na obrazovkách našeho iPadu se objevil další zpravodaj a jeho jméno je Twitter v osobě Flipboard. Mnoho zdrojů má již vlastní kanály twitter, které informují čtenáře o zprávách nebo doplňují hlavní pásku s užitečnými odkazy a zprávami, existuje jedna a máme @macradar. Přihlaste se a dozvíte se mnohem více 🙂

Jak vývojáři ujišťují, Flipboard je společenský časopis, který kreslí přítele z Facebooku a Twitteru. Na první pohled to silně připomíná Pulse News Reader, ale to je jen vnější podoba. Absorpce obsahu ve Flipboardu je odlišná, protože zdroj je zcela odlišný od zdroje RSS.

Prohlížení protokolu začíná krytem. Zobrazuje zprávy, které obsahují náhodný obrázek. To vše je doprovázeno efekty posunu a nárůstu, což dělá obraz živě. V dolní části je k dispozici skupina s názvem “Poslední přispěvatelé”, která se pohybuje prostřednictvím zpravodajské linky. Ve skutečnosti je kryt není řídký, pokud uživatel obdivuje všechny tyto krásy má čas načtení většiny zpráv. Otočíme stránku a přejdeme do navigační nabídky.

Níže je screenshot čerstvě nainstalovaného programu, je z něj jasné, že Flipboard má dvě specializované buňky, jednu pro Twitter a druhou pro účet FaceBook. Zbývajících sedm článků je uživateli doručeno, mohou je naplnit podle vašeho vkusu, odstraní standardní kanály pomocí tlačítka Upravit. Účty jsou tedy propojeny a můžete začít používat sociální magazín.

IMG_0258.PNG

Flipboard Inc používá skript pro zpracování obsahu na svých serverech a přenášení dat klientovi. A ve skutečnosti to vypadá jako lesklý časopis. Příjemný styl rozvržení, všude fotky a bezkonkurenční perly vašich přátel. Přidejte k tomu příležitost psát recenze, přidávat novinky do oblíbených twitter nebo poslat odkaz na e-mail. Ano, žádný časopis nebyl vedle tohoto razvlekuhoy!

IMG_0254.PNG

Ale přesto Flipboard má své omezení. Především to není prostředek komunikace. Můžete přidat svůj názor na záznam, sdílet své zobrazení, ale odpověď nebude dosažena. Sociální časopis nebude náhradou za váš Twitter klient a nebude ho doplňovat. Kromě toho se v okně prohlížeče zobrazují také funkce Twitter, jako jsou informace o profilu někoho jiného a nová osoba (Follow on Twitter) – to je alespoň včera.

  Instruktioner til iPhone: 10 tricks og hemmeligheder til begyndere

IMG_0260.PNG

Dobře, tak to být. Jako společenský časopis Flipboard na některých místech není dostatečně zaměřen na komunikaci. To může být odpuštěno, může být dokonce opraveno. Ale vizuální strana je také limping. Všechny tyto obrázky, které jsou zveřejněny na Twitteru, často nejsou dostatečně velké a na obrazovce iPadu vypadají strašně, to není vždy doprovázeno správným měřítkem obrázků.

Pokračujte, Flipboard filtruje text z ní jsou vysunuté odkazy. Například v tomto přehledu jsou odkazy na další materiály ve výši pěti kusů, ale neuvidíte je, tyto informace budou pro vás navždy ztraceny. Doplňuje to všechno – odříznutí tagů a metadat, které mohou být pro většinu čtenářů neviditelné, ale pro některé to bude nepříjemné překvapení. Vyvrcholením jsou některé problémy s kódováním, které se zde a tam vyskytují.

Schopnost přístupu ke skrytým informacím zpracováním obsahu zdroje pomocí vlastního skriptu pro agregaci, někdo potěší, ale ne vlastníky obsahu. Tento stav věcí brzy povede k oblekům pro Flipboard, spíše než k uzavření ziskových smluv. Se zamyšlením na téma legality Flipboard naleznete zde (rusky.) A zde (anglicky).

Flipboard je zajímavý nápad, obsažený v kódu. Aplikace má velký potenciál, nový pohled na sociální média, schopnost přilákat více lidí do sociální sítě a zpříjemnit zábavu. Současně Flipboard nemůže nahradit prohlížeč otevřenou stránkou na Facebooku nebo plnohodnotným klientem twitter, je to jeho hlavní nevýhoda.

Aplikační stránka v AppStore (zdarma)