זיכרון שרירי: מה זה ואיך להשתמש בו

מהו זיכרון שרירים

זיכרון שריר הוא שחזור של תאי שריר, המתרחשת בהשפעת אימון גופני. מדענים נורבגיים מאוניברסיטת אוסלו הוכיחו כי סיבי השריר יש זיכרון משלהם, והמנגנון שלה קשורה עם המראה של גרעינים חדשים בהם.

עם הגידול במספר הגרעינים בתאים, מדענים קשרו את צמיחת השריר. מספר גדול יותר של גנים עובדים אפשר לסנתז כמות גדולה יותר של אקטין ו מיוזין, חלבונים שריריים התכווצות. בניגוד לציפיות הראשוניות, הגרעינים לא נעלמו כאשר עוצמת ורמת עומס השרירים ירדו. במהלך שלושה חודשים של ניוון שרירים, הם נשארו במצב המתנה, ועם חידוש האימון החל לפעול באופן פעיל, שיפור סינתזת החלבון ותהליכים היפרטרופיים.

מה זה אומר?

כל אימון הוא תרומה שלא יסולא בפז לבריאות ההון שלך. כל משקל חדש שאתה לוקח, כל מרחק חדש לא רק עושה אותך חזק יותר, מתמשך יותר, מהר יותר. הם עושים אותך כל כך לנצח.

התוצאות הנ”ל של המחקר להוכיח כי ברגע עומס נספג הוא imprinted לצמיתות בזיכרון של השרירים שלך. אם פעם הבאת את עצמך לתוך טופס יפה, גם אם אתה מאבד את זה בזמן, זה יהיה הרבה יותר קל להחזיר אותו.

איך זה עובד בפועל

אתה הולך לאולם, לרוץ, לשחק ספורט, לשרוף משקל או לקבל מסת שריר. אחרי שאתה מצליח במאמץ שלך, אתה פתאום צריך לקחת הפסקה באימון. הסיבות יכולות להיות כל דבר: טראומה, לידת ילד, שינוי בעבודה, קשיים כלכליים, שירות צבאי. עבור רוב הספורטאים, הפסקה כפויה גורמת לרגשות לא נעימים. אנשים רבים חושבים כי עכשיו הכל יצטרך להתחיל מאפס. זה לא ככה.

אתלטים שכבר השיגו תוצאות מסוימות, בקלות רבה יותר, מובילים את עצמם לצורה הקודמת מאשר למתחילים. הכל יהיה תלוי במאפיינים האישיים של הגוף, בעוצמת האימון, משך ההפסקה ומידת הניוון השרירי במהלך תקופה זו, אך בממוצע, הספורטאי יוכל לשחזר את הצורה הקודמת תוך שלושה חודשים.

אולי אתה זוכר כי אחד מחזירות האגדי כזה היה ההחלטה של ​​ארנולד שוורצנגר לקחת חלק בתחרות “מר אולימפיה” וניצחון שלו בפעם השביעית בשנת 1975.

כיצד להשתמש בזיכרון השריר

התופעה של זיכרון שרירים היא דוגמה נוספת לאופן שבו אדם מסודר בצורה מפתיעה. אבל זה לא אומר שאין מקומות לכמה lifhakas, אשר אנו עצמנו יכולים לעשות עם הגוף שלנו.

אל תפחד להפסיק פעילות גופנית

הזיכרון השרירי שלך הוא ערובה כי לאחר הפסקה ארוכה תוכלו לחזור למסדרון, המסלול או את הטבעת ללא מאמץ רב. זוהי עיר הבירה שלך ואת ערובה שכל האימונים, המאמצים וההישגים לא היו לשווא. הודות לזיכרון השריר, אתה יכול להפריע את האימונים שלך לזמן מה ולא לדאוג לגבי הזדמנויות שהוחמצו.

קח הפסקות כדי להשיג תוצאות

עם התופעה של זיכרון שריר, התופעה של הסתגלות השרירים לעומסים קשורה במידה מסוימת. ברגע מסוים, אתה מגיע אל הרמה, כאשר השרירים שלך כבר רגילים משקולות ותרגילים, ולכן אין התקדמות. במצב זה, אתה יכול להשעות באופן זמני את האימון.

בזכות הזיכרון, אתה לא יכול לפחד כי אתה לא יכול לחזור לתוצאות שהושגו. ואחרי הפסקה מכוונת, אתה יכול להתחיל בהדרגה להתאמן עם כוח חדש כדי לקחת משקולות חדשות, לראות התקדמות, לעבור מהמתים.

עבודה על טכנולוגיה

גם אם לא רכבו על אופניים במשך 10 שנים, תוכלו לטפס על זה ולהיות מסוגל דוושה בהצלחה. זה גם זיכוי של זיכרון שרירים. השרירים שלך זוכר את הטכניקה של עושה את התרגילים. לאחר החזרה לאולם, אתה לא צריך ללמוד לשוב ישר שוב, ולאחר שחזר לטבעת כדי להכות שוב. המאמצים להחזרת הטכנולוגיה יהיו מינימליים.


זיכרון שרירי הוא עוד מתנת טבע, משאב מוסתר, המציין את הפוטנציאל העצום שלנו. אל תזניח את זה.

Loading...