10 knih, které pomohou měsíc získat nové dovednosti

1. “Rychlé čtení”, Peter Kamp

Zdá se, že čtení knihy den je neskutečné. Ale technikou Kamp se může člověk naučit číst alespoň třikrát rychleji. Všechno geniální je jednoduché: podstatou Kampovy techniky je, že ruka se používá jako ukazatel rychlosti čtení. Kurz bude trvat celkem 6 týdnů.

Autor věnuje velkou pozornost stupni pochopení toho, co bylo přečteno, což je neméně důležité. Nejen, že se naučíte rychle číst, ale také pochopíte, jak uchopit hlavní informace za běhu.

Koupit knihu

2. “Jak vložit věci do pořádku”, David Allen

Po zvládnutí principů metodologie GTD se naučíte řídit své záležitosti a dokončit je včas, bez úzkosti. GTD je použitelný jak v práci, tak doma.

Pokud jste o systému GTD nikdy neslyšeli, přečtěte si pokyny pro začátečníky. A ti, kteří již slyšeli, ale nereprezentují, jak uplatňovat principy produktivní práce v praxi, doporučujeme, abychom neodložili čtení hlavní knihy Allena.

Koupit knihu

3. “Zahraniční pro dospělé”, Roger Croesus, Richard Roberts

Samozřejmě, že se naučit na měsíc v dokonalosti každý cizí jazyk – úkol nedosažitelný. Ale v této knize nenajdete gramatiku konkrétních jazyků.

Kognitivní psychologové Roger Crees a Richard Roberts mluví o hlavních přístupech k studiu jazyků v závislosti na věkové a paměťové charakteristiky. A také řekněte, jak učinit proces učení nejúčinnější.

Koupit knihu

4. “Autor, nůžky, papír”, Nikolaj V. Kononov

Šéfredaktor Tajemství firmy a autor knih Kódu Durova a Boha bez stroje sdílí jeho 14-krokovou metodu, která pomáhá začínajícím se naučit psát lépe. On srozumitelně vysvětluje principy práce s různými texty – články, slogany, dlouhé vlasy, eseje. Kniha pomáhá hodně dát věci do pořádku v hlavě a na konkrétních příkladech vysvětluje, jak je lepší psát.

  10 knih, které vám pomohou zbohatnout

Koupit knihu

5. “Fotografujte každý den,” Susan Tuttle

Nejužitečnější mistrovská třída pro mladé fotografy. Tuttle nejen sdílí své zkušenosti, ale také podrobně vysvětluje veškerou profesionální terminologii a principy dobrých obrazů – portréty, krajiny, fotografie potravin nebo zvířat. Oddělený plus – pro analýzu tématu mobilní fotografie, protože nyní a chytré telefony umožňují vytvářet vysoce kvalitní profesionální snímky.

Koupit knihu

6. “Můžete kreslit za 30 dní,” Mark Kistler

Když děláte pouze 20 minut měsíčně, můžete kreslit všechny objekty – budovy, portréty, geometrické tvary. Hlavní pravidlo je jedno – třída by měla být pravidelná.

Kistler, světově proslulý učitel kreslení, vysvětluje základní principy vytváření hloubky v obraze, perspektivě, osvětlení. Navíc zde najdete podrobné pokyny a budete schopni porovnat vaši práci s obrázky ostatních studentů.

Koupit knihu

7. “Prezentace ve stylu TED”, Carmine Gallo

Gallo rozhovoril s řečníky TED, analyzoval stovky projevů a dělal doporučení založené na osobních zkušenostech, abyste mohli provést stejný živý a nezapomenutelný výkon, jaký je známý konference. Tajemství je v devíti recepcích, které pomohou překvapit publikum a přivést k němu své nápady.

Koupit knihu

8. “Výuka improvizace”, Patricia Madsonová

Schopnost improvizovat je užitečná nejen pro herce a hudebníky na jevišti. Patricia Madsonová, herecká herečka s 30 lety zkušeností, je přesvědčena, že zvyk improvizovat za všech okolností výrazně změní způsob života. Budete se přestat bát zkoušet nové věci, budete pravděpodobněji vnímat neočekávané problémy, budete schopni rychleji reagovat na změny v plánech.

Koupit knihu

9. “Pirogovedenie pro začátečníky”, Irina Chadeeva

Schopnost pečení chutného koláče je velmi užitečná dovednost. Zvlášť potěší vaše přátele a rodinu. Irina Chadejeva hovoří o všech fázích přípravy dokonalého pečení od základů – typů těsta a náplní, výpočtu složek, výběru dodatečného vybavení. To vše – s vizuálními a krásnými fotografiemi. Kniha samozřejmě obsahuje mnoho vynikajících receptů, se kterými se dokáže vyrovnat i nováček.

  PŘEHLED: “O čem snít. Jak pochopit, co opravdu chcete a jak je dosáhnout, “Barbara Cher

Koupit knihu

10. “O čem mluvím, když mluvím o běhu,” Haruki Murakami

Toto není běžná učebnice, i když v příběhu najdete užitečná pravidla. Spíše je to příběh o osobní zkušenosti a inspirativním příběhem o upřímné lásce Murakamiho k neustálému pohybu. Tato kniha poskytne správný motivační poplatek, pokud uvažujete o běhu, ale z nějakého důvodu po celou dobu, kdy ji odložíte.

Koupit knihu

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

위로 스크롤