Jak stahovat hudbu na iPhone: 5 jednoduchých a bezplatných způsobů

I když je hudba vysílána častěji na iPhone, všechny výše uvedené metody jsou vhodné pro iPad.

1. Používání aplikace iTunes

  • Vstupní formáty: MP3, AAC, WAV, AIFF, Apple Lossless. Soubory jsou automaticky převedeny na AAC.

Jak stahovat hudbu v iPhone pomocí iTunes

Možná nejvíce zřejmý způsob, jak stáhnout hudbu z počítače do vašeho iPhone, je přes iTunes. Všechny přidané zvukové soubory lze poslouchat ve standardní aplikaci iOS “Hudba” bez Internetu.

Připojte svůj smartphone k počítači pomocí kabelu USB a spusťte aplikaci iTunes. Pokud se zobrazí výzva, zadejte své ID a heslo Apple.

Přetáhněte hudební soubory do okna programu. Klepněte na ikonu iPhone přes postranní panel aplikace iTunes a na panelu vyberte položku “Hudba”.

Zkontrolujte hudbu na pravé straně okna, kterou chcete stáhnout do iPhone, a klepněte na tlačítko “Hotovo” v dolní části.

K dispozici bude synchronizace dat, po které můžete odpojit smartphone a začít poslouchat.

2. Používání Hudby Google Play

  • Vstupní formáty: MP3, AAC, WMA, FLAC, OGG, ALAC. Některé typy souborů jsou automaticky převedeny na MP3.

Každý uživatel (nejen účastníci) služby “Hudba Play” může do cloudu Google nahrát až 50 000 zvukových souborů a poslouchat je v mobilní aplikaci se stejným jménem. Bezplatné a bez reklam.

Chcete-li skopírovat skladby do cloudu, nainstalujte do počítače speciální bootloader a postupujte podle jeho pokynů. Pak stáhněte aplikaci iPhone Music na iPhone a přihlaste se pomocí stejného účtu Google, který jste připojili k zavaděči.

Všechny skladby, které stáhnete, se zobrazí v knihovně aplikace. Zpočátku budou k dispozici pouze pro streamování. Program vám však umožňuje stahovat hudbu do paměti přístroje a poslouchat offline: stačí zvolit požadovaný album a zvolit příkaz pro stahování.

3. Používání aplikace eMusic

  • Podporované formáty: MP3.

Tato služba funguje téměř stejně jako “Hudba Play”, pouze stahování souborů se provádí jinak. Nemusíte na počítači instalovat další software, autorizovat se dostatečně na webu projektu, vybrat položku Nahrát hudbu z nabídky a přidat své stopy do neomezeného cloudu eMusic přímo přes prohlížeč.

Staženou hudbu lze streamovat a poslouchat offline v aplikaci iMusic eMusic. Je také zdarma a nezobrazuje reklamy.

4. Používání služby Evermusic

  • Podporované formáty: MP3, AAC, M4A, WAV, AIFF, M4R.

Přehrávač Evermusic může streamovat a stahovat hudbu z různých úložišť v cloudu: Google Drive, Dropbox, OneDrive, Mega, Box, Yandex.Disk a další. Jediné, co potřebujete zkopírovat zvukovou knihovnu z počítače do jednoho z těchto disků, nastavte Evermusic na iPhone a připojte vybraný disk do menu přehrávače. V programu můžete zadat zvukové soubory, které chcete přidat do paměti přístroje.

Aplikace je dostupná zdarma, ale zobrazuje reklamy. Přestože ve srovnání s podobnými programy jsou reklamy v Evermusic mnohem menší. Můžete také zakoupit placenou verzi programu Evermusic, která neobsahuje reklamu, umožňuje připojit více než tři cloudové disky a stáhnout celé složky se zvukovými soubory.

5. Použití dokumentů

  • Podporované formáty: MP3, FLAC, AIFF, WAV, AMR, M4A a další.

Stejně jako předchozí, tento program může stahovat soubory z cloudových služeb. Dokumenty podporují Disk Google, Dropbox, OneDrive, Box a Yandex.Disk.

Kromě hudby je však navržena pro práci s videem a jinými typy dokumentů a přehrávač není jeho hlavní funkcí. Proto v něm není třídění, například u umělců a alb, stejně jako v jiných hudebních aplikacích. Dokumenty jsou ale k dispozici zdarma a nezobrazují reklamy.

Chcete-li stahovat zvukové soubory do dokumentů, nejprve je zkopírujte z počítače na libovolný podporovaný disk v oblaku a připojte jej do programu. Po otevření obsahu disku vyberte požadované skladby nebo složky pro hudbu a vložte je do paměti přístroje.