Windows 64-bit nebo 32-bit: což je lepší pro váš počítač

Během instalace systému Windows nebo běžných programů jste pravděpodobně čelili volbě mezi 32bitovými a 64bitovými verzemi softwaru. Pokud ne, pak stále narazíte.

Jaká je kapacita bitů

Bitová hloubka se vztahuje k množství informací, které je procesor schopen zpracovat za jeden cyklus hodin. Na základě této hodnoty se třísky se dělí na dva typy: 32 bitů (32 bitů) pro zpracování 32 bitů v jednom cyklu, a 64-bitové (64 bitů), 64-bitové zpracování.

Z klasifikace železa následuje oddělení softwaru. Operační systémy a programy určené k běhu na 32bitových procesorech se také nazývají 32bitové (32bitové) procesory. A software, který je určen pro 64bitové čipy, je 64bitový (64bitový).

Jaký je rozdíl mezi oběma architekturami?

Zaprvé spotřebovávají paměť jinak. 32bitové programy Windows a třetích stran, jako 32bitové procesory, nemohou používat více než 4 GB paměti RAM, bez ohledu na to, kolik paměti je v počítači. A pro 64bitovou architekturu neexistuje takové omezení a navíc pracuje s RAM efektivněji.

Pokud máte 32bitový systém Windows nebo 32bitový procesor, nemá smysl instalovat více než 4 GB paměti RAM.

Za druhé, kompatibilita závisí na kompatibilitě operačního systému nebo jiného softwaru jiného výrobce s počítačem.

  • 32bitové programy Windows a 32bitové programy lze nainstalovat na libovolné počítače.
  • 64bitové systémy Windows lze instalovat pouze v počítačích s 64bitovými procesory.
  • 64bitové programy lze nainstalovat pouze v počítačích se 64bitovými procesory, které používají 64bitové systémy Windows.

Který systém Windows nainstaluje: 32 nebo 64 bitů

Pokud máte 32bitový čip nebo méně než 2 GB paměti RAM, nemáte jinou možnost: váš systém bude normálně pracovat pouze s 32bitovým operačním systémem.

Pokud máte 64bitový procesor a 2 GB paměti RAM, nainstalujte 64bitovou verzi systému Windows jako modernější a efektivnější.

Chcete-li zjistit architekturu svého čipu, zadejte do systému vyhledávání systému Windows a otevřete nalezenou část: v poli “Typ systému” budou uvedeny potřebné informace. 32bitová architektura je označena x86, 64bitová jako x64.

Windows 64bitové nebo 32bitové

Které programy se instalují: 32 nebo 64 bitů

Pokud máte 32bitový procesor nebo 32bitovou verzi operačního systému, je k dispozici pouze jedna možnost – 32bitové programy.

  So können Sie gespeicherte Passwörter in verschiedenen Browsern anzeigen

Pokud máte 64bitový procesor a 64bitový systém Windows, zvolte 64bitový software. 32bitové verze programů by měly být nainstalovány pouze v případě, že tyto programy neobsahují 64bitové verze.

Velikost systému Windows, která je nainstalována v počítači, najdete ve stejné nabídce jako kapacita procesoru: zadejte do vyhledávacího dotazu vyhledávání a otevřete nalezenou sekci.

Windows 64bitové nebo 32bitové

Jak přejít z 32bitového systému Windows na 64bitový

Předpokládejme, že máte 64bitový procesor, ale nainstalovaný 32bitový systém Windows vám neumožňuje používat 64bitové programy. V tomto případě má smysl přepnout na 64bitovou verzi operačního systému. Chcete-li to provést, musíte přeinstalovat systém Windows výběrem 64bitové verze v procesu.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top