7 עקרונות תזונה אינטואיטיבית שיסייעו לך לרדת במשקל ללא דיאטה

העולם היה אובססיבי בהתמודדות עם מתח. זה הוא, מתח, מי הואשם בכל חטאי תמותה, כולל מגיפת ההשמנה כי יש סחף את המדינות המפותחות. אבל ירידה במשקל היא גם מתח. אישור לכך הוא תוכנית לא בריאה שנבדקה על ידי רבים, כאשר דיאטה נקטעת על ידי תקלות מזון, ואחריו תחושה של אשמה, ולאחר מכן ניסיון חדש “לאכול נכון”, התמוטטות חדשה – ולאחר מכן במעגל.

תוכנית כזו אינה מובילה לשום דבר טוב. דיאטות מלחיץ קשה לא עובד. כפי שמראים מחקריםהאם “דיאטות” באמת רק לגרום לך שומן? , בטווח הארוך, דיאטות כאלה, לעומת זאת, להוביל לעלייה במשקל.

אין פלא כי רופאים רבים החלו לחפש דרך כזו של ירידה במשקל, שבו אפשר לעשות ללא הגבלות מזון נוקשה. תזונה אינטואיטיבית הפכה כך.

מהי תזונה אינטואיטיבית

הרעיון הוא שהגוף מבין אותנו טוב יותר אם הוא רעב או לא. אם אתה נותן לו את הרצון, הוא יצרוך בדיוק כמות המזון הדרושה לתפקוד תקין – ולא עוד שומן או סוכר גרם! הבעיה היחידה היא שאנחנו לא יודעים איך להקשיב לגופנו ולעתים קרובות לא מבחינים ברעב פיזי בריא מרעב רגשי. ובכל זאת זה לא כל כך קשה.

  1. רעב פיזי – זה כאשר הגוף מתחיל לחוות צורך חריף עבור חומרים מזינים. חוסר הנוחות מתבטא ברמה הפיזיולוגית: רוטן בבטן, חולשה, עצבנות. תחושה זו של רעב נעלמת ברגע שאתה אוכל כל מזון. כן, כן, הגוף שלך במצב דומה עם תאווה ייראה אפילו ברוקולי או קרום הלחם.
  2. רעב רגשי – קליקו שונה לגמרי. זהו ניסיון של הגוף לתפוס כמה רגש לא נעים: שעמום, עצב, טינה, בלבול. תופעות פיזיולוגיות של סוג זה של רעב הוא לא, הוא נולד אך ורק בראש ומחייב מזון ספציפי מאוד: בר שוקולד, או חתיכת נקניק, או עוגיה עם חלב. זה רעב רגשי שבסופו של דבר מוביל אכילת יתר, צריכת קלוריות עודף עלייה במשקל.

למעשה, תזונה אינטואיטיבית יש רק כלל אחד: לכבד רעב פיזי כדי להימנע רגשית.

זה מספיק כדי להשיג ירידה במשקל בר קיימא בעתידיחסים בין אינדיקטורים אינטואיטיביים לאינדיקטורים בריאותיים: סקירת ספרות , וגם לקבל בונוסים נחמדים אחרים: להפסיק להיות עצבני, לאהוב את גופך, לחזק את הבריאות. במיוחד, המחקרים מוכיחיםתאר לעצמך בריאות: התוצאות של התערבות אקראית טייס אקראי עבור מתבגרים הלטינו שמנים באמצעות אינטראקטיבי מודרך ImagerySM , כי תזונה אינטואיטיבית מסייעת לנרמל את מחווני לחץ הדם, רמת כולסטרול נמוכה, לשפר את הבריאות הכללית וכן הלאה.

מה שאתה צריך לעשות

עקרונות המפתח של תזונה אינטואיטיבית הם מעטים. וגם, מה מהנה, על פי רוב הם נעים.

1. לשכוח דיאטות

זוהי נקודה חשובה להתגבר על מתח. אתה יכול להרשות לעצמך כל דבר, כל מזון הגוף שלך צריך. אתה לא צריך להגביל את עצמך: האוכל הוא חבר ועוזר, לא אויב. התחל עם זה.

2. לפצות על מזון “מזיק”

אין מזון מזיק ושימושי. יש רק אחד שבו אתה צריך שבו אתה לא. למרבה הצער, אנשים, יושבים על דיאטה, לעתים קרובות רק אוסר לעצמם אוכל אחד או אחר, אפילו בלי לחשוב למה. ואיפה אין בחירה מודעת, הרצונות באים לידי ביטוי.

מה הטעם לאסור על המבורגר אם אתה חולם על זה? ברגע, ברגע של חולשה, רגשות ינצחו – ואתה תמצא את עצמך ללעוס מזון מהיר, ולאחר מכן חווה תחושה חריפה של אשמה ומתח.

איפה הדרך הבריאה יותר להתפייס עם ההמבורגר, לפתור אותה בכל עת, אבל באותו זמן ברור וברור בהחלט לענות על השאלה: “האם אני צריך את זה? מה אקבל כתוצאה מכך? “

מה היא תזונה אינטואיטיבית: להתפייס עם מזון

מ המבורגר תקבל קצת הנאה הרבה סנטימטרים נוספים. בהבנה זו, בחירה מודעת של מזון הוא אחד מעמודי התווך של תזונה אינטואיטיבית.

3. לכבד את הרעב

אם אתה רוצה לאכול, אז הגוף שלך באמת צריך חלבונים, שומנים ופחמימות. תן לו אוכל. זה חשוב. אחרת, אם תחליט להגביל את עצמך, אתה תהיה בסכסוך עם האינסטינקט של שימור עצמי. וזה יוביל רק את העובדה כי אורגניזם מורעב יתחילו לאחסן חומרים מזינים בהזדמנות הראשונה. ואת הסיכונים של מציאת את עצמך במקרר במשך שעה בשלושה לילות לך להרקיע שחקים.

תגובה רגשית לאותות הראשונים של רעב פיזי ורווייה היא צעד חשוב לקראת יחסי אמון עם מזון ועם עצמך.

4. לכבד את תחושת הרוויה

שימו לב איך אתם מרגישים כאשר אתם מלאים לחלוטין. זכור את הרגשות האלה. אתה יכול למדוד את הרוויה נפשית בסולם של 1 עד 10, שם 1 – תחושה של רעב חמור, 10 – אי נוחות מאכילת יתר. נסה לדמיין באיזו רמה אתה מרגיש הכי נוח.

סביר להניח, זה יהיה על 5-6 נקודות. בפעם הבאה שתחליט לאכול חטיף, נסה לסיים ארוחת צהריים או ערב ברמה זו.

5. לכבד את הרגשות שלך

שעמום, אכזבה, חרדה, כעס, בלבול – לכל אחד מהרגשות האלה יש סיבה. והמזון לא יעזור להם לחסל. הוא מסוגל רק להסוות את החוויה לזמן מה. אבל בסופו של דבר תצטרך להתמודד לא עם בעיה אחת, אבל עם שני: הן עם מקור של רגשות שליליים, ועם ההשלכות של אכילת יתר.

6. לכבד את הגוף

במראה יש דברים התלויים בנו, זאת עובדה. אבל גם עם כל הרצון, אתה בקושי, למשל, להפחית את הרגל לארבעה גדלים. כנ”ל לגבי בגדים. זה לא טבעי – לשאוף להיכנס XS, ואילו מבחינה גנטית אתה קבוע מראש על ידי גודל של מ ‘.

לכבד את עצמך, את הגנטיקה שלך, את המראה שלך, לא משנה באיזו דמות קשקשים להראות. כאשר אתה מבין שהגוף הוא הגאווה שלך ואת העושר, אתה באמת רוצה לשפר את זה בלי לפרוץ את הברך. וזה יהיה הדחף להתאוששות.

7. מצא את היופי בארוחות

אחת המדינות הכי דלות בעולם היא היפנים: רק 4%מדוע השמנת יתר שיעור נמוך כל כך ביפן גבוה בארה”ב? כמה הסברים כלכליים אפשריים מהם סובלים מעודף משקל. במובנים רבים זה נובע מהעובדה כי העם של ארץ השמש העולה יש לדבוק היסטורית הכללים של תזונה אינטואיטיבית. ביפן, נהוג להתייחס למזון מבחינה פילוסופית, התרבות המקומית מציעה שכאשר אוכלים אנשים צריכים ליהנות.

נסו לאכול ביפנית: באווירה נעימה ונוחה, בלי להזדרז, ליהנות מהטעם ומהמראה של כל יצירה. סביר להניח, תוכלו למצוא: כדי לקבל מספיק, אתה צריך פחות מזון מאשר קודם. וזה צעד רציני לקראת ירידה במשקל. צעד שנעשה בהנאה.

קרא גם

כמה מהר לרדת במשקל ולא לעשות נזק לבריאות: הגישה המדעית →

גורמים לא ברורים של עודף משקל והרגלים שיסייעו לך לרדת במשקל →

5 טעויות גדולות התזונה למנוע ממך לאבד משקל →