Jak snížit velikost videa bez ztráty kvality

Proč dokonce převést video

Pokud vyloučíte zvláštní případy, můžete odlišit alespoň tři běžné důvody, jak získat video konvertor.

Nahrávání videa do mobilních zařízení v optimálním formátu

V mobilních zařízeních je zpravidla možné sledovat video pouze v několika populárních formátech a neaktualizovaná videa na smartphonech a tabletech se nezačínají ani zpomalují. Konvertory pomáhají vyhnout se takovým omezením.

Také způsob komprese a rozlišení souboru mají určitou roli, takže je důležité zvolit program s flexibilními nastaveními a ideálně s předvolbami pro vaše zařízení.

Chcete-li ušetřit místo na pevném disku nebo službě cloud

Pokud video začalo, neznamená to, že je nejvhodnější pro vaše zařízení. Uveďme příklad: na kanálu Lifhaker na YouTube zveřejňujeme video ve vynikající kvalitě – soubor MP4 jedné z nejnovějších videí váží 1,32 GB, zatímco to trvá jen čtyři minuty. Je snadné si uvědomit, že tato kvalita je zcela neúčinná pro smartphone. Velikost videa může být zkrácena dvanáctkrát, přičemž žádný rozdíl nebude viditelný, přinejmenším na obrazovce s úhlopříčkou 6 palců.

Pokud neustále natáčíte video a uložíte pevnou galerii na pevný disk, nástroj Movavi Video Converter vám ušetří z nutnosti zakoupit nový pevný disk nebo uložit paměť na regálech s prázdnými místy. Pro pohodlí můžete importovat celou složku s klipy do programu a ne převádět soubory najednou.

Importovat video do editoru videa

Dokonce i populární a seriózní redaktoři nesedí se všemi formáty videa. A ani nehovoříme o nějakých antediluvian a vzácných rozšířeních, ale o běžných AVI a MOV souborech. Převaděč je potřebný k tomu, aby vždy mohl “napájet” video editor v libovolném formátu a libovolnou metodou komprese.

Jak převést video do Movavi Video Converter

Po přidání videa musíte vybrat vhodný formát. Pokud optimalizujete soubor pro jiné zařízení, nemusíte studovat seznam podporovaných formátů – stačí najít požadovaný model v seznamu.

Nyní musíte zvolit bitovou rychlost videa pomocí speciálního posuvníku. Převodník bude předem informovat o velikosti souboru na výstupu. Stiskneme tlačítko “Start” a počkáme.

Movavi Video Converter: konverze videa

Čekat, mimochodem, to není nutné dlouho. Například převedení výše uvedeného souboru 1,32 GB na MacBook Pro 2011 trvalo méně než minutu.

5 důvodů věnovat pozornost Movavi Video Converter

Snažili jsme se přizpůsobit výhody programu do pěti bodů.

1. Oblivion

Movavi programu pracovat s více než tucet různých rozšíření a podporuje kompresi kodeku H.265, který umožňuje snížit velikost souboru o polovinu, aniž by utrpěla kvalita. Úplný seznam formátů je k dispozici na webových stránkách.

2. Rychlost

Převod ve většině případů trvá několik sekund a režim SuperSpeed, který je k dispozici při práci s některými formáty, umožňuje zpracovávat soubory ještě rychleji.

3. Přítomnost vestavěného editoru videa

Ve službě Movavi Video Converter Premium můžete lepit různá videa, rozdělit je na fragmenty a dokonce provádět nenáročnou korekci barev. K videu můžete také přidat titulky nebo vodoznak.

4. Práce se zvukem

Program Movavi dokáže extrahovat zvuk z videa a podporuje mnoho zvukových formátů. To znamená, že nepotřebujete samostatný přehrávač hudby.

5. Práce s obrázky

S programem Movavi Video Converter je snadné ukládat snímky z videa a v příští verzi programátorů plánuje přidat funkci konverze klipov na animaci GIF.

Verdikt

Pro komplexní projekty a práci s grafikou jsou zapotřebí vážné video editory. Pro všechno ostatní, Movavi Video Converter je jednoduchý a rychlý program, který vám pomůže převést video a provést jednoduchou instalaci.

Doporučujeme vyzkoušet aplikaci Movavi Video Converter, pokud:

  • chtěl natočit spoustu videí, ale jen zřídka je smazat. Je to zvláště důležité pro mladé rodiče, kteří chtějí zachytit každý důležitý okamžik života dítěte;
  • vést video blog, ale nechtějí pochopit složité editační programy;
  • chtěl sledovat filmy a televizní pořady na obrazovce smartphonu nebo tabletu;
  • neustále instalovat videa a používat video editor, který nečte všechny formáty.

Program pro Windows nebo MacOS můžete zdarma stáhnout, ale pro plnou verzi se všemi funkcemi budete muset zaplatit 990 nebo 1 290 rublů.

Naučte se komprimovat video bez ztráty kvality →

Naučte se, jak snížit velikost videa →

Přečtěte si, jak změnit formát videa →

Stáhnout Movavi Video Converter →