Jak nastavit heslo systému BIOS k ochraně počítače

Heslo pro přihlašování systému Windows brání přihlášením do uživatelského účtu externím uživatelům. Nevylučuje však přístup k nastavení systému BIOS, s nimiž může dojít k poškození počítače nebo k odemčení přihlašovacích údajů systému Windows. Chcete-li zařízení chránit před těmito problémy, nainstalujte do BIOSu další heslo. Bude to trvat několik minut.

Nejprve se musíte dostat do nabídky systému BIOS. Chcete-li to provést, během prvních sekund zapnutí počítače stiskněte, dokud se neobjeví nastavení, speciální klíč. Může to být F1, F2, F8 nebo Delete – v závislosti na výrobci základní desky. Obvykle se po spuštění počítače zobrazí požadovaná klávesa ve spodní části obrazovky.

Pak najděte nastavení se slovem Heslo. Rozložení a rozložení oddílů systému BIOS se liší na různých počítačích, takže potřebné možnosti musíte najít sami. Nejčastěji lze změnit heslo v sekci Zabezpečení. Možná, že v počítači není nainstalován klasický BIOS, ale grafický shell UEFI. V tomto případě se algoritmus akcí neliší.

Pokud najdete nastavení s názvem jako je heslo pro nastavení systému BIOS, použijte jej pro nastavení hesla. Systém se bude ptát, zda se někdo pokusí vstoupit do systému BIOS.

heslo pro bios: zadání hesla
httpshiriskumar.blogspot.com

Zapište nové heslo někde nezapomenout, nebo si dobře zapamatujte.

Verze systému BIOS může podporovat ne jeden, ale dva typy hesel. V takovém případě se zobrazí nastavení se slovy User Password (Heslo uživatele) a Administrator Password (Uživatelské heslo) a můžete zadat některý z nich.

bios heslo: dva typy hesel

Pokud nainstalujete heslo administrátora, systém požádá o heslo pouze při zadávání do nabídky BIOS. Tuto volbu vyberte, pokud nechcete, aby uživatelé mohli změnit nastavení.

Pokud nainstalujete uživatelské heslo, bude se při spuštění počítače vždy objevit požadavek na heslo (nezaměňujte jej s přihlašovacím heslem systému Windows). Tato možnost chrání nejen nastavení systému BIOS, ale také neumožňuje útočníkům používat flash disky pro obnovení hesla systému Windows a přeinstalování operačního systému. Používejte uživatelské heslo, pokud se bojíte takových zásahů.

Při nastavení hesla vyhledejte položku Uložit a ukončit v nabídce BIOS (obvykle začíná klávesou F10), abyste uložili změny a restartovali počítač. Pokud v budoucnu chcete ochranu zakázat, znovu najděte nastavení hesla a místo nové kombinace nechte prázdný řetězec.

  Was tun, wenn der Windows-Computer langsamer wird

Heslo systému BIOS nezaručuje absolutní bezpečnost, ale výrazně komplikuje hackování. Chcete-li obnovit tuto ochranu, bude špatný vodítko muset otevřít pouzdro a vykopnout do počítače.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

위로 스크롤