הכל על תשלומים מקוונים: מה זה, איך הם עובדים ומי יתקרב

מהם תשלומים מקוונים?

תשלום מקוון – היכולת לשלם עבור סחורות או שירותים באינטרנט או באמצעות יישום נייד ללא שימוש בשטרות. בדרך כלל מתבצעת ישירות באתר או ביישום הנייד של המוכר.

ככלל, אלגוריתם התשלום המקוון נראה כך:

  • הקונה בוחר מוצר או שירות.
  • המוכר מסכם את הרכישות והחשבוניות.
  • הקונה מסכים לשלם את החשבון ומאשר זאת על ידי הזנת הבנק או פרטים תשלום אחרים.
  • הבנק או ספק התשלום מאשר את זהותו של הקונה ואת הזמינות של כספים בחשבון לשלם עבור הרכישה.
  • המפיץ מאשר את הרכישה, והבנק או ספק התשלום מעביר כספים לחשבון המוכר.

אילו סוגים של תשלומים מקוונים קיימים?

רכישת אינטרנט

זוהי הדרך הפופולרית ביותר של ביצוע תשלומים מקוונים. מדובר בהעברת כספים מכרטיס הבנק של הרוכש לחשבון המוכר בהשתתפות הבנק וחברת העיבוד. חברת עיבוד מספקת ממשק לביצוע רכישות מקוונות ועושה הליך לחיוב או זיכוי כסף. זה יכול להיות שייך לבנק או להיות מפעל עצמאי.

מידע על התשלום אושר בעזרת טכנולוגיית 3D-Secure, המאפשרת לך לאמת את הקונה, לדוגמה, על ידי שליחת SMS לטלפון.

ארנקים אלקטרוניים

דרוש ארנק מן המוכר והקונה להעברת כסף אלקטרוני. לדוגמה, זהו Yandex.Money, QIWI ו- WebMoney. חברות לספק תוספים על אתרי המוכרים לנוחיות החישובים.

WebMoney חיובים עמלה מ 1.8 ל 5.75% עבור כל תשלום, וכן עבור 5 $ מציעה ליצור כפתור או יישומון שניתן להציב באתר. אתה יכול למצוא את הוועדה עבור QIWI רק בעת חתימת החוזה. בעת העברה משירות Yandex.Money לשולח, נשמרת עמלה של 0.5% מסכום התשלום, אך לא פחות מ -1 פרוטה. נתוני התשלום מועברים באמצעות פרוטוקול קריפטוגרפי SSL או TLS.

תשלום SMS

זוהי מחיקה של כסף מחשבון טלפון סלולרי עבור רכישות או שירותים. לדוגמה, תשלום עבור תוכן משחקים. מתאים לעסקים שבהם יש תשלומים רבים עם המחאה קטנה.

שיטה זו משמשת לעתים נדירות למדי בגלל העלות הגבוהה והכמויות הקטנות בחשבונות המשתמשים הניידים. הוועדה SMS-aggregator, בהתאם לקטגוריה של תשלום והמפעיל הוא מ -14% ל -27%.

שלם עם Apple Pay, Android Pay, או Samsung Pay

אלה מערכות תשלום נייד להשתמש tokenization של נתוני כרטיס התשלום. הטלפון החכם מכיל אסימון, שהוא גישה לנתונים של כרטיס הקונה, שממנו נכתבים הכספים. תוכל לאשר את הרכישה באמצעות זיהוי המגע, זיהוי פנים או סיסמה.

תשלום מקוון באמצעות מסופים

זה מרמז על אינטראקציה עצמאית של הלקוח עם הטרמינל. לשם כך, מסופי תשלום QIWI, “Svyaznoy” או “Euroset” מתאימים. המוכר חייב הראשון חוזה עם מפעיל המסוף, אשר יחבר את התשלום של שירותים עסקיים.

איך לעבוד עם האינטרנט רכישת?

נצטרך אינטראקציה ישירה עם הבנק לאחר חתימת החוזה ועובר את הליך האינטגרציה. ככלל, שיטה זו אינה מועילה עבור עסקים קטנים ובינוניים, כמו הבנקים מעדיפים לעבוד עם חברות גדולות.

אינטרנט שירותי רכישת מסופקים על ידי Sberbank, VTB, Gazprombank, אלפא בנק, רוסית Standard Bank, Promsvyazbank ו Raiffeisenbank.

שערי התשלום משמשים כספקיות לרכישת האינטרנט. הם מתחברים בין קונים, מוכרים ובנקים ופועלים כסוג של מסוף לתשלום. פרטי התשלום מועברים באמצעות פרוטוקול SSL (Secure Socket Layer).

היתרון של שערי התשלום הוא היכולת של חנות מקוונת לקבל תשלומים על כרטיסי בו זמנית באמצעות מספר בנקים באמצעות אינטגרציה פשוטה אחת עם השער.

אינטראקציה זו משפרת את ההמרה של תשלומים ומאפשרת לך לעבור באופן מיידי מבנק אחד למשנהו במקרה של תקלה או תחזוקה שגרתית בעיבוד של הבנק. יתרון נוסף – הזדמנות להשיג תנאים פיננסיים נוחים יותר ואיכות השירות: קבלת דוחות כספיים עבור חשבונאות, ניתוח של תשלומים מקובלים, מידע על המרות דרכים לשפר את זה, תמיכה מסביב לשעון.

שערי התשלום כוללים Fondy, ASSIST, PayOnline, ChronoPay, CyberPlat, Uniteller, UCS (שירותי כרטיס United).

צוברי תשלומים הם מתווכים בין מערכות תשלום שונות. הם מספקים את המוכר עם שיטות שונות של קבלת תשלומים תחת חוזה אחד. משלמי תשלום כוללים Robokassa, PayU, Yandex.Kassa.

כמה זה עולה להתחבר לאינטרנט רכישת?

חוזה ישיר עם הבנק מספק עמלה על כל עסקה, אשר לעתים קרובות תלוי במחזור של העסק. לדוגמה, Sberbank מציע עמלה של 2% אם המחזור הוא פחות ממיליון רובל לחודש. עם מחזור של 7 מיליון רובל בחודש, אתה יכול לצפות עמלה של 1.8% ומטה. עבור RosEvroBank, הוועדה היא 3% עבור אלה חנויות המציגות מחזור של פחות מ 100,000 רובל לחודש, ו -2% במחזור של מעל 10 מיליון רובל.

שערי תשלום גם לגבות עמלה על עסקאות. במקרה של ASSIST, תצטרך לשלם 2 950 רובל עבור חיבור ובנוסף לשלם עמלה עבור המבצע. ChronoPay החיבור הוא בחינם, אבל יש עמלה של 0.5%. הוועדה של פונדי היא 3% עם מחזור של פחות ממיליון רובל לחודש, 2.9% – עד 3 מיליון לחודש ושיעור אישי עם מחזור של מעל 3 מיליון דולר.

צוברי תשלום מציעים עמלה אחרת בהתאם למחזור של החברה. לדוגמה, “Yandex.Kassa” ייקח בין 3.5 ל -6% עם מחזור של פחות ממיליון רובל לחודש מ 2.8 ל -5% עם מחזור של מעל מיליון.

האם ניתן להתאים אישית את תשלום ה- SMS?

הגדרת תשלום SMS עצמך לא יעבוד. המפעילים לא עובדים עם עסקים קטנים ובינוניים, ולכן אתה צריך ליצור קשר עם מתווכים. הצד השלישי הוא ה- SMS-aggregator, שמספק מספר קצר ומילת קוד לתשלום. דוגמאות של חברות כאלה: SMSCoin, SMSZamok, “החיוב הרוסי”, SMSOnline.

הקונה שולח SMS למספר קצר עם מילה מסוימת. מהיתרה של הטלפון הנייד, סכום הרכישה נמחק. עבור מתן שירותים SMS- צובר חיובים עמלה, אשר יכול להיות יותר מ 35%.

ומה הם התכונות של עבודה עם אפל שלם, סמסונג שלם או אנדרואיד שלם?

כדי לעבוד עם Apple Pay או Samsung Pay, תזדקק ל- SDK המייצג קבוצה של תוכנות עבור היזם המשלבת תשלום לאתר או ליישום, או לצובר תשלום / שער שעובד עם הטכנולוגיות האלה. לדוגמה, Sberbank מציע תמיכה בעת חיבור תשלום דרך חנות מקוונת או יישום.

עבור השירותים שלהם, הבנקים לוקחים קצב רכישה של עד 3% מהתשלום.

עם אפל שלם, סמסונג שלם, אנדרואיד שלם, Tinkoff, Sberbank, סיוע, PayOnline, Yandex.Kassa, Uniteller יכול לעבוד.

כיצד לעבוד עם תשלום מקוון באמצעות מסופי תשלום?

בשוק הרוסי, ישנם שלושה שחקנים מרכזיים – QIWI, Euroset ו Svyaznoy. אין מידע על התעריפים ברשות הרבים. ספקי שירותים אלה מציעים לשלוח הצעה מסחרית, בתמורה לה יחליטו לשתף פעולה עם חברה מסוימת.

רק לאחר ההחלטה על שיתוף הפעולה התעריף רשת הסתדר. לאחר הבקשה, ההמתנה לתגובה יכולה להיות עד 3 ימים.

מה אם אני רוצה להפעיל תשלומים מקוונים?

כדי להתחבר לאינטרנט רכישת, תצטרך לפנות לארגון הבנקאי. ראשית, הבקשה מתבצעת באתר של הבנק שנבחר. לאחר מכן מנהלים ליצור קשר כדי לאשר את החיבור, אז הם מזמינים את המחלקה או לחתום על החוזה בעזרת חתימה אלקטרונית.

החוזה האלקטרוני נעשה באמצעות סעיף “ניהול מסמכים אלקטרוניים” באתר האינטרנט של הבנק באמצעות חתימת eToken או באמצעות אישור SMS. חתימה אלקטרונית ניתן לקבל מהמרכז מוכר על ידי משרד התקשורת של הפדרציה הרוסית. לאחר קבלתו, אתה צריך לסרוק את החוזה הושלם ולשלוח אותו לבנק יחד עם חתימה אלקטרונית. לאחר מכן מתחיל את התהליך לבדיקת ושילוב של העסק.

הליך חיבור לאינטרנט עלול להימשך מספר שבועות, בהתאם לבנק.

כדי לעבוד עם שערי תשלום באתר של חברת הספקים שנבחרה, היישום מלא. לאחר אישורו, בעל העסק מקבל קוד המוטבע באתר כדי לקבל תשלום מלקוחות. המשתמש יראה את אמצעי התשלום עם מחיר הרכישה שנקבע. באופן דומה, צוברי התשלום פועלים.

ספקי תשלום יכולים להציע פונקציות נוספות. לדוגמה, לספק אנליסט תשלום או מבחר גדול של מודולים עבור מערכות CMS. ככלל, פונקציות כאלה חופשיים עבור יזמים. בבנקים התוכנה יוצרת את הספק החיצוני לצרכים ולבעיות של עסקים גדולים.

במקרה של ארנקים אלקטרוניים, זה מספיק כי המוכר והקונה יש ארנקים אלה.

ניתן לרשום אותם באתר. לדוגמה, “Yandex.Money” ו- QIWI-Wallet אינם דורשים תוכנה נוספת. אבל WebMoney יבקש ממך להתקין תוכנית מיוחדת.

המוכר יכול ישירות חשבונית, ליצור טופס לתשלום או ליזום תשלום P2P על ידי הקונה. אבל יש מגבלות בארנקים. לדוגמה, ברמה הראשונית של הארנק QIWI מאפשר לך לשמור רק 15 000 רובל על החשבון. בנוסף, עבור דמי החידוש ואת דמי הנסיגה מחויב – עד 3%.

איזה סוג של תשלום מקוון מתאים לעסקים?

שירות רכישת האינטרנט מהבנק לא יתאים לכל היזמים, שכן הבנק שוקל כל חברה בנפרד ויכול לסרב לשיתוף פעולה אם ימצא שהיא רווחית.

שערי התשלום יש פונקציונליות רחבה יותר בהשוואה לבנקים. הם עובדים לא רק עם חשבונות בנק, אלא גם עם ארנקים אלקטרוניים כי הלקוחות משתמשים. בנוסף, הם מספקים מודולים מוכנים עבור CMS פופולרי, אשר משתמשת עסקים קטנים ובינוניים עבור חנויות מקוונות ואתרי מסחר אלקטרוני: ג ‘ומלה, וורדפרס, 1C-Bitrix.

Microbusiness עדיף לבצע תשלומים מקוונים באמצעות צוברי תשלום.

בהם, הדרך הקלה ביותר היא ניהול מסמכים, כמו צוברי לשלב תשלומים על כרטיסי הבנק, באמצעות מטבעות אלקטרוניים ו- SMS. כל הדוחות מופקים במודול יחיד, המסופק גם עבור CMS פופולרי.

תשלום באמצעות השירותים של Apple Pay, Android Pay ו- Samsung Pay משמש עבור חנויות מקוונות או יישומים ניידים של המוכר.

לא צובר SMS או מסופי תשלום הם רווחיים לשימוש בגלל עמלות או מדיניות אטום של מפעילי שירות, כאשר כל יישום נחשב בנפרד בתוך 3 ימים.

אילו סיכונים ומורכבות יכולים להתרחש בעת עבודה עם תשלומים מקוונים?

הבעיה הנפוצה ביותר עם סירוב לקבל תשלום מסיבות טכניות. עם זאת, תשלומים מקוונים תלויים באיכות של ערוץ התקשורת ואת היציבות של השרתים. כך, ב -28 בספטמבר וב -9 באוקטובר, היו שיבושים בעבודתם של בנק טינקוף, ובאוגוסט 2017, הפתיחה של FC הראתה עבודה לא יציבה. לכן, רצוי לבחור שער תשלום או צובר המציע לסיים הסכם רמת שירות (SLA) – הסכם המבטיח את רמת היעילות של שירות התשלומים.

היזם יכול להתחבר תשלומים מקוונים על ידי כל האמצעים הזמינים: כרטיסי בנק, SMS, כסף אלקטרוני. מחקרמחקר Mediascope: משתמשים מעדיפים לשלם באמצעות יישומים. מדדיסקופ מציינת כי רוב האנשים משתמשים בכרטיסי בנק – 82.8% מהנשאלים משלמים להם לפחות פעם בשנה. כסף אלקטרוני משמש 66.3% מהנשאלים, מערכות תשלום ללא מגע – רק 8.6%.

בעת בחירת כיצד לקבל תשלום, יש לסמוך על הפופולריות שלהם עם הקונים. שיטות תשלום נוספות ניתן לחבר ככל הדרישות של הלקוחות.

Loading...