7 דרכים לענות כראוי עלבון

1. להעליב

זהו אחד התשוקות הראשונות שעולות לאחר עלבון. אבל מתקפת תגמול הולמת רק אם הוא:

  • שנון;
  • מתרחשת במעגל של קרובי משפחה או חברים;
  • אלא מחריפה את המצב, המחריף את הסכסוך.

בכל המקרים האחרים, גם אם אתה מחשיב את עצמך להיות חכם יותר מאשר אוסקר ויילד, עלבון לעלבון הוא לא הפתרון הטוב ביותר. אז אתה יורד לרמה של יריב חזיר ולהבהיר כי המילים שלו לפגוע בך, כלומר, ייתכן שיש איזו אמת בהם.

2. להתלוצץ

ההבדל בין עלבון שנון לבין תגובה מתלוצצת הוא שבמקרה השני אתה מגחך את המצב. היתרונות של אסטרטגיה זו הם ברורים: העלבון מאבד את הרעילות, המתח נחלש, והקהל (אם בכלל) לוקח את הצד שלך.

במקרה זה, אתה יכול גם לקחת עמדה pseudo-deprecating. אז אתה תשים את היריב עד הסוף ואת הסרקזם.

דוגמה 1: חברי אומר שהכנת מצגת מכוערת.

תשובה: “אולי אתה צודק. בפעם הבאה לא אבקש עזרה מבני בן החמש “.

דוגמה 2: האיש הלא מוכר קורא לך שמות.

תשובה: “תודה, זה מידע בעל ערך רב. פקחת את עיני לחסרונות. זה יהיה משהו לחשוב עליו בארוחת הערב “.

3. קבל

במקרים מסוימים, לנתח מילים נראה לך מעליב, באמת שווה את זה. במיוחד אם הם באים מאנשים קרובים ומכובדים. במקרה זה, לקחת רמזים שלהם לא כעלבון, אבל כמו ביקורת זה יכול לעשות אותך טוב יותר.

מיותר לחשוב על מניעיהם של אנשים, לגלות מה בדיוק גרם להם להשתמש בביטויים קשים. אולי זו תגובה סוערת על ההתנהגות המלאכית שלך.

4. השב על כוונה, לא מילים

כל עלבון תמיד יש מטרה נסתרת. הפוך את הסוד מפורש: לייעד אותו.

לדוגמה, בתגובה מילים גסות, אומר: “וואו! משהו רציני באמת קרה בינינו, כי החלטתם לפגוע בי “.

אז, מצד אחד, אתה יכול לעקור את היריב שלך מן rut, ומצד שני – לגלות את הסיבה שלו גישה שלילית.

5. לשמור על קור רוח

אם העלבון אינו בא מאדם אהוב, אלא מעמית, ממכר או אפילו מאדם זר, לעולם אל תראה שמילים נגעו בך. סביר להניח, מאחוריהם טמון חוסר הוודאות, חוסר שביעות רצון עם חייהם שלהם ואת הרצון רק להחזיר לך. אל תתנו עבודה טריק, להגיב בשלווה ועם חיוך.

אם יש צורך, להמשיך לכופף את הקו שלך: לשאול מה בדיוק גרם אדם כזה תגובה, לא שם לב למילותיו.

6. התעלם

לעתים קרובות התשובה הטובה ביותר היא היעדרותו. אם אנחנו מדברים על טרולים באינטרנט, אתה יכול פשוט לא להגיב על ההערות שלהם או לשלוח hams לרשימה השחורה. ובכן, “במצב לא מקוון” אתה תמיד יכול לדלג עלבון או ללכת. יש לך זכות לעשות זאת.

דוגמה מן ההיסטוריה הרומית העתיקה … פעם אחת באמבטיה הציבורית פגע מישהו במדיניותו של קאטו. כאשר העבריין התנצל, ענה קאטו: “אני לא זוכר את המכה”.

ביטוי זה יכול להתפרש כדלקמן: “אתה כל כך חסר חשיבות, כי לא רק לא אכפת לי את ההתנצלויות שלך, אבל אפילו לא שם לב לעלבון.”

7. השתמש בחוק

אתה יכול להביא את העבריין לדין או לפחות לאיים עליו עם זה. ענישה על עלבון נקבעת בקוד העבירות המינהליותCoAP של הפדרציה הרוסית, סעיף 5.61 “עלבון” , אבל השמצה כבר בתחום המשפט הפליליCC RF, סעיף 128.1 “הוצאת דיבה” . במקרה של עלבונות מצד המפקד, ניתן ליצור קשר עם מחלקת כוח אדם.

העיקר – זכרו: לאף אחד אין את הזכות לחדור לכבודו, לכבודכם ולמוניטין שלכם. אבל אתה חייב גם להגיב לאנשים אותו דבר. אחרת, כל המלצות הן חסרות משמעות.