Erotické umění shibari: jak a proč si svázat partnera

Co je shibari

Umění shibari pochází z japonských bojových technik joggingu jutsu. Jejich cílem bylo nejen imobilizovat zajatce, ale také zdůraznit jeho společenské postavení – byly použity různé metody vazby. S koncem válek se techniky otroctví stěhovaly do běžného života: zajatci byli nahrazováni ženami a samotný proces byl oceňován krásou postroje.

Nyní je shibari především zručností estetického lana, bez meditativních vlastností. A samozřejmě má erotické podtexty: shibari mohou být použity k opravě partnera (častěji, ale ne nutně žena). Kromě toho mohou jednotlivé páskové prvky ovlivnit jeho erogenní zóny.

Jak tuto techniku ​​aplikovat ve svém osobním životě, rozhoduje každý sám za sebe. Nejdůležitější je na paměti: především vzájemná touha a obzvláště opatrnost. Ostatní z velké části závisí na vaší představivosti.

Co je shibari
tumblr.com

Jak si vybrat lana pro shibari

Materiály

Lana jsou dvou typů: přírodní a syntetická. Ty jsou odolnější proti opotřebení, ale stále nejsou tou nejlepší možností: drží uzel horší a mohou zanechat popáleniny na kůži.

U lan z přírodních materiálů není všechno tak jednoduché. Bavlna – nejmenší, ale to je to, co může být problém pro fanoušky vzrušení. Lněné lana jsou také měkké, ale někdy mohou obsahovat masivní inkluze, které mohou poškodit pokožku.

Klasiky žánru jsou jutové lana. Jsou poměrně měkké, aby nezpůsobily zranění, ale také mírně drsné, aby člověk cítil fixaci.

Lana pro shibari mohou být vyrobeny z jiných přírodních materiálů. Vybírejte na základě vašich vlastních pocitů a pocitů partnera. A lepší koupit zpracované lana ve specializovaných prodejnách.

Velikost, délka, množství

Aby nedošlo k zmatení v nejrůznějších velikostech, nejprve zvolte lana o tloušťce média: 6-8 mm. Různější možnosti nebudou vypadat tak krásně a narazí do těla. S těžšími pracemi a častěji se používají k rozložení silného zatížení (například když jsou zavěšeny, což rozhodně není prvním krokem v shibari).

  Jak se vařit sushi: důležité pravidla a triky

Pokud jde o délku, lana se dvěma třemi metry jsou vhodná pro vázání rukou a nohou. Lanovky o délce 8-12 metrů jsou používány pro hrudní a bederní pásy a delší řezy jsou potřebné pro vázání celého těla.

Počet lan závisí na délce (zpravidla čím delší, tím méně jsou potřebné) a počtu uzlů a těsnosti pásku. Jednoduše řečeno, můžete spojit jeden uzel s jedním krátkým lanem. Ale pokud chcete vytvořit složitý vzor, ​​bude to trvat dva nebo tři, nebo dokonce více.

S jakými prvky začnete

Základními prvky shibari jsou vazba rukou, nohou, hrudníku a fixace celého těla. Je lepší začít s něčím jednoduchým, pomocí příruček nebo vlastní představivosti. Nakonec je shibari umění, jediná správná metoda vazby neexistuje.

Spojení rukou uzlu “třmen”

Tento uzel je poměrně spolehlivý a nedrží se sám, což snižuje pravděpodobnost náhodného zranění. Je lepší začít s ním.

Lano sklopte na polovinu a připojte k uzlu, jak je znázorněno na obrázku. Zatlačte zápěstí partnera do otvoru, kde jsou umístěny středové a prstencové prsty, a nastavte napětí smyčky. Lano musí být pevně přitlačeno proti sobě, ale ne způsobovat bolest.

Prvky shibari: uzel
onona.ru

Zajistěte smyčku několika jednoduchými uzly. Měli by ležet ploché, bez překrytí.

Prvky shibari: uzel
onona.ru

Podobně můžete vázat jeden zápěstí nebo vázat ruce za zády.

Vázání nohou

Přichyťte lano k kotníku, ležící na zadní straně partnerského uzlu “třmen”.

Prvky shibari: vázané nohy
tihiy-omut.ucoz.ru

Požádejte partnera, aby koleno co nejvíce ohýbával v koleni, můžete jej stále pohybovat o pár centimetrů bez námahy. Lano je zabaleno kolem stehna, pak po vnitřní straně, zpátky k kotníku.

Prvky shibari: vázané nohy
tihiy-omut.ucoz.ru

Nyní projděte lano pod již položenou zatáčkou za uzly, které fixují kotník. Proveďte další otočení nohy, ale v opačném směru. Musí se jemně položit na první cívku se stejným napětím.

  Wie man zu Hause richtig shugaring macht

Prvky shibari: vázané nohy
tihiy-omut.ucoz.ru

Stejně jako v předchozím případě projděte lano pod již položeným otočením a znovu změňte směr. Další zatáčka je umístěna směrem ke středu stehna as mírně nižším napětím. Lano opět zatáčí, přichází na začátek cívky, prochází pod ním a je vedeno v opačném směru.

Prvky shibari: vázané nohy
tihiy-omut.ucoz.ru

Projděte nový směr nad předchozím, v jeho blízkosti a se stejným napětím. V bodě inflekce přeneste lano pod předchozí zatáčku. Pak ji zajistěte uzlem a vyjměte ho.

Prvky shibari: vázané nohy
tihiy-omut.ucoz.ru

Nyní vypněte dvě dolní otáčky lana zevnitř stehna a utáhněte nohu.

Prvky shibari: vázané nohy
tihiy-omut.ucoz.ru

Konečný krok: přeneste lano mezi stehno a spodní nohu, omotávejte dolní spirály a lehce táhněte zpět. Lano zajistěte uzlem. Postroj je připraven.

Prvky shibari: vázané nohy
tihiy-omut.ucoz.ru

Podrobné pokyny k provádění jiných typů uzlů a různých popruhů jsou uvedeny na této stránce. Na tomto kanálu YouTube naleznete také zajímavé video tutoriály.

Bezpečnostní opatření

Možné problémy

Poškození nervů je jedním z nejčastějších zranění. Není méně nebezpečné stlačit nádoby. Proto pokud má člověk problémy s nervy nebo cévy (nebo předispozicí k nim), stojí za to přemýšlet ještě před tím, než praktikujete shibari.

Každopádně existují body, které je třeba zvlášť pečovat:

  1. Radiální nerv na vnější straně ramene mezi tricepsem a deltovým svalem. Je lepší dát lanům pod tuto oblast.
  2. Brachiální plexus v podpaží. Je lepší tuto oblast vůbec nepoužívat.
  3. Krk. Tato zóna je také zakázána: můžete banálně vyvolat udušení.
  4. Zápěstí. Je třeba se svázat bez nadměrného tlaku, aby nedošlo k poškození nervů.
  5. Femorální arterie je přibližně 10 cm pod inguinální oblastí. Neměla by být příliš utažena lanem a uzly.

Diabetes, astma, problémy se spárkami nebo tlakem – to vše může být i kontraindikací pro shibari. No, nebo přinejmenším o těchto onemocněních musí být předem hlášeno.

Komunikace

Komunikace je důležitou podmínkou jakékoli akce, která zahrnuje omezení provozu. Zaprvé, partneři musí nejprve diskutovat o tom, co chtějí, a dodržovat tyto dohody. Důvěra je základem takových praktik.

  Shatush, balayazh, nahé, hlasité: vše, co potřebujete vědět o módní barvě

Zadruhé, v procesu vazby poslušníků (těch, s nimiž se váží) by měla poskytnout zpětnou vazbu: která postavení a stupeň fixace je přípustná, způsobuje bolest, kolik to může být tolerováno.

Bolest musí být hlášena okamžitě a nečeká, až se stane nesnesitelnou.

Kromě toho nemůže být přidružená osoba ponechána sama. Po skončení zasedání je třeba shibari zůstat poblíž partnera, v případě potřeby ho podporovat. Po vázání mohou lidé mít různé psychologické reakce.

Nutné věci

  1. Nůžky pro řezání lana v případě nouze.
  2. Lékárnička, pokud potřebujete lékařskou pomoc.
  3. Župan nebo přikrývku, kterou hodláte hodit na partnera po zasedání.
  4. Malá dodávka vody a potravin: proces vázání může být zpožděn a po něm dobré občerstvení.

Do shibari v dobrém stavu mysli a těla. V předstihu uspokojte všechny základní potřeby. A nepijte alkohol nebo drogy (před, během, nebo lépe a po).

Ve zbytku se snažte spoléhat na vaši opatrnost, trénovat více a jen se bavit.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top