Jak poslouchat audioknihy z telefonu, i když není k dispozici žádný internet

Co je to Storytel

Storytel je aplikace s obrovskou sbírkou audiobooků v ruštině v profesionálním hlasovém herectví. Nyní v knihovně jsou k dispozici 2 500 publikací různých žánrů: klasika, beletrie, literatura a biografie, detektivové, knihy o podnikání a psychologii, publikace pro děti.

V tomto roce bude katalog publikací růst na 15 000 knih v ruštině. Také tvůrci služeb slibují v blízké budoucnosti doplnit knihovnu o literaturu v angličtině.

Příběh

Většinou díky službě Storytel se audioknihy staly velmi populární ve Švédsku, kde se tato aplikace objevila. Mnozí lidé ani nevědí, že během běhu, či mytí nádobí nebo na cestě do práce budou rádi poslouchat knihy. Ale stojí za to zkoušet, a není možné zastavit. Zvláště tam, kde je k dispozici obrovský výběr literatury.

Jak najít správnou knihu

V aplikaci je vestavěné vyhledávání a také zajímavé knihy lze vyhledávat podle kategorií nebo doporučení pro sledování mezi novinkami, bestsellery a populárními knihami. Ze seznamu nejbližších verzí lze knihy uložit do seznamu přání.

Každá kniha obsahuje kartu s podrobnými informacemi: anotaci, délku, informace o autori a čtečce. Také je k popisu připojen zkušební vzorek, abyste mohli hodnotit kvalitu záznamu a způsob čtení.

Všechny knihy jsou ozvučeny v nahrávacích studiích profesionálními hlasateli a herci.

Katalog obsahuje klasické i současné knihy. Ale výběr není omezen pouze na umělecká díla: knihovna je neustále doplňována novou populární vědeckou literaturou. Například, můžete poslouchat „Internet někdo není v pořádku,“ Asya Kuznetsova nebo knihu ze série „Naučte se během 30 sekund“ architektury, filozofie, fyziky a dalších věd.

Storytel - služba pro poslech audioknih

Všechny knihy jsou uloženy na vašem osobním poli, kde můžete vidět, kolik vydání jste již poslouchali a které jsou v procesu. Celá knihovna je automaticky synchronizována mezi zařízeními.

Funkce Storytel

Aplikace přitahuje skutečnost, že různé scénáře jejího použití jsou promyšleny, například když internet nefunguje nebo chcete poslouchat knihu před spaním. Pojďme se zabývat podrobnostmi této služby podrobněji.

Aplikace pro příběhy Storytel - aplikace pro milovníky audioknih

Poslech knih bez internetu

Velmi užitečnou možností, pokud budete chtít poslouchat knihu během dlouhé cesty, kdy je možné přerušení na internetu. Po přidání knihy do poličky můžete ji uložit a poslouchat v režimu offline. Chcete-li to provést, vyberte v nabídce možnost “Uložit offline” a kniha se stáhne na smartphone.

Časovač vypnutí

Funkce “Sleep Timer” bude velmi populární u těch, kteří rádi poslouchají knihu půl hodiny před spaním. Pokud předem nastavíte čas, během kterého chcete poslouchat knihu, přehrávání se automaticky zastaví.

Poznámky k knize

Poznámky jsou nejlepší způsob, jak si zapamatovat, co jste četli. Ve Storytelu máte možnost nechat své komentáře při poslechu. Chcete-li to provést, klikněte na záložku a ponechejte poznámku. Následně se můžete snadno vrátit na toto místo.

Ovládání rychlosti

Stejně jako normální čtení, všichni zachycujeme informace různými rychlostmi. Někdo je příjemnější naslouchat rychlému projevu, někdo – pomalý a hladký příběh. V této aplikaci můžete nastavit pohodlné tempo pro sebe.

Zkušební doba zdarma

Chcete-li pochopit, zda je pro vás výhodné používat službu, nabízí společnost Storytel 14 dní bezplatného poslechu knih. Předplatné bude obnoveno každý měsíc, ale pokud si přejete, můžete kdykoli zrušit registraci nebo pozastavit její provoz.

Pro čtenáře služby Lifhhacker je bonus: při registraci prostřednictvím tohoto odkazu může služba Storytel používat místo 30 dní místo standardních dvou týdnů. Odkaz můžete zkopírovat a odeslat jej přátelům.

Jak vytvořit účet v aplikaci Storytel

Chcete-li získat neomezený přístup k knihám, musíte se přihlásit k odběru. Chcete-li to provést, projděte jednoduchou registraci: vytvořte účet ve webové verzi a nainstalujte aplikaci.

  1. Zaregistrujte se ve webové verzi: zadejte svou e-mailovou adresu nebo se přihlaste pomocí svého Facebook účtu. Také při registraci musíte poskytnout údaje o vaší kartě, ale peníze budou odepsány až po měsíčním placení (bez zkušební doby zdarma). Do té doby můžete odběr zrušit.
  2. Nainstalujte aplikaci Storytel pro Android, iOS nebo Windows Phone. Chcete-li poslouchat audioknihy v počítači, nainstalujte do Windows Store aplikaci pro stolní počítače pro Windows 8 nebo 10.
  3. Vybírejte knihy a přidejte je do osobního police. Aktivujte předplatné, první 14 nebo 30 dní je zdarma. Pak bude poplatek automaticky odepsán – 450 rublů měsíčně. Na potvrzenou poštu bude odeslán dopis na potvrzenou poštu.

Poslouchejte knihy ve Storytelu